Bláznivá střela (1988)

Bratři Zuckerové v plné síle - takhle si představuju biologickou zbraň: když si pustíte tenhle film, vyprovokuje ve vás životu nebezpečné křeče smíchu. Všechny ty zápletky, zápichy, hlášky a gagy - kde na to ti lidi proboha chodí??? Každopádně škoda, že už tam šli jen párkrát a bláznivá střela 1 a 2 zůstaly nepřekonány.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Bratři Zuckerové si dali zahřívací kolo na sérii bláznivých střel a vyšlo z toho Připoutejte se prosím. Opravdu to není špatný výsledek - skvělá parodie na katastrofické filmy odehrávající se na palubě letadla a hlavně: vyzdvihla na výsluní skvělý talent v tomhle žánru Leslieho Nielsena!

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

No co si budeme vykládat - je to šmíra! Ale dvě hvězdy si neodpustím za nostalgickou vzpomínku na ... jak jen se jmenoval? Met? Boby? Vlastně to už je jedno - prostě za vzpomínku na školní léta strávená u podobných seriálů a jejich "šampóňáckých" hlavních hrdinů:-)

Přepadení v Pacifiku (1992)

Podle mého názoru poslední ze série "Segalovek", na kterou se dá dívat a která má šťávu - pak už šla úroveň hodně prudce dolů až se dostala do těžkého mínusu. No každopádně Přepadení v pacifiku je dobrá podívaná - vlastně víc než to, když jsem dala 4*:-) Segal je ještě "v nejlepších letech", předvádí dobrý výkon a vše jistí parádně vymaštěný T. L. Jones. Na tohle se vždycky ráda podívám.

Zbouchnutá (2007)

Velmi příjemné překvapení, řekla bych. Popravdě jsem čekala snůšku debilních dialogů, ze kterých trapnost přímo čiší a i když např. scény o "zrzavých bobrech" trapností poněkud zavánely, u fílmu jsem se dobře bavila. Je to komedie, která je podaná tak, jak to prostě v životě chodí a že to není procházka růžovým sadem. Je to hodně zdařilý film.

Kolja (1996)

Skazku po telefoanu!!! Jo - je to jako nádherná pohádka pro dospělé s inteligentním, místy až hodně černým humorem, zajištěná kvalitním hereckým obsazením, které předvedlo bravurní výkony. Skvělý scénář (jak už je u Zdeňka Svěráka zvykem) a ještě lepší režie. A v neposlední řadě nádherná hudba, která dokouzlila moc příjemnou atmosféru.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Vzhledem k tomu, že sama jsem z malé vesnice, kde se kope přesně tahle okopávaná, tak mě napadá jediná myšlenka: jako by to točili u nás:-) Nechci tady samozřejmě nikoho očerňovat nebo se vysmívat, ale jako bych v těch jednotlivých postavách viděla ty postavičky od nás, co se motají okolo toho našeho "velkého fotbalu". No co říct? Velmi příjemná podívaná.

Báječná léta pod psa (1997)

Jediná knížka, kterou jsem od "spisovatele" Viewegha přečetla a nezahodila po prvních 10 stránkách byla právě Báječná léta pod psa. Většinou platí pravidlo, že knižní předloha je kvalitnější než film. V tomto případě nebylo těžké tohle pravidlo porušit. Zfilmování se povedlo na víc než na výbornou, hvězdné obsazení filmu dodává opravdu slušnou kvalitu. Skvělý Ondra Vetchý a ještě skvělejší Libuška Šafránková jsou ve svých rolích prostě báječní a nedovedu si na jejich místě nikoho jiného představit. Nádherně laskavým humorem podaná rozhodně nehumorná doba totality - perfektně napsaný scénář a k tomu pěkná hudba.

Prachy dělaj člověka (2006)

Hluboká myšlenka veškerá žádná (popravdě, ani jsem žádnou nečekala), ale místy se mi rty zvlnily do lehkého náznaku úsměvu, tak proč tomu ty 2 hvězdy nedat? Nenáročný film pro nenáročné diváky. Ústřední trio Hanák, Suchánek, Vetchý mi bylo celkem sympatické a opravdu jsem s nima místy soucítila:-)

Místo v životě (2006) (seriál)

Ale jo, celkem koukatelný. Jen bych doporučovala lidem se slabším žaludkem, kterým se dělá nevolno v autě či autobuse, aby si před sledováním vzali Kinedryl:-)