Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (558)

plakát

Bohemian Rhapsody (2018) 

Člověk nemusí být skalní fanda Queen, aby si tuhle gurmánskou specialitu oblíbil a zamiloval. Vše v absolutním topu. Pro mě, fandu Queen, naprosto ultimátní hodnocení a poklona filmařům za skvěle odvedenou práci, kdy jsem v kině místy opravdu věřila, že na plátně hrají Freddie, Brian, Rog, Deacy i Bob Geldof.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Nevím, jestli bych měla vůbec film hodnotit, neboť mé hodnocení je velmi silně ovlivněno faktem, že jsem celé 4 roky nebyla v kině na něčem, co není animované a cílovka nemá 3+. Na film jsem se moc těšila strašně dlouho.... a celkově v zásadě nezklamal. Nečekala jsem epický historický velkofilm ve Vláčilově stylu.... s takovou zahraniční koprodukcí bylo jasné, že to bude hodně "holyvůdstajl". Výprava, lokace, kamera, herci (česká angličtina mi teda trhala uši, ale budiž), hudba - všechno super. Ale jako furt tam je jakási pachuť, že to není vončo.... scéna s vozovou hradbou trošku naivní, jak můžou zpívat "ktož jsú boží bojovníci", když je to husitský chorál a Žižka se odehrává v době předhusitské, kdy Hus s kázáním teprve začínal.... ale to jsou detaily. Trošku mi vadilo občas nějaké to klišé, občas trochu nuda, občas zmatené pobíhání po lese od nikud nikam... Normálně bych dala za 3, ale díky tomu, že poslední film pro dospěláky v kině jsem viděla Bohemian rhapsody před 4 lety, tak tu jednu hvězdu ráda přidám. Opravdu jsem totiž z kina odcházela s příjemným zážitkem.

plakát

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál) 

Když jsme pořídili tu úžasnou vymoženost zvanou Netflix, začala se pochopitelně řešit otázka, čím začít? Čím si rozšířit naše kulturní obzory a doplnit ty zásadní mezery v přehledu nově vznikajících seriálů. Ano, pochopitelně - první volba byla tahle pecka. No a možná právě proto, že tohle je přece ta pecka, tak očekávání u mě bylo velké.... a o to větší bylo zklamání. Jako Profesor a Raquel, tam to funguje se vší parádou. Komisařka mi sedla a zamilovala jsem si její postavu od prvního záběru tužky vjíždějící do vlasů (taky jsem dřív nosila do práce takový drdol s tužkou:-). O to větší fail pro mě byl ten zásadní myšlenkový zvrat na konci 2. série, kdy zcela zásadová matka malého dítěte prostě řekne "jo, tak v klidu, jdu do toho." I Berlín se mi hodně líbil - byť Narcis s velkým N, samolibý až běda, ale ten herec si to užíval a prodal to za plnou cenu. Kdo mě teda neuvěřitelně točil, byl ten drzý smrad Tokio. A s každým dílem mé antipatie vůči ní rostly a rostly, až jsme se dostali ke 3. sérii a to jsem řekla stačí, tohle nedávám.  To napětí v prvních 2 sérkách funguje úžasně, opravdu skončí díl a už potřebujete pouštět další. Jo ano, jsou tam logické chyby - odkazují na ně už uživatelé přede mnou - jako např. objem a váha peněz - jak to jako dostat ven jen tak tunelem? Kde vzali ty čajové svíčky z Ikea na pohřební obřad - to je asi běžný inventář tiskárny cenin:-) apod., ale funguje to a mávnete nad tím rukou.... ale pak začne 3. sérka, blbka Tokio si řekne, že se nudí a všechno jde do kopru... Takže za mě 3 hvězdy za první 2 sérky a šmitec.

Poslední hodnocení (999)

Bohemian Rhapsody (2018)

27.09.2022

Jan Žižka (2022)

27.09.2022

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

30.06.2022

Vlastníci (2019)

20.05.2022

Deníček moderního fotra (2021)

20.05.2022

Koruna (2016) (seriál)

09.05.2022

Ozark (2017) (seriál)

09.05.2022

Bridgertonovi (2020) (seriál)

09.05.2022

Terezské údolí - Dívejte se srdcem (2009)

15.02.2015

Reklama

Poslední deníček (1)

Deníček?

Ten jsem si nepsala ani jako holka na ZŠ! :-) Každopádně.... nová CSFD vypadá moc hezky!