Studená ryba (2010)

Lidská společnost, né pouze ta japonská má spoustu chyb a já sám se občas nedivím, že prostě z toho někomu občas přeskočí. I podle mě samotného jsme si až moc odcizeni. Spoustu rodičů si v dnešní době se svými dětmi vůbec nerozumí a to pak může zanechat na dětech také spoustu následků či vyústit v nějaký velmi závažný problém. Samotný film se po seznámení s postavy rozjel pěkně ostře, a na ostrosti neztrácel. Celý film finišoval brutálním koncem, který byl ovšem nejen pouze brutální, ale také měl v sobě hloubku.

Ansacu kjóšicu (2013)

Myslím že by stačilo i 20 minut na díl, v kterém bude ukázáno o čem anime zhruba bude. Tenhle díl mě moc nepobavil, ale také to nebyla úplně pouze nuda. Myslím že by to sblížení anime šlo udělat i zábavněji. Přemýšlel jsem zda dát slabé * * *, ale přeci jen to moc zábava nebyla, proto dávám * *

Overlord (2015) (seriál)

Doufal jsem, že se to bude více věnovat reálným problémům a vztahům člověka k samotné hře. Ze začátku mě anime moc nebavilo, a říkal jsem si že to může bavit maximálně nějaké dvanáctileté chlapce, nicméně mě ten děj nakonec také vtáhnul. Bez znalostí některých výrazů z her atp., rozumím že to někomu může přijít jako kravina. Ale není. Slabé * * * *

Death Billiards (2013)

Ukázka toho, jak zhruba bude anime vypadat. Já jsem si nevšiml že toto vyšlo dříve než samotné anime, ale i tak ničemu neublížilo že jsem to viděl až po anime.

Přehlídka smrti (2015) (seriál)

Povedené anime, ale k dokonalosti podle mě ještě trochu chybělo. Co by si z toho anime divák měl asi odnést? Máme si vážit životů a nemáme právo soudit druhé a měli by jsme se snažit je pochopit. Já sám si myslím, že dokovaď nebudeme schopni pochopit jeden druhého vždy tu budou války, vraždy atp., ale nezacházejme do detailů. 4/5

Kaiba (2008) (seriál)

Velmi zvláštní kreba, která se mi líbila svou originalitou, nicméně bych jí úplně kladně také nehodnotil. Poslední epizoda anime to celé pěkně upevnila. Lidé se prostě snaží být nad ostatními a shlížet na ně ze shora. Skvělá kritika naší společností a lidí, bohužel to, jak se skákalo tak enormně rychle z jednoho příběhu do jiného mi můj dojem z anime rapidně zhoršilo, a já si celé vyvrcholení anime moc neužíval. Rozhodně bych vyzdvihl pro mě krásný konec. Slabé 4 ****

Nae maeumui punggeum (1999)

Tento film krásně zobrazuje život v Jižní Koreji na vesnici. Film nezůstává pouze u vyobrazení vesnického života, ale nebojí se dokonce ani kritiky tehdejší společnosti a života na vesnici. Tohle celé doplňuje krásný příběh lásky. Pan třídní učitel přijíždějící ze Soulu je zamilovaný do také nově nastupující učitelky a sám je milován prostou dívkou z vesnice. Film dopadl jak se v životě stává a podle mě takto film dopadnout měl. Tím naznačuji, že s koncem jsem poměrně velmi spokojen. Dlouho jsem se rozmyšlel, zda dát plný počet, nebo ne. Nakonec mě fakt, že jsem takto pěkný film vyobrazujicí život na vesnici v Jížní Koreji a jeho kritiku ještě neviděl, donutil ten plný počet dát

Another: The Other - Inga (2012)

Tahle nultá epizoda se mi líbila snad více než celé anime. Během těchto 20 minut to krásně vyjasní pouto mezi dvojčaty a člověka i emočně trochu zaskočí. Prostě zde se povedlo vytvořit to pouto mezi divákem a postavy, což se podle mě v anime úplně nezadařilo. Váhám zda dát 4* nebo ne, ale po tom co mě anime trochu zklamalo nakonec ty 4 hvězdičky dám.

Another (2012) (seriál)

Nevím čím přesně ostatní tohle anime dostalo, ale mě téměř ničím. Celé anime mi přijde že si zakládá na příběhu, nicméně samotný příběh i s tím ostatním (téměř ničím) je prostě průměrný. Příběh bych jako myšlenku hodnotil pozitivně, bohužel mi chyběla nějaká hlubší myšlenka, nebo alespoň ještě víc vyšperkovaný děj. Ze začátku anime se vše vleče a pak to letí až zbytečně moc rychle. Prostě jsem si ke spoustu postavám ani nestihl vytvořit nějaký cit, aby mě to nějak šokovalo nebo napnulo.

Eunmilhage widaehage (2013)

I přes to, jak se tento film věnuje základním lidským vztahům a lidskostím. Mě tento film nijak extra neuchvátil, ale bavil mě. Ukázku smutné utopie severokorejců s pár prvky vtipných scének bych hodnotil průměrně. Podle mě je dílo zpracováno skvěle po stránce duševní, nicméně co se týče těch bojovích scén atp. , docela mě to občas bilo do očí.