Stranger Things (2016) (seriál)

Že by ty Dufferovic bráchové viděli SPADLA Z OBLAKOV?? ... i ten zatopenej kamenolom tam je... :-) ; Bez prdelek - tohle se povedlo, ve všech směrech. Např. co tady předvádí náctiletá Millie Bobby Brown, tomu se některý "slavný herečky na vrcholu kariéry" nepřiblížej ani na dohled... zdravíme Raven Katniss... :-). Druhou sérii honem a už to noste!!! ---- 2.12.2017 Druhá řada : Au!!! Když jednou vyřešíte daddy issue - a to jste v první řadě udělali, že jo - tak postavit pokračování na jiným daddy issue s jiným daddy je slušně řečeno hloupost, a když do toho halabala připatláte mother issue a sister issue, je z toho maglajz! Prostě linka kolem 11 je tentokrát podělaná až běda. A zbytek... dobrý věci, který by stály za rozvinutí, necháváte ležet, a občas se vyloženě patláte v banalitách. Burke Vám to nezachrání, i když se snaží seč může. Je to evidentně uspěchaný a nedotažený, no. slabý tři.

The Siege of Jadotville (2016)

Galský gambit - aneb - jak je důležíté míti pozorného snipera, schopného minometčíka, a v úplném finále rychlou pravačku. No, když se ty zákopy vopravdu vykopou venku, a herci jsou vopravdu zaprášený a zpocený, pak vopravdu stačí pár baráků, louka, trocha rozbušek, ucházející scénář, a řemeslo na solidní úrovni, aby z toho byl biják jak za starejch časů (kdo by si nevzpoměl na sedm statečnejch??). Plná palba, Ty žabožroute zakrslej!

Útěk za snem (2016)

Podzimní Krvavá Romance - aneb - Princ neví coby, princ potká princeznu, princeznu vězní drak, princ unese princeznu, princezna zabije draka. Nemám, co bych tomu vytknul, hlavní postavy jsou zahraný s přehledem, Paxton je vynikající, natočený je to kompetentně, příběh je doslova archetypální, a to finále s tím jabkem... jedna báseň. Je to tak, milé děti, bůh Adama s Evou nevyhnal, oni mu zdrhli, protože to byl despotickej ochlasta! Gnose, voe, jasný, né?! Takže pět!

Velká čínská zeď (2016)

Časosběrný dokument z vojenské posádky, kde se brnění nosí i při práci v kuchyni - aneb - kterak POWER RANGERS běhali po zdi sem a tam... a sem .... a.... tam. Viděl jsem budoucnost globalizované kinematografie a hořce jsem plakal.

Vlak do Pusanu (2016)

Korejskej "vlakovej" film? To nemůže bejt špatný. A - není, je to výborný! To, jak tady využívají skleněný plochy jako reálný i pomyslný dělící roviny napříč skupinama i rodinama, je paráda.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Erik: "Czestz! A to v oszemdeszontym cwartym v robote v ogule nemialy smie takych fajnych okularuw. Opytajcze Lecha Walenzy." ; En Sabah Nur: " Jestem mocnym!! Wszistkych wyrucham!!!" ; Professor Charles Xavier: "Oj oj, on jest bardzo mocnym , boje szie!! ; En Sabah Nur: "Bratz go!!" : Alex Summers: " Aj aj, kurtke zdupylem..." ; En Sabah Nur: "Wyrucham tie!!" ; Professor Charles Xavier: "Newyruchasz! Ja tebie wyrucham v tvojiej glowie!!" ; En Sabah Nur: "Newyruchasz! Ja wyrucham tebie! Do DUPY!!!" ; Professor Charles Xavier: "Jana!! Wyruchaj go!!!" ; Jean Grey: "Ho ho! Bardzo fajnego fojerwerksa zrobylam!" ; Erik: " Ile szme tego zdupyly... neszkodzi. Pogadame?" ; Professor Charles Xavier: " Pogadame. Czi piwka zechcesz?" ; Erik: "Jest to piwko magnetyczne???" ; Jennifer Lawrence: "bzdura jakasz... pierdole, oskara napewno nebendzie...". Konec filmu. Jedna za polštinu kterou mám rád (a mrzí mě, že tou řečí nedovedu psát).

Zásah (2016)

Na začátku musel bejt CHYBNEJ předpoklad, že když vezmeme herce z Raidu a uděláme všechny Ewansovy finesy, bude z toho film přinejmenším stejně dobrej, jako ty jeho. Nebude a není! Ewans totiž ví, co dělá a proč to dělá, u těhle dvou bych si tím vůbec nebyl jistej. Takže tam, kde to vytlemenýmu Velšanovi šlape jako hodinky, tady to drhne : akce klopejtá, nikdy se pořádně nerozjede, funkční střih se taky moc nedaří, kamerový objezdy jsou spíš protivný, než aby něčemu pomáhaly, a o nějakým spojení s postavama se nedá mluvit. Že to není vyloženej propadák, za to může Jauwais a spol. , páč svoje řemeslo uměj. Takže jsme pořád desítky pater nad Megatonovým dnem. Silnější tři - taky za ten fórek se zapalovačem a pochodní.

Záškodníci (2016)

Kdyby klucí striktně drželi ten úspornej televizní styl, nazaprasili si to těma dementníma zpomalovačkama, a druhou půlku nepřestříhali jak psychouši, bylo by to zapamatováníhodný.... myslím. Takhle - ale jo, drobný na páteční večer. Tři.

Ženy 20. století (2016)

Vztahové trable nenásilnou formou - aneb - řekněte "menstruace" a všechno bude fajn. Já jsem tuhle frázi psal už asi několikrát, ale... když někdo ví, co chce natočit, umí to natočit, a má herce, který to dovedou zahrát (obsazení je bez vyjímky KLASA), je RADOST se na to koukat.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Na to, že všechny ty BayTradeMarks mi přijdou směšný, to bylo celkem snesitelný. Pokud by to ovšem někdo jinej pojal jako spešl ops procedurálku ( včetně toho Mannovskýho snímání akce ), mohlo to bejt mnohem zajímavější.