Zásah

(festivalový název)

Ishmael (Iko Uwais) jakožto mladík trpící úplnou amnésií s masivním poraněním na hlavě. Nepamatuje si absolutně nic, natož svojí identitu. Po ošetření od dokorky Ailin (Chelsea Islan)  vypukne spád událostí a Ish bude muset čelit minulosti, resp. lidem, kteří s ním zřejmě mají nevyřízené účty. A následuje násilí... (Ouwen)

stuntmanMIKE

Tak tu mame zase raz jednu tamansku kung-pao hasenicu s nesmrtelnymi terminatormi z Indonezie. Ked si clovek odmysli vsetky tie prehnane kokotiny bollywoodskeho stylu, kde tamani supluju schopnostami Xmenov, Batmanov, Supermanov a Dominicov Torettov, odmysli "herecke" vykony a dialogy, tak dostane prijemnu, drsnu, priamociaru akcnu jazdu, kde je mozne vypnut mozog a uzivat si digitalnu krv, zlomene ruky a popraskane lebky. Zo zaciatku mi sice vadila roztrasena kamera, ale potom som to nejak skusol. Co ma bavilo bolo hlavne stupnovanie subojov, kde nas hlavny makak hlusi hierarchicky vsetkych ostatnych, az sa dopracuje k sefovi pavilonu. Na jedno pozretie...preco nie ? ()

mzss1

|73%| Na HEADSHOT jsem se delší dobu moc těšil. Oba dva Zátahy s Uwaisem řadím mezi špičku akčního žánru. Rozhodně jsem se při tomto držel při zemi a až tak velké očekávání jsem neměl. Což je dobře, protože přeci jenom jsem trochu zklamán, ale až tak bych to nepřeháněl. Nadprůměr jsem z toho nakonec udělal, akce a bitky jsou perfektní, tak si zas nebudu stěžovat. Po přeceněném druhém Wickovi, který mi prostě vůbec nesedí, jsem si aspoň udělal radost tímto. Začnu tedy nejdříve zápory. Příběh není špatný, je jednoduchý a přímočarý, ale je tak nudně podán, až to bylo okaté. Okaté, tím myslím, že to bylo tak naservírované, aby se hlavní hrdina nakonec přes všechny protivníky dostal k hlavnímu cíli. Takže nějaká napínavost, emoce a ostatní prvky tu moc výrazné nejsou. Stěžovat si nějak přehnaně nechci, holt jsem to tak vnímal, kdyby byly tyhle aspekty lepší, byl by z toho bezchybný film. U Zátahů fungovalo snad vše. Ale nechci tu tento počin s ničím srovnávat, to já ve zvyku nemám. Takže klady. AKCE – já si prostě nemůžu stěžovat! Přestřelky, střílení do nevinných lidí apod – skvěle a přehledně natočeno. Souboje? To je asi hlavní odvětví akce v tomto snímku. Zezačátku tu máme jiné postavy krom hlavního herce, kteří si tu mezi sebou vyměnují rány – i tyhle akční scény mě bavili. Všímal jsem si nejrůznějších detailů. Mnoho scén bylo natočeno bez střihu. Jakmile nastoupil do boje Iko Uwais, už mi srdce poskočilo radostí. Souboje nebyli možná tak dynamické a z Ikova pohledu profesionální, ale furt tu byla vysoká kvalita a choreografie. Uwais se nadřel, v mnoha případech měl co dělat, aby své protivníky zneškodnil. Finální bitka nebyla tak dynamická, ale furt mě bavila. Takže, kdyby byl lepší příběh a mnoho dalších výrazných prvků, byl bych o mnoho spokojenější. Přesto jsem po akční stránce nadšen a nebudu mít problém si občas film pustit. Takže 4* s radostí za skvělé akční Ikovi kousky dávám. ()

Lacike

Netradicny mix MA filmu s mnozstvom brutalnych gore scen, ktore tromfnu kdejaky horor. Stylom mi to pripomenulo film Punisher: War Zone, kde boli tiez vsetky akcne sceny prehnane brutálne. Tam ale mieru prekrocili natolko, ze sa na to uz nedalo pozerat. Headshot rozhodne aspon za jedno pozretie stoji. Nad pribehom nie je mudre prilis rozmyslat. Jeho imbecilita dosahuje rozmerov FF7. Hlavny zaporak ide cely cas po Auvajsovi a Auvajs sa snazi vystopovat zaporaka. Ked uz im dôjde trpezlivost, tak zaporak posle svoje suradnice Auvajsovi na mobil. Len tak pre istotu, ak by nahodou zabudol, kde ma sidlo v ktorom obidvaja stravili mnozstvo casu. Dejova omacka proste nefunguje po ziadnej stranke. Emocionalnej ani logickej. Dej mi skôr pripominal arenovku. Hlavny hrdina musi zabit jedneho silnejsieho supera za druhym az sa dostane do finale, ktore je rozhodne bez pravidiel. Skoda, ze dejova vypln zabera tolko casu. Skratit o polhodinu by filmu prospelo a jeho nelogickosť by to nezhorsilo. Bol by aspon sviznejsi. Podme konecne k tomu najhlavnejsiemu a to akcii. Medzi objektivne zapory by som zaradil umelost choreografie, ktora postrada tvrdost ran. Je to len take jemne otukavanie, ktore neraz postrada dynamiku. V kontraste k tomu su zasahy rôznymi predmetmi, ktore su extremne brutalne. Na môj vkus neraz az prilis. Jak keby v sucasnosti producenti nevedeli najst idealny kompromis v brutalite. Na jednej strane mame komixovy mainstream v kojeneckom pussy ratingu a na druhej strane su lacne filmy, ktore kvôli nizkemu rozpoctu vsetko vsadia na brutalitu podobne ako John "milion headshotov za minutu" Wick. Najviac ma iritovalo, ked niekoho roztrielali z blizkosti na sracky so samopalom. Jak keby boli vsetci uchylni sadisti. A to sa dialo nonstop. John Woo nieco podobne dokaze podat ovela elegantnejsie. Samoucelne brutalita prekrocila moju mieru v scene v autobuse. Ale uznavam, ze to je vec vkusu, takze milovnici gore a kung-fu budu asi krochkat blahom nad novym bojovym stylom, ktory som nazval gore-fu. Najviac sa mi pacila bitka s tymi dvoma magormi na policajnej stanici. Tam mi zakomponovanie zlomenin a rôznych nechutnosti do choreografie pripadalo vynaliezave. Vzhladom na nezmyselny dej mi pripada samozrejmé, ze aj akcne sceny postradaju logiku a tak neraz protivnici nezmyselne strielaju do blba, aby vystrielali naboje a mohlo sa prejst na bitky. Alebo ze pekne poslusne cakaju a pozeraju, kym ich jedneho za druhym protivnik nezmlati. To mi po vsetkych tych nezmysloch uz bolo ukradnute a tak som upaol behom sledovania do miernej letargie z ktorej ma prebudili niektore fragmenty bitiek alebo nejaky pekny zaber kamery. Bitky su nastastie natocene prehladne, ale neraz som mal pocit, ze Gareth Evans by ich dokazal natocit lepsie a dodat bitkam potrebnu tvrdost a drajv. Takze ako celok ma to prilis nenadchlo, ale vzhladom na moje nizke ocakavania vdaka trailerom, ktore ma nebavili, ani nie som prilis sklamany. Moje vysledne hodnotenie je priemerne, ale rozhodne sa nejedna o priemerny film. Moje dojmy behom sledovania neustale oscilovali od maxima k minimu. Film odporucam vyskusat. Mozno budete uchylny stastlivec, ktoremu to dokonale sadne. 5/10. () (méně) (více)

GeusX

Typické béčko. Ovšem z Indonésie. Tudíž je to pořádně krvavá řežba, nic pro slabé nátury. Děj není nic originálního, ale aspoň není úplně bezmyšlenkovitý a trochu smysl dává. Je tu však jen jako vata propojující dynamickou akci. Pro milovníky takovéto akce je film nadprůměr. 70% (viděl jsem: 1x tit) ()

PavelVanekArt

Moc dobrá věc z Indonésie! Nečekal jsem Garethuv Raid a taky jsem ho nedostal. Dostal jsem čistokrevný béčko z rodu násilí a bolesti. Akční jízda plná šílených soubojů (v autobuse, který je plný mrtvých cestujících a ještě začne hořet je highlight filmu), přestřelek a modřin. Skvělá kamera, na můj vkus někdy zbytečné slow mo, dokonalá bojová choreografie po vzoru Raidu a i celkem fádní příběh je potěchou pro moje oči. Iko Uwais není bůh ví jaký prototyp hezkého hrdiny, ale hlavu Vám rozdrtí deseti údery. A to se vyplatí. 4* a.k.a 85% ()

• Těsně předtím, než nabodne Abdi (Iko Uwais) Leeho na větev, jde vidět, že není tak velká, jak jde vidět v dalším záběru. (Duoscop)
  • Písnička, která hraje na konci filmu, je „Impostor Heart“ od Andre Harihandoyo & Sonic People. (Duoscop)
  • Hlavním akčním choreografem byl Iko Uwais. Kredit koordinátor kaskadérů a akční choreograf sdílí Very Tri Yulisman, Yandi Sutisna, Rama Ramadhan Ruswadi, Irvan Elvano a Erik Rukmana. (Rominator)