Ginger a Rosa (2012)

Volná parafráze Roberta Calassa : Tak dlouho chcete lepší svět pro celé lidstvo, až ho lidem okolo Vás totálně poserete. Ten moment, kdy Roland svoji prasáckost a neschopnost omlouvá volnomyšlenkářskejma frázema, je přesnej. Jo - a Elle Fanning nám eště ukáže, pevně doufám!

Havran (2012)

Zářný příklad toho, jak se to taky dá dokonale a všechno podělat aneb film, kde nefunguje prakticky nic.

Hitchcock (2012)

Dopředu jsem o tom nic nevěděl, nic nečekal - bavilo mě to, slupnul jsem to jak malinu. Není to nic objevnýho ani hlubokýho, ale každej, kdo v tom hraje, je ve svý roli výbornej (Džesika dál usilovně pracuje na svý rehabilitaci, což mě těší), a jako taková malá "momentka" je to opravdu dobrý.

Hněv Titánů (2012)

" ... ty vole, to byla včera zase pařba... no nic, jdeme netáčet. Už je ten kompars připravenej??!! co? Ne, stačí od pasu nahoru, nohy jim zabírat nebudem, ať si klidně nechaj rifle. Tak už?? Cywe, to je problém ustrojit dvacet chlapů??!! .... Tak, chlapi, srovnejte se, tak... a ťeď couvejte a bojte se, jako že na Vás jde Kraken...cože? Jo, jasně to byla jednička, chlapi, kraken ne, jiná potvora..... Máš to? dobře. Tak, teď řvěte jako že se hrnete do boje. dobrý? Tak, a teď jásejte, jako že jste vyhráli.... je to v bedně? Prima. Rosamunda už je připravená?? Jo, fajn.... kurnik ta baba vypadá dobře.... tak hele, celý to sjeďte eště s Rosamundou, já jdu točit tu chyméru nebo jak se to hovado jmenuje.... cože?? Ne, voe, to bude v pohodě, vobšlehli jsme to z toho animáku vo dracích, jedna hlava blije napalm, druhá ho zapaluje.... lidi se z toho v kině udělaj...."

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Kterak se na své cestě za nechutnou horou zlata...eeeee...vlastně.... za "ztracenou domovinou" Thorin Pavéza znovu po letech setkal s Azogem Protézou, a byl z toho tak trochu na větvi - aneb - pojďte se všichni podívat, jak v tom zbrusu novém obrazovém zázraku skvěle detailně vypadají ptačí hovna na zhulencově hlavě. Nejdřív to vypadá, že se bude zpívat, ale pak už se nezpívá, pak to vypadá, že se bude čaroděj přetlačovat s trpasličím spasitelem ohledně motivací a resentimentů, ale i tohle se nedotáhne, a s nástupem pobledlého megaskřeta (který zřejmě nabral díky steroidům svalovou hmotu tak rychle, že popraskal) to celé spadne do CGI "jízdy" - místy dost mizerné (pardon, ale digi mazanina na holé pláni ve statickém záběru... nokdetosme??). Jediný světlý bod jsou pak už jen hádanky - a to je sakra málo. V součtu je tahle drahá nabubřelá nastavovaná kaše bez chuti (držet jako divák byť jen s jednou postavou basu) snad ještě větší průvar, než byl Prometheus. Ztratil jsem zájem.

Hunger Games (2012)

Se na mě nezlobte, ale hentý japoncí kdysi dávno tohle zvládli mnohem líp (Battle royale), svižnějc, soustředěnějc, bez těch politickejch serepetiček okolo a s normálníma kostýmama. Tohle se táhne jak vožužlanej karamel.

Chata v horách (2012)

Dávám plnej knedlík a prostě nemůžu jinak. Je to zábavnej a chytrej film o tom, jak, a - hlavně - PROČ se horory natáčejí a proč se na ně koukáme. U scén z "velína" jsem měl permanentně hubu od ucha k uchu, vyústění japonský boční lajny mě srazilo na podlahu, a ten závěr, OH MY EVIL GIANT GOD, ten závěr... čistá extáze! (A to nejsem bůhvíjakej fanda žánru.)

Chňapáci (2012)

Jo, jo, jo, 100x jo. Plná palba. Poznámka pod čarou - prosím ohrnuté rypáčky, aby si laskavě vytáhli špunty z řití. Uleví se jim.

Inspektor Regan (2012)

Teda dík, ale - film o bandě hovad, která se od ostatních hovad liší jen odznakem, asi určitě není pro mě. Nevidím nic přínosnýho na osalvným zobrazení tohodle přístupu k policejní práci. "Jsem eště větší kretén a debil než Ty, ale mám placku, takže si múžu dovolit to, za co Tebe zavřu...". Mě je jasný, že každej policejní sbor je plnej týpků, co ani v pokročilým věku nepobrali, myšlení nahrazujou ranama pěstí, a odznak je to jediný, co je vyděluje z lumpenproletatiátu ( v tom je ten film až nechtěně sebeparodující )... sám jsem pár takovejch potkal... ale proč proboha točit filmy, kde jsou tyhle hovádka za klaďasy??? Jednu dám za tu sice ne moc orignální, ale celkem dobře natočenou přestřelku, ve který jsem už nepokrytě držel palce tomu srbskýmu komandu. Jinak děs běs. "My sme svině voe, a Ty seš zatčenej"

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jo, tak tohle bylo něco přesně podle mýho čerstvě čtyřicátnickýho gusta - až starosvětská oslava pomalý, úsporný, a při tom zarputilý racionality. I když se ten chlápek s jednou košilí pere, neudělá ani jeden pohyb navíc nebo zbytečně na efekt - a ví, že někdy je prostě lepší zůstat ležet a nechat svoje protivníky utopený v adrenalinu, ať se umlátěj sami (ta koupelnová scéna je skvostná, a když se nad tím jeden zamyslí, není zas tak nereálná).Ta Herzogova figura jako vtělení až zvířecího pudu přežít a urvat pro sebe co nejvíc za jakoukoliv cenu tam sedí jak pozadí na hrnec, symboličtějšího protivníka Cruise ani dostat nemohl. Ve světě filmů o borcích v maskách a s kdovíjakejma nadpřirozenejma schopnostma je tenhle jako živá voda.