Vášeň a cit (2007)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání. Láska je Láska. Láska je naše největší slabost a zároveň největší síla. Je to vlastně životopis Jane Austinové. To je dobré před začátkem vědět. Pak se dá na tento film dívat i z jiného úhlu pohledu né jako na další obyčejný romantický film. Ale nic není tak jak vypadá a ze slaďáku se dá udělat i smutný příběh. Film především vypráví o tvrdé době. Hezky se na to dívá, moc hezky natočeno.

Válka světů (2005)

Výborné Sci-Fi. Steven Spielberg dokazuje, že rozhodně stále patří mezi elitu - jeho fantastická režie dokáže zahladit "drobné" scenáristické nesrovnalosti a převálcuje vás svou nápaditostí a napětím. Jako velký fanoušek sci-fi a různých (post)apokalyptických příběhů. Film jsem si opravdu užíval bez přestávek až do konce. A Tomu Cruiseovi jsem toho otce fakt věřil, výborný herecký výkon. Takhle skvěle jsem se bavil naposledy u Minority Report. Výborný film.

Útěk Ludvíka XVI. (2008)

Vynikající hraný televizní dokument o nechvalně známé době Francouzské revoluce. Paříž, 21. června 1791. Útěk Ludvíka XVI. se svojí ženou Marií Antoinettou a dětmi před revolucí rozvášněnými davy. Výborně natočeno a zpracováno, nemá chybu. Velmi poučné. Bravo.

Mary Bryantová (2005) (TV film)

Velmi zajímavý poučný televizní (béčkový) film. Krásný a dojemný příběh. Úžasné exteriéry, příroda, pláže, perfektní kostýmy, krásná plachetnice ale hlavně poutavý příběh. Romantické sbližování, láska, daleké plavby i překvapivě drsné výjevy z tehdejších nemilých dob. Moc se mi film líbil.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tony Scott přišel s celkem svižným a napínavým thrillerem. Skvělý herci, duo John Travolta a Denzel Washington výborně funguje. Film Únos vlaku 123 je pro mě hlavně díky druhé půlce a hercům lehce nadprůměrný snímek. Tony Scott nic nepokazil ale je pravda, že od takového velikána by člověk čekal větší filmový zážitek. Ale na druhou stranu, byla to zajímavá podívaná.

Útěk z New Yorku (1981)

Zajímavý béčkový film odpovídající době natočení. Slavná Carpenterova béčková kultovka. Atmosféru to má fajn, Russell je drsněj jak Rambo. Ale ten námět o vězení na Manhattanu (které tam bylo zřízeno bůhví proč) a pád prezidenta je velmi směšný a podivný. Je mi jasný, že pátrat v tomhle typu filmu po logických souvislostech je nesmysl, ale zrovna v Útěku z New Yorku mě všechny ty nesrovnalosti bily do očí až příliš silně. Jediný co se mi opravdu líbilo - auto z lustry, originální nápad.

Umučení Krista (2004)

Velmi zajímavý film, velmi zajímavé téma. Mel Gibson odvedl velmi kvalitní filmařskou práci. Měl by někdo už konečně natočit film o Ježíšovy podle skutečnosti, tak jak to opravdu mohlo bít. Né žádný napůl člověk napůl bůh. Bez náboženských pohádek. Film Umučení Krista se blíží k mé myšlence, je naturalisticky a syrově ztvárněný, po jehož zhlédnutí jsem se necítil nejlépe. Jaksi roztrhaně a "umučeně". Spousta scén (bičování Ježíše, jeho ukřižování) je opravdu hodně brutálních a asi nejsem sám, kdo při nich musel odvracet oči. Třeba se po shlédnutí tohoto filmu budete cítit jako sám Ježíš, když kráčel dlouhou cestu a neustále padal vyčerpáním a bezmocí pod tíhou kříže. Hrůzostrašná doba.

Účastníci zájezdu (2006)

Vynikající, vynikající no mě dostalo. Tomu se říká pravá česká komedie. Viewegh pře-pasírovaný přes Vejdělka je mnohem vydatnější než předloha sama. Celý autobus českých turistů mířících na Jadran. Každý z nás to zná, jaké to je. Jednou za rok k moři a převážně autobusem do Chorvatska. Autobus byl plný rozlišných a od sebe odlišných lidí. Důchodci, paštikáři, buzeranti, rodinky, puberťáci, chlapci a děvčata co chtějí jen jedno, prostě od každého trošku. No a tento mix tomu dodal ten pravý spád. No a PAMELA? Ta je k nezaplacení, tu bych snad chtěl taky jako delegátku. No podšálky to vešlo do historie.

Útok z hlubin (1999)

Výborný film úžasná podívaná. Thomas Jane hraje snad frajera v každém filmu jeho herecké výkony se mi moc líbí, potěší i Saffron Burrows. Film je adrenalinový a napínavý od začátku do konce, obsahuje vizuálně zdařilé a krvavé akční scény a žraloci vypadají až nečekaně velmi dobře. Příběh i výprava jsou perfektní. Celkem zarážející, že v dnešní době nedokáže nikdo natočit podobný žraločí horor. Útok z hlubin je úžasná podívaná.

Tirant Lo Blanc (2006)

Opravdu neuvěřitelný film. Mohu konstatovat že je to příšerná blbost která stojí zahlédnutí. Nevím, jestli šlo o spiknutí panen nebo o spiknutí tvůrců, že vytvořili něco tak ukrutně podivného. Upřímně dost dobře nechápu, jestli to mělo být něco erotické nebo legračního. Hlavní hrdina byl celkem pohledný, ale chudák z toho vyšel jako největší blbec. Hrozně dlouho se snaží uhnat krásnou princeznu a nejde to. Při útěku od ní z pokoje si zláme nohy a ona se s ním nakonec vyspí za asistence celého dvora. To byla tak neuvěřitelná scéna - to se musí vidět. (soulož alá invalidní přivázaný princ).