Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Hezká pohádka. Zajímavá myšlenka - obyčejný malí tvor dokáže porazit neporazitelné a všemocné zlo. Škoda že to tak nefunguje v životě.

Pád Třetí říše (2004)

Velmi zajímavý film. Řekl bych, že zejména ti, které válka druhá světová významněji zajímá, se budou vyloženě kochat. Že je Hitler zobrazován jako lidská bytost? To má jako znamenat to, že byl vyřízený z toho, když se mu jeho říše zbortila? Teď by chtělo natočit i vzestup toho to šílence. Šílená doba.

Závody v dobývání vesmíru (2005) (seriál)

Vynikající hraný dokument BBC. Je na tom zejména vidět technologický souboj tehdejších mocností - USA a SSSR. Technologie USA byly postavené na von Braunových znalostech z testování raket V1 a V2, tedy raket odplaty. Na straně SSSR je krásně vidět jejich specifické chápání světa - prostě urvat vše silou. Tento Dokument je strhující. Nádhera.

Přichází Satan! (1976)

Velmi působivý horor, který poukazuje na fakt že Satana nemůžete nikdy porazit.

Ostře sledované vlaky (1966)

Krásný a dokonalí film. Spolupráce Hrabala a Menzela má na svědomí několik titulů (včetně tohoto), které patří k tomu vůbec nejlepšímu v českém filmu. Václav Neckář je jako nesmělý elév Hrma dokonalý, Josef Somr se jako výpravčí Hubička proslavil razítkovací scénou a Vlastimil Brodský byl zajímavě obsazen proti svému obvyklému typu, aby nám mohl krásně zdůvodnit německý strategický ústup na všech frontách. Krásný film.

Orel Deváté legie (2011)

Komerční historický velkofilm, u kterého se nenudíte. Splňuje tak skromné požadavky diváka, který má náladu na něco ve smyslu Gladiátora. Dokonalá a ukázková scéna je, útok římské legie na barbarskou hordu. Skvělá ukázka válečné taktiky té doby. Impozantní výprava duševně silné dvojice, která se vydává na sebevražednou misi pro potěšení římských senátorů a pro naplnění touhy po cti. Nějaké chyby si tu jistojistě ten, kdo nějaké hledá, bez debat najde, ale pokud si přejete pouze posedět u sledování tohoto vydařeného snímku, tak neprohloupíte.

Ostrov (2005)

Naprosto dokonalý snímek! Ostrovu se nedá nic vytknout. Každý záběr, každá střižená scéna, naprosto všechno je v rukou opravdových mistrů a propracováno do maximálních detailů. Opravdu úžasná kamera, perfektní střih, skvělá, opravdu skvělá hudba a samozřejmě výborné herecké výkony. Dokonalí příběh se skvělo zápletkou. No prostě dokonalý film.

Ocelová pěst (2011)

Čekal jsem, že to bude totální blbost, béčko a nesmysl asi jako Avengers (který považují za nejhorší kravinu posledních 5 let). Byl jsem velmi mile překvapený. Film je velmi pěkná podívaná, romantika i napětí, no prostě se u toho skvěle odpočívalo. Mělo to šmrnc.

Odsouzeni k boji (2007)

Opravdu skvělé. Film ukazuje, jak je násilí krásně zbytečné a hlavně slepé, lhostejné a naprosto mimo jakýkoliv řád...prostě in the fucking war. Násilí nemá žádný pravidla, nevinní mají smůlu je v tom, že nemají zbraně. Plačící milenka která chce zemřít u svého zastřeleného přítele a smějící se vojáci dokresluje tuhle šílenou hrůzu. Todle všechno je tu názorně ukázaný bez jakýchkoliv zbytečných dramatických fines, je to rekonstrukce skutečný události. Nakolik je ta rekonstrukce skutečně realistická posoudit nemůžu. Válka a násilí je zlo proti kterému nejde bojovat, které nejde vymýtit, které tu bylo je a bude pořád, ale jde ho alespoň ukázat, ukázat na jeho podstatu, jako to udělal tento filmový dokument.

Odsun (2010)

Vynikající a velmi kvalitní film. Genocida evropského židovského obyvatelstva spáchaná nacisty během 2. světové války patří jistě mezi největší tragédie novověkých lidských dějin. Je dobře, že i dnes, po skoro sedmdesáti letech, se o tom stále točí filmy jako memento, kam až může dojít nenávist jedněch "lidí" k druhým. Ano, film nedosahuje kalibru Schindlerova seznamu, ale dopad je stejný. Některé scény byly velmi srdceryvné a nedaly se sledovat suchým okem. Dětské role byly bez vy-jímek skvěle zahrány a ani dospělí herci v ničem nezaostávali a to včetně Jeana Rena v roli židovského doktora. Moc děkuji tvůrcům za hodnotný filmový zážitek.