Ženy v pokušení (2010)

Moc hezký odpočinkový film. Příjemné překvapení - od většiny českých filmů nečekám mnoho a tady jsem se dobře pobavil. Není to film, který by se stal kultovním nebo jinak významným, ale určitě se mi nedá upřít svěží obsazení a klasická zápletka ve vtipném balení. No prostě celí film je natočen podle hlavního smyslu života - Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla.

Železný kříž (1977)

Nejlepší německý válečný film. Nejzajímavější válečný film, který jsem doposud viděl. Veškerá absurdnost, špína, zoufalství a brutální syrovost války, stejně jako děj filmu a jeho vyprávění, je ohromující jednak svou velkou realističností a originálností s patřičně bohatou režií Sama Peckinpaha. Speciálně pak, akčních sekvence, střih a téměř až magická atmosféra. Jamese Coburnova postava četaře Steinera je geniální po všech stránkách (skvěle zahraná). Nikdy nezapomenu na jeho snahu vyvést z války všechno a všechny ("ukážu vám, kde rostou Železné kříže"). No a scéna kdy vojáci z kruté války plné hrůz objeví plnou chatrč krásných dívek jak v ráji, mě opravdu dostala. Kdo film nevyděl, tak nevyděl pořádný válečný film.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Vynikající válečný film. Jeden z nejlepších válečných snímků vůbec, pochybuji že bude někdy překonán. Vylodění v Normandii bez příkras a tak naturalistické, že vám vyrazí dech, který jen tak do konce filmu nepopadnete. Úvodní sekvence určitě vejde do dějin filmu jako jedna z nejpůsobivějších scén vůbec. Steven Spielberg je stále na vrcholu, ať se to někomu líbí nebo ne. Je to Spielbergovo mistrovské dílo. Příběh je skvělí - dojemný i v kruté válce musíme najít trochu dobra a je důležité zachránit jednoho pro blaho všech. Musí to být šílené, kdy se matka dozví v jeden den že jí zemřeli ve válce všechny děti. Jedná se o ve všech směrech maximálně propracovaný, režijně dokonale zvládnutý a výborně zahraný (Tom Hanks to zahrál geniálně) VELKOFILM, patřící až na samý vrchol válečné kinematografie. Bitva v Normandii u Omaha Beach se v tomto Spielbergovském provedení skutečně řadí mezi nejpamátnější bitevní momenty vůbec a poslední bitva ve městských rozvalinách proti německým tankům byla také úchvatná. Nikdy nezapomenu na zvuk motoru jedoucího tanku, tak strašný vraždící stroj mohl stvořit jen člověk. Válka je ve filmu zobrazena tak reálně že vám s toho bude běhat mráz po zádech. Ještě že žijem v téhle době a né v letech čtyřicátých.

Za nepřátelskou linií (2001)

Vynikající válečný film. Válečný konflikt v Jugoslávii se na filmovém plátně nevidí běžně. Je natočen moderně, bez žádných zbytečných a nudných pasáží a se spoustou akce. Proto se na něj dívá jedním dechem. Velkým plusem je rozmanitost bojových scén. Jsou totiž natočeny po akční stránce naprosto skvěle, jsou jak ve vzduchu, tak na zemi. A co víc, s bohatou ukázkou bojové techniky. Nejvíc jsem obdivoval akci ruského raketového protivzdušného systému u kterého jsem na vojně sloužil. Nádherná ukázka sestřelení bojového letadla. Nadšenec válečných filmů si přijde rozhodně na své, i když jediná vada se týká konce, který je až neuvěřitelně moc hollywoodský. Ale vem to čert, o zábavu je postaráno a to je hlavní. Ústřední dvojice působí sympaticky a u Owena Wilsona je to dvojnásob, protože jako komika jsem si ho v tak vážné roli nedokázal vůbec představit. Film Za nepřátelskou linií - je válečný film s moderní a skutečné doby, který stojí za vidění.

Wimbledon (2004)

Romantický film. Čekal jsem romantický film, dostal jsem romantický film. Nic víc, nic míň. Tenisové prostředí sice dodalo filmu na zajímavosti, ale nepřišlo nic originálního, za co by si snímek zasloužil lepší hodnocení. Průměrná, odpočinková záležitost. Nejvíc se mi asi líbilo dilema, že jemu se s ní hrálo lépe, kdežto jí s ním ne. A to pro vrcholové tenisty není vhodná kombinace. Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Výborný film, výborně zpracované pokračování filmu Wall Street z roku 1987. Oliver Stone podruhé vstoupil do řeky šedého kapitalismu, akcií a neetických finančních her a opět úspěšně. Atmosférou jsou si oba filmy Wall Street velmi podobné a skoro se až nechce věřit, že je od sebe dělí 23 let. Doba se změnila, kurzy se změnily, hodnota peněz se změnila, avšak priority vlivných lidí zůstaly stejné.

Wall Street (1987)

Výborný film, který úžasným způsobem zachytil atmosféru na Wall Street v Americe. Je to nadčasové dílo ve filmové historii. Film Wall Street má neoddiskutovatelného krále a tím je Michael Douglas, nicméně všichni herci zde hrají natolik přirozeně, jakoby ty role byly dělané přímo pro ně a to včetně Charlie Sheena. Film se pohybuje v mnoha polohách a jednoduše ukazuje jak to chodí v této společenské sféře. Ať už je to jak chce, se vším špatným i dobrým, svět peněz a investic je největším hybatelem na světě, a na Wall Street se těch peněz točí sakra hodně. Film velmi hezky ukazuje intriky a to nejcennější „Lásku“.

Vrtěti ženou (2011)

Velmi pozoruhodná Komedie. Vrtěti ženou je prostě příjemná komedie, která je sice místy vtipná, ale také až ofenzivně nenáročná. Zkrátka to chce opravdu nečekat nic nečekaného. Jakmile je divák obeznámen se všemi klíčovými a nekomplikovanými postavami, je naprosto průzračné jakou cestou se bude děj ubírat. Samotný námět vycházející z reálné historie. Příběh je komický sám o sobě a tak si o humorné situace přímo koleduje. Který muž by tohle nechtěl zažít.

Vendeta (2011)

Šílený, krutý český film. Intenzivní, syrově pojatá mikro-variace na téma "oko za oko". Zoufalé upnutí se na vidinu odplaty, bezvýchodnost a jako kulisa ten temný les, který připomíná předpeklí - a to pro každou z nijak sympatických postav příběhu. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, hlavně na mě zapůsobil Ondřej Vetchý.

Vyměřený čas (2011)

Velmi zajímavé Sci-Fi. Celkem jednoduchý příběh z blízké budoucnosti, který v nadsázce ukazuje, jak vlastně funguje i naše dnešní společnost - a princip peněz nás tak může jedině vyděsit, kam až to může zajít. Už během sledování jsem si říkal, že tohle prostě musí být od stejného režiséra, jako Gattaca, protože Andrew Niccolův rukopis je tu jasně poznat.. Gradace děje je neuvěřitelná a Justin Timberlake opět dokázal, že jako herec sakra umí.! Ostatně, když si spočítáte, jak dlouho vyděláváte na pořádný bourák nebo kávu, zjistíte, že peníze v minutách nejsou zase tak vzdálené dnešní realitě.