• Pohádka

Amadeus (1984)

Nikdy bych neřekl, že mě vážná hudba dokáže zasáhnout podobným způsobem. Celé tři hodiny jsem byl doslova přikovaný v křesle a vychutnával si každou vteřinu tohoto mistrovského díla. Nádherná hudba Amadeuse, a velmi, opravdu velmi smutný osud. Velmi silných 5 hvězd. 94 %.

Casablanca (1942)

Doopravdy jsem si toto dílo vychutnal až na druhý pokus. Skvělý film z otřesné doby. 90 %.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Janžurka je fantastická, hlášky jedinečné. Vždy, když se vracím k tomuto filmu, první co slyším v hlavě je: „Zavři oči brouku!“ Bez problémů 90 %.

Lidice (2011)

Ano, tenhle příběh se skutečně stal. Ty dojmy, který na mně měl zanechat však nebyly tak silný, jak jsem čekal. Raději zůstávám u knihy Dva proti říši, která je vlastně s touto událostí velmi úzce spjata. Cca 60 %.

Taxikář (1976)

70´s v New Yorku. Špína, pasáci, drogy a štětky. Film o samotářském taxikáři, který se snaží vyrovnat s neblahým osudem. Depresivně strhující snímek, ve kterém doslova září hvězda De Nira. Velmi silné čtyři hvězdy = 87 %. PS: ta hudba!!

My děti ze stanice Zoo (1981)

Životopisný film natočený v osmdesátých letech v Berlíně. Prostitutky, prostituti a fet. Christiane se dostane do špatné party, kde jí strhne především její touha vyzkoušet něco nového. Sled událostí byl samozřejmě postupný. Hašiš, tablety, šnupání heroinu a píchání do žíly. Christiane si najde přítele, který si již dlouhou dobu přivydělává jako prostitut ve stanici ZOO. Christiane se postupem času dostane do stejné situace. Jak z toho ven? 80 %.

Olověná vesta (1987)

Vaše kamarády ve Vietnamu postupně zabíjí sniper, který následně obrátí zbraň proti Vám a snaží se vás zabít. Jak se zachováte ve chvíli, kdy už sniper leží odzbrojený na zemi? Nádherné válečné a psychologické drama z Vietnamské války. Kubrick je geniální. 90 %.

Gambler (2008)

Mistrovské, nevím zda reálné hráčské umění Tommyho Vinsona (Burt Reynolds). Hvězda první. Dokonalé vysvětlení pravidel pokeru pro laiky, hvězda druhá. Víc ani ťuk.

Americký gangster (2007)

Pokoušet se v dnešní době natáčet Gangsterku je asi stejně troufalé, jako být absolutním znalcem klasické hudby a přitom nikdy neslyšet W.A.Mozarta. Vedle velikánů typu Kmotra, Tenkrát v Americe to měl Ridley Scott přes příliš složité. Evidentně si s tím vůbec nelámal hlavu. Big Boss Denzel Washington zaměstná do drogového obchodu celou svou rodinu a jeho 100% Black Magic prodávaný za poloviční tržní cenu, začne pomalu, ale jistě ničit Ameriku. Nikdo by nepředvídal, že samotní vojáci, vracející se z mise, dopomohou k uskutečnění převozu bílého prášku.

Výměna (2008)

Má oblíbená Angelina udělala pro záchranu svého syna to, čeho se všichni ostatní báli. Naděje umírá opravdu poslední a často zahanbená, ponížená Angelina nikdy nepřestala doufat. Pravdivý příběh, který se stal námětem pro film, celý zážitek ještě více podtrhuje.