• Pohádka

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Johny Depp = Tim Burton. Tato dvojka, která je schopna bez větších problémů zařídit skvělý filmový zážitek. Jeden z mých TOP filmů. Doporučuji v originálním znění, přecijen to je muzikál. :) Film je točen v nádherném stylu, době. Někdo tu napsal, že zpívající Johnny Depp není zrovna košer, já si myslím pravý opak. Pro mě jednoznačně příjemné překvapení, stejně tak je tomu u Alana Rickmana.

Sherlock Holmes (2009)

Moderní Sherlock. Skvělý Sherlock. Skvělý film ;-)

Gran Torino (2008)

Za jeho skvělý herecký výkon, za jeho režii ušitou sobě na míru, za jeho suchý humor, za jeho hrdost !!! V překladu si pamatuji jednu krásnou větu : "Už jste potkali někoho, do koho jste se neměli srát? Tak to jsem já!" Tato věta přesně vystihuje Clinta Eastwooda ve filmu. Nádherná písnička na konci filmu, celou atmosféru krásně podtrhla.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Tady stačí tato věta. JEDNOU A DOST!

Stefanie - nový začátek (1995) (seriál)

Seriál co běží (běžel) na Nově od devíti hodin si asi lepší hodnocení nemůže zasloužit.

Počátek (2010)

Těšil jsem se moc. Když jsem se zeptal, o čem ta odjištěná bomba roku 2010 vlastně je, dostalo se mi krátké, ale výstižné odpovědi. O Krádeži snů, vnuknutí a podvědomí. No, byl jsem na tom stejně, jako když jsem znal pouze jméno režiséra a obsazení hlavního hrdiny. :-) Je strašně těžké, tenhle film nějak převyprávět. Zkusím to asi takto. Představ si, že usneš. Dělá to každý z nás, většinou večer, někdo i odpoledne. Zdá se ti sen. Někdy chceš aby byl u konce co nejrychleji, někdy chceš, aby naopak nikdy nepřestal.Film Inception je vlastně kupa spících lidí, kteří ovládají své sny. Mají to však trošku vylepšené, než normální smrtelníci a v konečném výsledku to vypadá asi takto. Usneš, zdá se ti sen, v příběhu toho snu, který sám ovládáš znovu usneš, v tom druhém spánku se ti opět zdá sen, a takto ještě jednou. Geniální !! Z filmu si pamatuji takovou hezkou větu. Když miluješ, jsi polovina celku. :)

Deník Anny Frankové (1959)

Tak jak nejlépe začít. Film je z období druhé světové války, z nacisty okupovaného Holandska. Židovská rodina Frankových, spolu se svými známými, se ukryje před gestapem v přístavku za budovou, produkující jakési koření. Němečtí řemeslníci po čase zjistí, že se v přístavku ukrývají židé a zavolají gestapo. Ti odvedou celou skupinu do Osvětimi, odkud jsou postupně převáženy do různých "pracovních" táborů. Znám dost filmů nacistického zaměření, ale Deník Anny Frankové mě opět obohatil o nová zjištění. Můžete zde vidět pobývání tyfově nakažených židů, kteří si navzájem kradou zbytky jídla, nebo třeba ponožky svým mrtvým spolubydlícím. Film je rozdělen na dvě části a především ta druhá, u mě vyvolala silný zážitek. :) Málo Vás možná ví, že Deník Anny Frankové je druhou nejčtenější ne-beletristickou knihou, hned po Bibli. Bylo prodáno 30 miliónů výtisků a kniha byla přeložena do 60-ti jazyků. V rámci genocidy bylo zavražděno 1,5 milionu židovských dětí a toto je příběh pouze jednoho z nich !