Vše je ztraceno (2013)

Remeselne výborná práca od Chandora, lenže film tak nezaujme ako napríklad pri Gravity a po dlhú dobu sa tam nič nedeje.Občas mal síce film slušné grády,ale bolo to skôr len vo výnimočných okamihoch a ja sa nemôžem zbaviť pocitu, že mi tu niečo chýbalo. Zas ale na druhú stranu Robert Redford bol na túto úlohu ako stavaný a mám pocit, že už dlho si nestrihol niečo väčšie, či kvalitnejšie.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

O triedu lepšie ako jednotka, hlavne časť filmu pred tým ako sa dostanú do arény je mrazivá, epická a 5-hviezdičková. krásne je ukázaný zvrátený a totalitný režim plný zúfalstva, ale i nádeje. V aréne film troška stagnuje, ale nenudí a stále je to na vysokej úrovni, čo som ani nečakal. Hereckú zostavu netreba ani spomínať, Lawrence, Harrelson, či Hoffman, to je len špička ladovca skvelých hereckých výkonov a James Newton Howard opäť zložil parádny soundtarck. Ja som veľmi spokojný, musím si už zohnať knižné predlohy.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1.Séria: 85%, 2.Séria: 83%, 3.Séria: 80% Zaujímavo spracovaný seriál, spočiatku zvláštny, ale neskôr keď sa všetko začne vysvetlovať a dávať zmysel, tak len tak lahko nepustí. Postavy mi zo začiatku nič nehovorili, ale neskôr som si ich obľúbil a finále bolo priam výborné. Druhá séria sa mi páčila o trochu menej ako Murder House. Asylum má síce lepšiu atmosféru, ale záver série ma trochu sklamal, dve časti pred poslednou dosť stratili tempo. Coven má od hororu najdalej a musím povedať, že táto séria ma bavila najmenej.

Hořící keř (2013) (TV film)

Najlepší český počin za posledné roky, Holland ukázala že patrí medzi európsku režisérsku špičku. Táto mini séria mala tú správnu atmosféru, soundtrack i hereckú zostavu a priblížila socialisticky režim veľmi presvedčivo.

Špinavý trik (2013)

Už to tu spomenulo pár uživateľov, tak sa budem opakovať. American Hustle je fil, pri ktorom sa vám zdá, že je dva krát taký dlhý ako naozaj je. Enkláva skvelých hercov nezachraňuje (inak skvelými výkonmi) tu nehoráznu nudu akú nam tentokrát O´Russel priniesol a keby nie je týchto hercov tak dám len dve. Ja som sa nudil.

Pryč od pece (2013)

Mám rád tieto príbehy z amerického vidlákova, ešte keď sú ubalené do takého pochmúrneho thriller žánru s dramatizujúcim soundtrackom. Ako ďalšie plus má tento film skvelé obsadenie a i keď občas pokulháva, tak sa nejedná vôbec o zlý film. 70%

Gravitace (2013)

Gravitácia je o zážitku, o precítení, o pocite spolupatričnosti. Alfonso Cuarón pripravil nevšedný filmový zážitok, pri ktorom sa tají dych a fandí hlavnej postave tak, ako už v žiadnom filme dlho nie. Absencia deju tu absolútne neprekáža, hlavná dvojica Bullock - Clooney výborná (z toho som mal trochu strach) a samotnému filmu jednoducho nemám čo vytknúť, TOP film roka.

Pán času (2005) (seriál)

Moc ma to zatiaľ nezaujalo, také o ničom a ani nemám chuť sa k tomu zatiaľ vrátiť, možno niekedy v budúcnosti, keď nebudem mať čo pozerať.

Turbo (2013)

Tuctovka, ktorá deti určite pobaví, ale tam to končí.

Rivalové (2013)

Vzrušujúca podivaná. Veril som Howardovy, že sa po pár prešlapoch opäť dokáže vrátiť medzi najlepších režisérov, ale že až takto, to som teda nečakal. Napínavé, plné emocii a skvelej ustrednej dvojici, Bruhl i Hemsworth výborný, žral som im to na plnej čiare a netreba zabudnúť ani krásne dámy, či skvelý soundtrack od Zimmera, zatiaľ film roka.