Irčan (2019)

Martin Scorsese je spat vo velkom style a v tom co mu ide najlepsie. Pre fanusikov starych gangsteriek ide o pat hviezdickovu jazdu so skvelymi vykonmi hercov a reziou. Dufam len, ze bude na Netflixe takychto filmovych skvostov pribudat.

Narcos (2015) (seriál)

1.seria: 90%, 2.seria: 95% Skvely serial, ktory v druhej serii postupne eskaluje a nenecha vas napokoji pokym neuvidite ako to s Pablom nakoniec dopadne. Som zvedavy ci si serial dokaze udrzat nastavenu latku aj v 3. serii.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

1.Séria: 90% 2.Seria: 95%, 3. Séria: 95%, 4. Séria: 95%, 5. séria: 100% Musím sa priznať, že som moc neveril tomu, že by ma tento seriál mohol nejak zvlášť zaujať, alebo, že by sa čo i len výraznejšie presadil. Postavu Saula Goodmana som v Breaking Bad mal rád tak na poly, čiže moje očakávania neboli veľké, a to je asi dobré, pretože ma prekvapil o to viac. Jimmy McGill a jeho strasti naprieč právnickou kariérou, rodinným i osobným životom sú ukážkou skvelej práce Vinca Gilligana, ktorý sa pomaly dostáva na seriálový vrchol a ja verím, že v druhej sérii zvýši tempo. O kvalite známej dvojice Odenkirk/Banks ani netreba písať, plus sa k nim pridalo pár dalších, pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie, teším sa na ďalšie série. Druha seria este lepsia, ako ta prva. Chuck dostava ovela viac priestoru a posledne dve casti som skoro ani nedýchal 😂 Po štvrtej sérii musím konštatovať, že Better Call Saul jednoznačne patrí do mojej TOP 10. Skvelé dielo, možno ešte lepšie ako Breaking Bad.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Klasické klišé boja dobra proti zlu. Ale kupodivu to funguje, je to originálne a zábavné a UK produkcia nakopla tej hollywoodskej pekne zadok, a ešte s úsmevom. Vaughn zúžitkoval svoje skúsenosti z filmov Kick Ass a X-men First Class a zabalil ich do vydareného britského balenia a pre mňa je to filmové prekvapenie roka.

38 (2014)

Veľká pocta VEĽKÉMU hráčovi.

Interstellar (2014)

Interstellar, ďalší film, ktorý rozdelil široké obecenstvo na dve skupiny ľudí, a ani sa nečudujem, pretože sa určite nejedná o dokonalý, alebo najlepší film od Nolana. Prvá pol hodina vyznela dosť pateticky a naivne, ale odletom do vesmíru ma film neskutočne pohltil a ja som stále čakal ako sa to vyvinie a ako to vlastne skončí, čo sa mi už veľmi dlho pri filme nestalo. Po nudnejšiej prvej polhodinke ubehli ostatné dve a pol nekutočne rýchlo a Zimmer sa zas vybujačil, dal tomu parádnu atmosféru. Tiež mi ešte prekážala tá citovo vydieračská zameračka na lásku a rodinu, ale chápem, bez toho sa to asi neobíde, aj ked je to mega klišé. Ale nevadí, je to kurva Nolan a zas raz natočil iný film a hlavne pútavý film so zaujímavo vykreslenou alternatívnou budúcnosťou a s originálnou výpravou za hranice nášho vesmíru.

Zmizelá (2014)

Majstrovský film s nezamenitelnou atmosférou akú vie nastoliť len David Fincher. Do rozuzlenia neviete čo si máte myslieť, film je chladný, prepracovaný a v každom zábere dôležitý, Fincher opäť potvrdzuje svoj perfekcionizmus. Ben Affleck pod jeho taktovkou podáva jeden so svojich výkonov a o skvelej Rosamund Pike. Vyhlásenia o tom, že sa jedná o najlepší Fincherov film sú podla mňa trošku z cesty, ale i tak sa jedná o jeden z najlepších filmových zážitkov tohto roka a David opäť nesklamal.

Strážci Galaxie (2014)

Keď som čítal niektoré komentáre tuto, tak som sa bál, že by sa mohlo jednať o ďalšie fiasko, ktoré nejak pretrpím a zabudnem naňho. O to viac som rád, že sa tak nestalo a po pozretí som mal pocit, že som si film takto nevychutnal už veľmi dlho a spolu s X-menmi to bol najlepší zážitok tohto roka pre mňa (to som ale ešte pár očakávaných snímkov nevidel). Film je to veľmi zaujímavý a zvláštny, plný farieb, komických postavičiek a vtipu, pričom nezabúda ani na svoju temnú stránku. A čo je hlavné posavy som si celkom obľúbil a nenudil som sa ani chvíľu.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-meni sú späť v plnej sile a v epickom boji na dvoch frontoch so starými dobrými i "novými" tvárami. Tak ako mi Wolverine chýbal v predchádzajúcom diely, tu si to plne vynahradil. Som rád, že sa Brian Singer vrátil k X-menom, dokázal skvele sa zapracovať do Vaughnovej práce a pridal aj svoj obraz z prvých dvoch filmov a dokázal tým posunúť laťku ešte vyššie. Film obsahuje kopu výborných a originálnych scén, ale tá ako Quicksilver pri záchrane Magneta zneškodňuje ochranku je fenomenálna, určite si film pozriem aj v 3D.