Osm hrozných (2015)

Začiatok je zbytočne naťahovaní a dlhý, keby ho Tarantino o pol hodinu skrátil, nič také strašné by sa podľa mňa nestalo. Ale ako náhle sa zápletka trochu rozbehne, tak nám Quentin naservíruje parádne morbídnu a krvavú jazdu odohrávajúcu sa prakticky medzi štyrmi stenami, s výbornými hercami, dialógmi a zvratmi. Plus je film od začiatku veľmi vtipný. Za mňa lepšie 4.

Marťan (2015)

Čítal som knihu takže som vedel do čoho idem a Ridley konečne potvrdil, že aj na staré kolená vie točiť. Kniha bola síce lepšia ale tak to už je maličkosť..

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nadupaná akcia bez nejakého hlbšieho príbehu, či psychológie postáv, no v tomto prípade to vôbec nevadí, pretože Mad Max: Fury Road baví a šlape celé dve hodiny. Vizualizácia je nádherná a je to okorenené aj o zaujímavý soundtrack.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Prekvapivo sa ,mi posledný Hobit zo všetkých troch páčil asi najviac. Ale i tak sa jednalo len o polovičnú jazdu, film to nie je vôbec zlý ale, a určite, pre mnohých fanúšikov fantasy ide o uspokojivé finále.

Kmeny (2015) (seriál)

Nemám prejdené ešte všetky časti a nie každá je na rovnakej úrovni, ale myslím si, že ide o veľmi podarený počin, ktorý zaujímavo priblíži každú subkultúru, a určite si každý nájde tú svoju, ktorú žije a na ktorej vyrastal.

Birdman (2014)

Ikonická cieľovka na Oscary, s hravou kamerou a artovým spracovaním. Dialógy chvalabohu nenudia a herci podávajú kvalitné výkony, i keď si nemyslím, že Keaton vyhrá a úprimne viac sa mi páčili Norton a hlavne Emma Stone, ktorú jednoducho milujem, ale i tak Keaton podáva skvelý výkon a v tomto sa môže s Birdmanom stotožniť, tiež sa chytá posledného stebla, ktoré by mu pomohlo navrátiť kariéru. Iňarritu opäť potvrdil svoj talent a to, že originalita mu nechýba, snáď to nerobil len pre tie pozlátené 5 dolárové sošky starých geriatrixov. 80%

Železná srdce (2014)

David Ayer je pre mňa zárukou nie excelentných, ale určite kvalitných filmových zážitkov. Fury nie je žiadna výnimka. Zaujímavý príbeh o premene z chlapca na chlapa, pekne vykreslené charaktery a drsňácky Brad Pitt, ktorý sa znovu vrátil do druhej svetovej aby kosil náckov skoro tak dobre ako B.J.Blazskowicz. Jediné čo mi tak vadilo, boli tie čudné záblesky striel, ktoré vyzerali ako zo Star Wars.

Úsvit planety opic (2014)

Úplne iný film, ako predošlý diel, viac temný a akčný, autori sa snažia hrať opäť na city, no už to nefunguje tak ako v jednotke a aj samotný dej nie je taký pútavý. Ale film kvalitu má podla mňa a aj keď boli pasáže, keď som sa nudil, tak som v celku spokojný.

Na hraně zítřka (2014)

Pre mňa príjemné prekvapenie, čakal som horší film (myslím ešte pred premierou a videním). Zaujímavo podaný príbeh, bez nejakých okatých klišé, ktorý občas a účelne pôsobil aj vtipne. Tomík Cruise bol v pohode, nemusím ho, ale nevadil mi a Emily Blunt? Fu, je to raketa a vie aj hrať :) Dobre sa mi na ňu pozeralo. Doug Liman je zručný majster svojho remesla, čo potvrdil aj pri tomto filmečku a ja dúfam, že aj v budúcnosti prinesie niečo, čomu dám konečne plný počet.