Gotham (2014) (seriál)

Po prvej serii musim povedat, ze ma asi Gotham zo vsetkych serialov podla komiksu bavil najviac. Nie je to dokonale, no ako zabavna oddychovka to funguje skvelo.

Grandhotel Budapešť (2014)

Zatiaľ najlepší Wes Anderson. Opäť hravý, opäť zábavný a opäť svojský a ešte raz opäť, opäť skvelé obsadenie a skvelý Desplat. Je niečo čo by som mohol vytknúť?? Asi ani nie.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Prekvapivo sa ,mi posledný Hobit zo všetkých troch páčil asi najviac. Ale i tak sa jednalo len o polovičnú jazdu, film to nie je vôbec zlý ale, a určite, pre mnohých fanúšikov fantasy ide o uspokojivé finále.

Interstellar (2014)

Interstellar, ďalší film, ktorý rozdelil široké obecenstvo na dve skupiny ľudí, a ani sa nečudujem, pretože sa určite nejedná o dokonalý, alebo najlepší film od Nolana. Prvá pol hodina vyznela dosť pateticky a naivne, ale odletom do vesmíru ma film neskutočne pohltil a ja som stále čakal ako sa to vyvinie a ako to vlastne skončí, čo sa mi už veľmi dlho pri filme nestalo. Po nudnejšiej prvej polhodinke ubehli ostatné dve a pol nekutočne rýchlo a Zimmer sa zas vybujačil, dal tomu parádnu atmosféru. Tiež mi ešte prekážala tá citovo vydieračská zameračka na lásku a rodinu, ale chápem, bez toho sa to asi neobíde, aj ked je to mega klišé. Ale nevadí, je to kurva Nolan a zas raz natočil iný film a hlavne pútavý film so zaujímavo vykreslenou alternatívnou budúcnosťou a s originálnou výpravou za hranice nášho vesmíru.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

V pohode animák, povedal by som trošku slabšie ako jednotka, ale stále veľmi kvalitné, s neskutočnou animáciou. Troška viac sa tu hrá na city, ale pre mladších divákov to je jasná 5 hviezdičková zábava.

John Wick (2014)

Na jednej strane super akcia, super atmosféra, na druhej strane opäť zdecimovaný Keanu, ktorý je nezastaviteľný ako rambo a scenáristi mu naplnili ústa samým klišé. Nie je to vôbec zlý film, dá sa to odsledovať bez ujmy na zdraví, ale neoriginalita dnešných tvorcov mi už pomaly začína kradnúť spánok.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Klasické klišé boja dobra proti zlu. Ale kupodivu to funguje, je to originálne a zábavné a UK produkcia nakopla tej hollywoodskej pekne zadok, a ešte s úsmevom. Vaughn zúžitkoval svoje skúsenosti z filmov Kick Ass a X-men First Class a zabalil ich do vydareného britského balenia a pre mňa je to filmové prekvapenie roka.

Na hraně zítřka (2014)

Pre mňa príjemné prekvapenie, čakal som horší film (myslím ešte pred premierou a videním). Zaujímavo podaný príbeh, bez nejakých okatých klišé, ktorý občas a účelne pôsobil aj vtipne. Tomík Cruise bol v pohode, nemusím ho, ale nevadil mi a Emily Blunt? Fu, je to raketa a vie aj hrať :) Dobre sa mi na ňu pozeralo. Doug Liman je zručný majster svojho remesla, čo potvrdil aj pri tomto filmečku a ja dúfam, že aj v budúcnosti prinesie niečo, čomu dám konečne plný počet.

Noe (2014)

Prvý film od Aronofského, ktorý sa mi nedostal pod kožu. Možno to bolo tým biblickým zameraním, ktoré mi nie je nejak extra po chuti, alebo tým prostredím, neviem. Dosť ponurný film, s niekedy až s brutálnymi scénami, ktorý však obsahuje skvelý soundtrack a hereckú zostavu. Ale i tak ma Noe nedostal.