Ospalá díra (1999)

Jedna z najlepších Burtonoviek, ktorá má všetko, čo má správna Burtonovka mať. Geniálneho Deppa, zvodnú dámu (Ricci), ponurnú atmosféru, vtip a napätie. Kto nevidel musí rýchlo napraviť.80%

Počítání mrtvých (1999)

Ide síce o najslabší film Martina Scorseseho, no nie je až taký zlý. Veľmi sa mi páčil nočný New York a jeho atmosféra. Scorsese vyskúšal mnoho zaujímavých pohybov kamier a uhlov snímania. Hlavne scéna vo sne, ktorá ide odzadu sa mimoriadne vydarila. Na druhej strane, nie vždy som chápal čo sa práve odohráva. Každopádne Frankovy parádne strašilo v hlave a tento snímok ukázal, čo znamená práca saniťáka v NY. Surovosť bola cítiť z každého záberu. 75%

Pravidla moštárny (1999)

Na tento film som bol veľmi zvedavý, no pristupoval som k nemu opatrne. Za prvé ma odrádzal ten nepekný plagát a za druhé moc nemusím Maguiera. No nakoniec to vyznelo celkom pozitívne, najmä vďaka skvelej hudbe a výkonu Michaela Caina. Dokonca mi ani neprekážalo pomalé tempo, v podstate nebola časť filmu pri ktorej by som sa nudil, no bohužiaľ nebolo ani scény, ktorá by mi nejak vyrazila dych. Emócie to malo, takisto aj srdce, lenže to malo aj oveľa viac lepších filmov. 78%

Příběh Alvina Straighta (1999)

Veľmi netypická Lynchovka, ktorá je síce pekne natočená, nomňa to jednoducho nebavilo. 60%

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

1.séria: 95%, 2.séria: 95%, 3.séria: 93%, 4.séria: 85%, 5.séria: 99%, 6.séria: 95% Sopranovci sú vysoká škola serialov. Opäť som sa zamiloval, už len netrpezlivo čakám pokiaľ sa mi stiahne druhá séria, aby som mohol pozerať ďalej. James Gandolfini je ako boss Tony Soprano viac ako vynikajúci a všetky postavy sú skvelo vykreslené, všetky majú čosi do seba. Vrelo odporúčam každému, kto si rád pozrie kvalitný seriál a zaráža ma, že to má na čsfd iba 2 550 hodnotení. 4.séria trošku kvalitou zaostávala za predchádzajúcimi troma, riešili sa trošku iné veci, ale nebola výlučne zlá a pár zaujímavých momentov sa v nej udialo,ale dúfam, že v nasledujúcej a i v tej poslednej sa autori vrátia do starých dobrých koľají. Tak chvalabohu 5. séria nesklamala, autori sa nielenže vrátili do starých kolají, oni ešte dokonca postavili rýchlo vlak. Jednoznačne najlepšia séria, ktorú ešte ozvláštnil Steve Buscemi ako Tony Bulleto a ja už sa nesmierne teším na záverečnú 6. sériu tohto skvostu medzi seriálmi. A je tu koniec jedného z najlepších seriálov všetkých čias. Výborné vyvrcholenie, napínavé, precízne, chladné a aemotívne, tak by som nazval finálnu sériu, ktorá neraz vyrazí dych. Je mi aj trochu smutno, že sa nedočkám ďalšej časti, ale nevadí, určite si pozriem tento skvost ešte raz. Dopozerané: 25.4.2015

Smrt panen (1999)

Mmm, veľmi zvláštny film, síce vás dostane skvelá atmosféra(a Kirsten Dunst), ale spôsob akým je príbeh vyrozprávaný nemusí každému sedieť a koniec, ten bol ako z iného filmu. Už dlho som nevidel tak smutný film.

Spalující touha (1999)

Konečne som prišiel na chuť Stanleymu Kubrickovy, ako sa hovorí do tretice všetko dobré. Eyes Wide Shut je filmársky a technicky jeden z najdokonalejších filmov a strhne vás svojou hustou atmosférou a zvrátenosťou. Stanley Kubrick natočil na sklonku svojej kariéry a života VEĽKÉ dielo. 86%

Superstar (1999) odpad!

To človek sa ráno prebudí s opicou po ťažkej noci a ešte aj musí túto kravinu pozerať. 10%

Šestý smysl (1999)

Vynikajúci pschothriller s prvkami hororu, ktoré neskutočne desia.To podstatné pri tomto snímku je nápad a pointa a tým pádom ďalšími zhliadnutiami sa na film pozeráte z úplne inej strany. Myslím, že ide o životnú rolu malého Osmenta, Bruce je ako obyčajne skvelý ale na jeho účese som sa niekedy fakt bavil :D. Veľmi mi však vadila trasúca sa ručná kamera, ktorá bola niekedy fakt na hovno a neviem, film je extra ale niečo mi na ňom nesedí a neviem dojsť na to čo a preto nemôžem dať plné hodnotenie. Ale inak pecka. 84%

Tři králové (1999)

Konečne film, pri ktorom nemáte pocit, že americká armáda je armádou spásy, škoda, len toho, že ma to nebavilo :D