Absolutní moc (1997)

Docela napínavé, celkem originální námět, už jen proto, že je v tomto snímku snad poprvé prezident USA padouch (vzpoměňte si jen na "neohrožené" prezidenty ve filmech jako Den nezávislosti nebo Air Force One), zajímavý výkon Gene Hackmana (scéna "tance" v Bílém domě je prostě sladká). Ke konci se však nemohu ubránit dojmu, že je z toho cítit typický Eastwood a že odněkud pokukuje pozůstatek Drsného Harryho (scéna s injekcí v nemocnici).

Agent WC 40 (1996)

Lepší než třeba jiné Nielsenovi filmy jako Drákuloviny nebo Bláznivý exorcista, ale rozhodně nedosahuje sérii Bláznivých střel.

Air Force One (1997)

Typický americký akční film - prezident USA sám zachrání celé letadlo ... mám Forda rád, ale zde ho přece jen poněkud zastiňuje charismatický Gary Oldman.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tenhle film je hodně těžké hodnotit, je tam od každého něco - perfektní vizuální efekty (potopený Manhattan, "dálnice" budoucnosti), melodramatický příběh (místy je toho melodramu možná až moc) a tak se především zmíním o tom, co mě nejvíce zaujalo - herecké výkony. O talentu H.J.Osmonta asi není po Šestém smyslu pochyb a já jen doufám, že jednou neupadne v zapomnění jako dětská hvězdička (i když vzhledem k náročným rolím jaké je schopný zahrát se to snad nestane). Špičkový výkon podal také Jude Law, před kterým rovněž smekám - coby robot-gigolo je prostě úžasný a přináší právě tu správnou dávku humoru, odhlehčení ale i lidského porozumění.

Akta X (1993) (seriál)

Pokud jde o samostatné epizody, většina z nich je dobrých až výborných, zejména ty z první série, kdy byl seriál neokoukaný, jsem sledoval velice rád. Co jsem rozhodně nikdy nemusel byl spojující motiv celého seriálu o tajemném vládním spiknutí a o únosech mimozemšťanů, bylo to dost nepřehledné a brzdy jsem ztratil nit. Navíc tomuto tématu byly na můj vkus až příliš často věnovány 2 spojené epizody.

Akumulátor 1 (1994)

Na to jaká se kolem toho dělal humbuk, celkem nic moc. Pár dobrých efektů, ale jinak celkem nuda.

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Klasika - je-li úspěšný seriál, musí se z toho udělat celovečerák. Ale mě to celé bylo sympatičtější když Alf systematicky likvidoval rodinou ledničku a deptal jednotlivé členy Tannerovic rodiny.

Aljaška (1996)

Celkem naivní, běžný příběh "přemoudřelé děti musí zachránit tatínka", ale za krásnou krajinu, kam bych se hned vydal, dávám tři hvězdičky.

Aljaška v plamenech (1994)

Segal coby "ekologický aktivista" bojuje za záchranu Aljašky? K smíchu a nudné! Jeden z jeho nejhorších filmů a asi největší úlet.

Amadeus (1984)

Výborná hudba, dobová atmosféra, skvělé herecké výkony. I když je film dlouhý, ani na okamžik jsem se nenudil.