Občan pes (2004)

Bizardní... barevné... zábavné... :-)))

Wrestler (2008)

Smutný příběh člověka, kterému v životě zbylo už jen to jediné - láska k tomu co dělá. Citově velmi působivé. Naprosto strhující Mickey Rourke, se kterým musíte soucítit ať už na to co dělá máte jakýkoliv názor. Skvěle sekundující Marisa Tomei. Umírněná režie Darrena Aronofského jen podtrhuje syrovost a lidskost celého filmu. Smutné, ale krásné...

Requiem za sen (2000)

Fascinující sonda do hlubin nejen drogové závislosti. Precizní po všech stránkách. Ať už vyzdvihnu úžasný výkon Ellen Burstyn nebo videoklipový střih filmu či působivý hudební doprovod Clinta Mansella. To vše dokonale skloubeno bezchybnou režií Darrena Aronofského a vrcholící v nesmírně působivém a neskutečně gradujícím finále, při kterém máte pocit jakoby se vaše hlava ocitla pod koly lokomotivy. Nedoporučuji slabším povahám a citově labilním jedincům ;-). Film, který vám doslova zaleze pod nehty. Geniální!!!

Muž z Acapulca (1973)

Další z klenotů Belmondovy filmografie. Film, který potěší a rozesměje ať je venku jakkoliv. Vtipné propojení šedivé a nudné reality spisovatele brakové literatury Francoise Merlina a neohroženého agenta a svůdníka žen Bob Saint-Claira jakožto hlavní postavy jeho nového románu. Spousta vtipných a nesmrtelných hlášek, které jako celý film již dávno zkultovněly. Nejlepší Belmondo.

Zvíře (1977)

Nestárnoucí klasika francouzské komedie. Belmondo na vrcholu svých sil. Ať už jako kaskadér Mike Gaucher nebo jeho zženštilé alter ego Bruno Ferrari je nezapomenutelný!!! Neskutečné množství vtipných gagů a hlášek. Vtipné, vtipné, vtipné... To vše umocněno geniální hudbou Vladimíra Cosmy a výborným českým dabingem!

Umučení Krista (2004)

Pro někoho možná samoúčelná přehlídka násilí a krutostí, pro mě dokonale zvládnuté filmařské řemeslo! Výborná výprava, kamera, hudba (vynikající John Debney), masky a v neposlední řadě režie. Navíc ta latina filmu sedne jako ulitá. Bravo Mele!

Prožít si své peklo (1977)

Můj nejoblíbenější film s Annie Girardot. Ačkoliv je to již (bohužel) řada let co tento film proběhl naší televizí, dodnes si pamatuji tu beznaděj a zoufalství hlavní hrdinky zoufale pátrající po své dceři, resp. jejím únosci. Naprosto strhující A. Girardot a silný závěr dělají z tohoto filmu nezapomenutelný divácký zážitek...

Život plný malérů (1972)

Můj vůbec nejoblíbenější Pierre Richard (tentokrát i jako režisér). Snad nikdo neumí zahrát notorického smolaře lépe než právě on. Richard ve vrcholné formě! Navíc podpořeno geniální hudbou Vladimíra Cosmy a když k tomu připočtu ten doslova kouzelnej happy end... sečteno, podtrženo... 5* Klidně mě ukamenujte, ale ani o jednu neslevím ;-)