Na hraně zítřka (2014)

Jeden z nejlepších a nejzábavnějších "popkorňáků" poslední doby. Nápaditý s několika velmi pěknými a vtipnými momenty. Cruise snesitelný, ale třešničkou na dortu je pro mě Emily Blunt. Já tu holku fakt žeru :-D! 4,5*

V hlavě (2015)

Naprosto boží animák! Pro mě jednoznačně nejlepší za posledních pár let. Film doslova napěchovaný emocemi. I když na mě působí dost smutně, je radost ho sledovat. Úžasně promyšlená a vymyšlená záležitost.

Osm hrozných (2015)

Spousta lidí vyčítá tomuhle filmu první půlku jako pomalou a nudnou část, kde se jen žvaní o ničem. NESOUHLASÍM! Pokud je Tarantino v něčem opravdu silnej, tak jsou to dialogy a mnohdy s opravdu nečekanými pointami. Mě to teda bavilo a velmi. Druhá půlka se pak zvrhává doslova v jatka, takže o litry krve a o ustřelené různé části těl tu rozhodně není nouze. To vše okořeněné hodně drsným černým humorem. Film má sice opravdu dlouhou stopáž, ale já se ani minutu nenudil a královsky se bavil. Máme tu zkrátka další poctivej a nekompromisní nářez a já se už moc těším až si ho dám někdy znovu. Pro mě jeden z nejlepších tarantinových filmů. PS: A ještě jeden bonusový palec nahoru za Jennifer Jason Leigh!

Hledání Země Nezemě (2004)

Neskutečně nádherný film ve všech směrech! Nemám tomu co vytknout. Herci dojednoho fantastičtí! Závěrečný dialog Jamese (Johnny Depp) a Petera (Freddie Highmore) v parku na lavičce mě vždycky spolehlivě dojme. Smutné, ale krásné. Moje srdeční záležitost!

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Krampus je naprosto ukázková pocta podobně laděným snímkům, které se s takovou oblibou točily v 80. letech (Gremlins, Critters apod.). Vyvážený mix hororu a komedie navíc zasazený do toho nejkrásnějšího období - období Vánoc. Není to nic revolučního, ale času, který jsem sledováním filmu strávil rozhodně nelituji. Pobavil jsem se a příjemně se naladil na nadcházející svátky.

Room (2015)

Ještě před pár dny jsem o existenci tomhle filmu neměl ani páru a dnes ho řadím mezi vrcholné filmy tohoto roku. Svět z pohledu pětiletého klučiny, pro kterého svět představují 4 stěny a světlík na stropě (dál je pochopitelně už jen vesmír :-)) je natočen velmi citlivě a v kombinaci s nádherným soundtrackem mi film naservíroval nejemotivnější letošní kinozážitek. Tady chválím naprosto vše. Parádní práce. Ale jednu věc musím přesto přes všechno vyzdvihnout. A tou je Jacob Tremblay jako Jack. Ten kluk je NEUVĚŘITELNÝ!!! Pro mě osobně největší herecká hvězda tohodle filmu. Silný, dojemný a moc krásný film. Pro mě jednoznačně FILM ROKU!

Annie Hallová (1977)

Jak Allena moc nemusím, tak Diane Keaton ano. A ta je tady vážně kouzelná !!!

Sedmero krkavců (2015)

Konečně se zase v našich končinách urodila kvalitnější pohádka. Po technické stránce velmi zdařilá, oplívající nádhernou výpravou. Slabší mi přišly jen některé dialogy a někteří ne úplně přesvědčivý herci, ale jinak spokojenost.

Masks (2011)

Tak tohle byl až nečekaně velkej zážitek! Inspirace Argentovou Suspirií je nezpochybnitelná a vůbec mi to nevadilo. Naopak. Řekl bych, že se mi Masky dostaly pod kůži ještě víc než již zmiňovaná italská klasika. Přestože film není rozhodně dokonalej, je to nehoráznej nátěr, kterej mi bude v hlavě ještě dlouho doznívat... PS: Tu pátou hvězdičku dávám za hudbu. V jednoduchosti je prostě krása!