Never Let Me Go (1953)

Průměrná romantika se spoustou šílených faktických chyb (např. Tallinn leží kdesi mezi horama a jezdí tam výhradně auta s volantem napravo) a otřesným přízvukem Clakra Gablea, se kterým by jeho hra na ruskýho důstojníka skončila kulkou mezi očima po prvních dvou slovech.

Death in Small Doses (1957)

Trochu naivní, ale taky svižný a zábavný béčko s dvojníkem Dolpha Lundgrena v roli zfetovanýho kamioňáka.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Takto jsem hodnotil jednotlivé epizody na IMDB: Incident on and Off a Mountain Road 4/10 ; Dreams in the Witch-House 9/10 ; Dance of the Dead 2/10 ; Jenifer 7/10 ; Chocolate 1/10 ; Homecoming 5/10 ; Deer Woman 8/10 ; Cigarette Burns 9/10 ; The Fair Haired Child 7/10 ; Sick Girl 3/10 ; Pick Me Up 4/10 ; Haeckel's Tale 7/10 ; Imprint 1/10 . V průměru to vychází 5,15/10 čili ***.

Štvanice (1946)

Na jednu stranu úžasní záporáci, všechny scény, které s nimi souvisí a překvapivý osud obou hlavních postav (jenomže...). Na druhou pak otresný panák bez špetky charismatu, Cummings, v hlavní roli, nezajímavá, stokrát viděná zápletka a vůbec celkově úplně dementní scénář. Vrcholem je trapný zvrat asi dvacet minut před koncem, který, do té doby velmi slibně rozjetý příběh, úplně zařízne a definitivně celý film potopí. Škoda, přeškoda, tohle totiž mělo fakt slušný potenciál.

Die seltsame Gräfin (1961)

Jediný důvod proč jsem na tohle koukal je účast Klause Kinskiho. Ten, ač tu hraje cvoka, mezi ostatní postavy zapadá skvěle, protože v tomhle filmu se chovají jako cvoci úplně všichni. Tvorbu Edgara Wallace neznám, tak nevim jak moc vážně jsou tyhle filmy myšleny, každopádně většinu času mi to připadalo spíš jako nějaká bizarní komedie, než seriózní detektivka.

Mr. Moto's Gamble (1938)

V tomhle díle se přes postavu Lee Chana setkávají dvě detektivní série, které vznikaly součaně ve stejné době. Tahle o panu Motovi a ta o Charlie Chanovi, kde právě Lee Chan je je jeho syn, který mu ve vetšině dílů pomáha s řešením případů. Avšak případy pana Mota za Charlie Chanem dost výrazně zaostávají. A to je zřejmě také důvod toho, že série s Chanem má něco přes třicet dílů, kdežto o Motovi vzniklo filmů jen osm. Moto je sice výrazně akčnější, (když na to přijde, zmlátí tenhle chlapík na hromadu klidně i celou tlupu drsňáků) ovšem o to víc stráda co do napínavosti. Různá překvapení a dějové zvraty , o které se tvůrci snaží jsou snadno předvítalné a hlavního padoucha lze většinou určit už ve třetině filmu. Ale i tak jedná o pohodovou zábavu, která určitě nikoho neurazí. Velká škoda, že obě dvě zmiňované série jsou u nás zřejmě úplně neznámé.

Četař York (1941)

Jestli ve filmu něco fakt nesnášim, pak je to náboženská propaganda. A tadyten film je jí dost nechutně nasáklý. Ovšem na druhou stranu, když se tam zrovna nepřetřásá "our good lord in heaven", tak je tenhle příběh vidláka, co nikdy neminul cíl, docela podařená zábava. Takže dávam neutrální tři hvězdy.

Občan Kane (1941)

Nejlepší film všech dob? Tak to sotva. Krásně zrežírované, ale jinak nudné, odtažité, postavy nesympatické a nezajímavé. Jenom ze 40. let jsem viděl aspoň stovku filmů, které byly mnohem poutavější než tohle udajně geniální dílo.