Upíři (1998)

Parádní upírský filmek s Jamesem Woodsem jako lovcem upírů a šéfem místní lovecké party, který chrlí hlášku za hláškou, při kterých se prostě musíte neustále smát. A prakticky o nich je nejvíc celý film. "Mám vás moc rád padre, ale jestli mi hned neřeknete vše co víte, tak to z vás vytřískám!" ... "Když mám své dny, tak jsem nehořlavej." ... "Rychle padre, než mi propálí koule!" ... "Je to už víc než 600 let, to si vážně myslíš, že se ti ještě postaví?" ... A to je opravdu jen výcuc a to nejlepší, co jsem si v tu chvíli zapamatoval. Pak mi ještě zůstala dlouho v hlavě ústřední melodie, která mi nápaditě připomínala jednu skladbu od AC/DC. :) Když Jackovi ještě k tomu všemu stojí v cestě někdejší český kacíř Jan Válek, nyní vůdce všech upírů a upírský kníže, to už prostě nejde hodnotit jinak. :) Tim Guinee navíc občas vypadal jako Tom Cruise v The Last Samurai s těma jeho vlasama (což by mohlo potěšit i ženské publikum). 75%

Temné nebe (2013)

Od filmu Znamení z roku 2002 zatím nejlepší počin v této tématice. Kdejaké Paranormal Activity a podobné srágory se můžou jít vycpat a zakopat pět metrů do hloubky. Tohle mělo panečku pořádně hustou atmosféru a ze scény, kdy se poprvé v pokoji objevil Šedivák nad klukovou postelí, to jsem málem oněměl. Fakt paráda. Pak sice nastal mírný útlum, ale konec mě opět přesvědčil, že tohle nebude film na jedno podívání. Faktem je, že některé věci Dark Skies opravdu kopíruje z Paranormal Activity. Dalším faktem ale taky je, že tady se je zase podařilo o mnoho lépe využít. Pro mě zcela nečekaný, ale hlavně perfektní zážitek. Díky za něj. 75%

Síly temna (2006)

Jak už tu někdo psal, tak scénu ve sprše je prostě nutné ocenit. :) Další dvě hvězdy dávám za scény s kamionem a s pavouky. Závěrečná bitva mohla být trošku víc epičtější a celkově se mohlo ve filmu více bojovat (čarovat) než mluvit. Celkově to ale nebylo až tak špatné a docela v pohodě a bez nudy koukatelné. 60%

Železný kříž (1977)

Podle mě se jedná o mírně nadhodnocený válečný snímek a spoustu "chvalozpěvů", jak je film dokonalý, jak Peckinpah natočil veledílo, že se jedná o nejlepší válečný snímek všech dob a podobně, to je podle mě hodně, ale HODNĚ přehnané. Musím uznat, že některé scény z bitev jsou pěkně drsné, ale na druhou stranu zase tak špatně sestříhané a chaotické, že mě to vyloženě rušilo. Jako průměrný válečný film celkem dobrý, ale nedělal bych z toho jako ostatní tady příliš vědu. Dokonce ani výkon Jamese Coburna mě tolik nenadchl jako ostatní. No a závěr si musí každý přebrat podle svého. Na jedno podívání dobrý, ale podruhé už bych si vyhledal mnohem lepší válečné filmy. 55%

Propad do temnot (2003)

Jsem si skoro jistý, že jsem zubní vílu už někdy předtím hodnotil, i jí udělil komentář. Ale asi budu muset začít psát vulgární komenty jako verbal, aby mi je přestali mazat, nebo jinak nevím, co s tím už. K filmu jen dodám, že atmosféru má docela slušnou, s hodně vydařenýma lekačkama i solidně zpracovanou Matyldou. Nejpodařenější scény jsou v policejní stanici, ve výtahu a v závěru. Nepovedené a nepromyšlené naopak všechny, které se točí kolem aut. Amíci asi nemají v autech vnitřní osvětlení.(?) Přitom by stačilo nechat nastartované auto a zaplé osvětlení a přečkat do rána. Ale to by pak nebylo tolik napínavé. :) Prostě blbost no, což bije přímo do očí a snižuje kvalitu a celkový dojem. Jinak ale super duchařina s poměrně krátkou stopáží, takže se to dá v pohodě zvládnout bez újmy na zdraví. 55%

Plán útěku (2013)

Breslin: "Něco od tebe potřebuju." Rottmayer: "A proč bych ti měl jako pomáhat, co z toho budu mít?" Breslin: "No...pokud chceš utéct..." Rottmayer: "A co bys jako po mě chtěl?" Breslin: "Nemusíš to ale dělat." Rottmayer: "Tak už to vyklop!" Breslin: "Potřebuju kus železa, tak 8cm dlouhého, oblého." Rottmayer: "Jo tak to můžu sehnat, nechám si ho vyrobit v železářství!" Tyhle dva borce já prostě žeru. Když jsou spolu je to nářez a i z dementního filmu by snad dokázali udělat lahůdku. Jejich dialogy vždycky pobaví a Arnie i Sly tu jsou v parádní kondici (na "staříky"). Příběh se mi hodně líbil a ikdyž má spoustu skulinek, tak s těma dvěma je mi to úplně šumák a vychutnával jsem si každý moment, když byli na scéně. S normálními herci by to byl naprosto průměrný film. Ale Arnie a Sly jsou prostě extra třída a film hned nabývá úplně jiných rozměrů a hlavně kvalit. Jeden ze závěrečných dialogů, při kterém jsem se musel hodně usmívat: Rottmayer: "Doufám, že se vidíme naposledy" Breslin: "To zabolelo." Film s neskutečným nadhledem, vtipem a elegancí. 95%

Paralelní světy (2012)

Ikdyž jsou Paralelní světy poněkud více přecitlivělé (než je obvykle normálně zdrávo), tak i přesto se jedná o originální nápad (ne-li přímo dokonalý pro vytvoření skvělého sci-fi), navíc perfektně vizuálně zpracovaný a dotažený až do samotného konce bez nějakých větších nesrovnalostí. Bohužel se najdou i stinné momenty, paradoxně nejvíc spojené právě s tou romantickou částí a ikdyž mi Kirsten Dunst v tomto snímku imponovala, tak i přesto to na mě působilo hodně přeslazeně. Takže pro zamilované páry určitě, ale pro jednotlivce mužského pohlaví poněkud hůře stravitelné, nikoli však špatné. Já tedy hodnotím především vizuál, nápad a originalitu. 75%

Nezvaná (2009)

Zase se tu vyrojilo komando "odborníků" co okamžitě vytušili celý děj, nic je nepřekvapilo ani nevylekalo a vše by uhádli do posledního okamžiku včetně prej suchého závěru. Pro mě to byla naprosto vydařená psychoduchařina se závěrem, který bych si teda rozhodně netipl. Až do poslední chvíle jsem si myslel, /spoiler/ že ti dva v tom jedou spolu (myšleno Rachel a ten polda. /konec spoileru/ Ale filmaři mě pěkně vyvedli z omylu. Mám rád takové překvápka na závěr a celý film jsem si užil, sem tam se i lekl a s napětím čekal, jak to dopadne. Zaujalo mě i příjemné ženské obsazení všech tří zúčastněných, hlavně tedy Emily Browning. K celkovému blahu moc nechybělo. 80%

Lars a jeho vážná známost (2007)

Strašná nuda a vůbec žádný vtip. Nebo alespoň mě to moc vtipný nepřišlo. Možná tak dvě tři scény, ale to na celý film nestačí. Nevím, co na tom všichni tolik vidí. Výkon Goslinga je tu navíc příliš přeceňován. Nápad s pannou asi dobrý, ale hodně utopený a přehnaný. A celé to na mě působilo strašně nereálně, až komicky ulítle. 30%

Hostitel (2013)

Dobrá myšlenka a také docela slušně zpracovaná. Knížku jsem nečetl, ale film by si zasloužil lepší hodnocení. 70%