Mariňák (2005)

Tak tenhle snímek by si klidně zasloužil možná i další hodinu navíc. Velice pěkný pohled do středu dění americké armády.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Krásná Penélope a charismatický Cage, pěkné romantické scény a spousta dramatických okamžiků. Christian Bale už je spíš jen do počtu, což jsem tak trochu očekával při tomto složení. Jak už tady mnoho uživatelů zmiňuje a já se s tímto názorem ztotožňuji je to, že první půle je mnohem lepší než druhá a že romantické scény jsou v tomto filmu dokonalé, avšak ty válečné zase za moc nestojí. Celkově vzato se mi ale film líbil. 75%

Obecná škola (1991)

"Ano, já pojedu na kole a z jedný ruky budu jíst jabko a z druhý budu přikusovat štrůdl!"

Odsun (2010)

Odsun je jedno z těch válečných dramat, jenž Vás nenechají ani na chvilku v klidu a pěkně prozkoumají a podrásají Vaše emoce. Je to jeden z nehezkých příběhů (jak už název napovídá) odsunu židů z Francie za druhé světové války. Avšak i v této hnusné době se našli lidé, kteří těmto pronásledovaným občanům pomohli a ukrývali je u sebe doma, čímž zachránili tisíce lidí. Samozřejmě se našli i udavači, pak ti co rádi ukazovali prstem nebo ti, co dělali, že se jich tento problém netýká. O tom všem pojednává tento film. Je plný strachu, smutku, ale také dojetí a nakonci i radosti ze shledání. 80%

Skála (1996)

Takhle nějak má vypadat skvělý akční film, se vším všudy.....Mohl bych se na něj dívat pořád a pořád dokola. A herecké obsazení, to je teprve nářez! Ed Harris, Sean Connery a Nicolas Cage, co víc si přát. Film má něco málo přes dvě hodiny a všichni tři zde mají neskutečně mnoho prostoru, aby byl využit plně jejich herecký potenciál. Radost pohledět. Skálu vídávám alespoň třikrát do roka, abych si připomínal, jak má vypadat výborný akčňák. Nikdy neomrzí! Goodspeed: "Womack roztrhal tu smlouvu...", Mason: "No jo, je to vometák." 100%

Síla odvahy (2008)

Myslím, že podobných příběhů by se dalo natočit stovky. Přesto tento snímek působí neskutečně sympaticky, jen by hlavní hrdinky mohly hrát své role trochu víc procítěněji. Role jim pasují což o to, i výběr hereček je myslím slušný, jen to chtělo trochu více kuráže a té odvahy... 60%

Hooligans (2005)

Elijah Wood....to je prostě hobit. Proto jsem mu tuhle roli absolutně nevěřil a vůbec mi tam nepasoval. Někomu zase jo. Ať tak či tak, to ostatní kolem bylo stoprocentně uvěřitelné. A kdo chce vědět víc, tak v podstatě bych mohl napsat totéž, co v komentáři k filmu Proč?, takže odpovědi naleznete tam. Dále se rozepisovat tedy nemá smysl. Pořád si totiž myslím, že fotbal jako takový, je úplně zbytečný sport, nehledě na to, že u nás nemá absolutně žádnou budoucnost....a začněte už konečně fandit hokeji. :-D

Stalingrad (1993)

T...t....tanky! Pohled na 2.sv.válku a válku o Stalingrad pro změnu z té druhé strany. Válčení, boj o život, strasti a utrpení mužů "Třetí říše" v nehostinné pustině Sovětského svazu. Válečné scény víc než ucházející vzhledem k rozpočtu. Film zachycuje také to, že trpět museli ve válce všichni, nehledě na to, na čí byli straně. Člověk je pořád jen člověkem, který má stejné potřeby. Muselo to být vážně peklo.... 80%

Dorian Gray (2009)

Charisma Doriana na nás přímo číší, ale bohužel jen z obrazu. Hlavní hrdina mi do téhle role totiž vůbec nepasuje. Ani jako šukací nástroj se moc neosvědčuje, prostě to té dětské tvářičce nejde uvěřit, působí tak plaše, až je to nepříjemné. Jinak docela slušné efekty při konci filmu, což je vlastně to nejlepší, co na filmu oceňuji. Bohužel to je ale nejspíš snímek pouze na jedno použití a pak smazat. 50%