Krásná mimozemšťanka (1988)

Lehce podprůměrná osmdesátková komedie, která příliš tlačí na pilu, aby se pokusila co nejvíc pobavit. Výsledek je bohužel opačný a tak se nám dostane spíše romantického rodinného filmu s mírným nádechem humoru, který ale tolik nepobaví a je lehce zapomenutelný (to je vlastně celý film). Hodnotit pak lze jedině půvab tehdy krásné Kim. 45%

Magazín Evropské ligy UEFA (2010) (pořad)

Kromě evropské ligy a pochopitelně Ligy mistrů se (co se týče fotbalu) nedá v TV na nic jiného dívat, takže hodnotím 4* a chválím Čt za kvalitu zprostředkování zápasů, rozhovorů a jiných důležitých událostí spojených s profesionálním fotbalem evropské ligy. Pro fandy sportu a samozřejmě fotbalu jasná událost. :)

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Není nad to se dostat někam díky reality show, kam by se jinak sám člověk pravděpodobně nikdy nepodíval. Celkem zábavná podívaná. 75% EDIT 29.4.2014: Tak nakonec přidávám i tu poslední hvězdičku. Tahle reality-show mě neskutečně chytla a budu nucen se podívat i na starší sezóny. Zajímavý je jak výběr lokací (rozuměj zemí světa), tak i soutěžící jsou sympatičtí. Po dnešku jsem si zvlášť oblíbil jednoho 68letého pána se synem. Ten 68letý pán se na svůj věk dnes pořádně naběhal a nadřel a téměř už vypadal na infarkt, ale zvládl to nakonec a ještě trumfnul všechny ostatní mnohem mladší soutěžící. Budu mu držet palce, aby nevypadl. :) Navíc má zajímavé názory a celkově působí hodně sympaticky. Líbí se mi i rozmanitost jednotlivých úkolů, taktéž i celkový systém, jakým je soutěž provedena. Američani mají opravdu velké štěstí, že mají takovéhle možnosti. Sám bych se hned přihlásil, to by bylo něco pro mě. 100%

Mezi nepřáteli (2007)

Jak někdo může o tomto filmu napsat, že to je standart, z toho mi hlava nebere. Už jen proto neváhám dát plnou palbu, protože by bylo škoda, kdyby zapadl mezi průměr. Francouzi si to za tenhle velice povedený válečňák zaslouží. Film Mezi nepřáteli ale není určen pro slabé povahy, jelikož se zde odehraje několik zrůdností na lidech v době války v Alžírsku, což ne každý může strávit (tím myslím mučení, vybíjení civilistů atd.). Tím spíš, že je film natočen podle skutečnosti, to může kdekoho dost zabolet. Kdo napsal, že film nenabídl dostatek akce, tak ani z toho mi hlava nebere. Jelikož zde vidíme jednu akci za druhou. Kontakty s nepřítelem jsou na denním pořádku, popřípadě průzkumné akce a scénu s napalmem netřeba připomínat (pro ty co film viděli). Bohužel tohle všechno válka přináší. Bolest, utrpení, nespravedlnost, muka, stres a o pokřivené psychice ani nemluvím. Z tohohle pohledu jsem snad ale tahle krutě natočený válečný film ještě ani neviděl. 95%

DOA: Na život a na smrt (2006)

DOA aneb Mortal Kombat v sukních. Název slibuje boj na život a na smrt, bohužel tu však nikdo neumírá a souboje jsou jen stylem KO. Někdy dokonce ani to. Jsou ale dost suché na to, aby člověk mohl hodnotit jejich kvalitu a mužské oko se tedy zaměří pouze na spoře oděné bojující krásky. Moje favoritky jsou Kasumi a Christie. Víckrát bych si to ale už nepustil a dal spíše přednost povedenějšímu Mortal Kombatu, kde je alespoň nějaký základ v příběhu a souboje tam mají větší šťávu. 60%

Pokání (2007)

Pěkně natočeno, úžasná Keira Knightley, ale bohužel film není nic pro mě. Pro ty, co jdou po žánru válečný, se nenechte zmást. Ono je to romantické drama jak vyšité a válečný opravdu jen okrajově. Žánr válečný bych šoupnul až na třetí pozici. Ale to je jen detail. V podstatě se jedná o podobný film jako Pýcha a předsudek. 65%

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Za díly s Čechem 5*, za Hejmu 3* a zbytek radši nehodnotit. :-) Sledoval jsem téměř pravidelně. 65%

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Příjemný pořad a občas i dobře vybraní hosté, potažmo soutěžící. Vadil mi snad jen Mádl s jeho totálními antipatiemi k přírodě a zvířatům. Vadí mi i jako člověk, takže toho jsem nevystál. Jinak není co vytknout. Pokusy byly fajn, stejně tak výběr otázek. 70%

Hodina pravdy (2002) (pořad)

Hodně nadprůměrná TV zábava. Celá rodina fandila sympatickým soutěžícím. Některé úkoly byly opravdu dost těžké a nedaly se za těch pár dní naučit. Některé zase byly příliš jednoduché, kdy jsme si říkali, že soutěžící vyhráli moc jednoduše. Ale celkově šlo hlavně o zábavu a to účel splnilo vždycky. 70%

Ptákoviny (1994) (pořad)

Tohle byla fajn rodinná zábava. Rád jsem Ptákoviny jako děcko sledoval a Dejdar tam pasoval na výbornou. 55%