Wanted (2008)

Hneď na začiatku je scéna, ktorá môže poslúžiť ako test. Ak sa cez ňu dokážete preniesť a dokážete sa naladiť na svojský štýl neuveriteľnej akcie, tak si film užijete. Ak si však pri tejto scéne poviete: "Čo je to za pi**vinu, preboha!?" verte, že film Vás nechá chladným a tých pi**vín tam uvidíte oveľa viac.

Under the Lighthouse Dancing (1997)

Ujde to, najmä kvôli celkom sexi Naomi Watts (väčšinu času je v plavkách). Film má dramatickú aj komickú rovinu, ale niektoré scény mi prišli hrozne natiahnuté a nudné, ako napríklad spomalený svadobný pochod neznámych ľudí. Ak v noci nič iné nedávajú a Vám sa nechce spať, dobre padne aj takýto neznámy filmík.

Secret Witness (1988) (TV film)

Celkom pozerateľný televízny thriller, s občas smiešnou scénou (nechcene smiešnou, ako napríklad napínavý výstup na kopec, ktorý absolútne nie je strmý a vysoký, ale hrdinovia naň lezú ako na Mount Everest ). Okrem toho je celkom zaujímavé pozerať na to, ako hral malý a tučný Joaquin Phoenix v 14 rokoch.

Zloději paměti (2004)

Na čo tam bola postava detektívky, psychológa, čierneho agenta FBI a podobne? Tento film nemal žiadny zmysel či myšlienku, pripadalo mi to, ako keby skončil v polovici. Pekný začiatok a rozvíjanie deju nakoniec skončí otrasne. Absolútne zbytočný film - možno ako úvodná časť k seriálu by sa to dalo, ale takto...

Hotel Rwanda (2004)

Silný príbeh, veľmi dobre herecké výkony (navyše veľmi kvalitné a známe herecké obsadenie), viac ako dobrá hudba, ale réžia mi pripadala slabá. Viem si predstaviť o koľko by ten film mohol byť lepší, stačilo by trochu viac ukázať situáciu, aká sa momentálne okolo hotela diala. Prial by som si, aby ten film pôsobil viac emotívnejšie a podľa mňa sa tam dalo vtesnať oveľa viac záberov, ktoré by to dokázali.

Stalo se (2008)

Milí komentujúci, predtým ako ohodnotíte film, mali by ste si uvedomiť, že Shyamalan nie je žáner, ale režisér. Pripadá mi to, ako keby si bola väčšina z Vás istá, že ide do kina na porno a nakoniec tam videli katolícky film. Nemôžme predsa čakať, že režisér bude celý život natáčať rovnaký druh filmov. A teraz k samotnému dielu. Ak si k Happeningu postavím iné katastrofické filmy, vyhráva na plnej čiare. Samozrejme obsahuje rôzne klišé, ale je natočený inak, uveriteľnejšie a mrazivejšie. Proti hereckým výkonom nemám v podstate nič, dokonca aj Zooey Deschanel sa mi páčila (aj po tej hereckej stránke, samozrejme). Väčšina scén, ktoré majú vyvolať mrazenie funguje, samozrejme sa nájdu aj výnimky. Napríklad video premietané na iphone, či čo to bolo. To čo fungovalo v Znameniach, tu malo presne opačný účinok. Okrem všetkého je v tomto filme aj humor, síce jemný, ale trefný (rozhovor s rastlinou). Mne sa to páčilo, na plné hodnotenie však nie. Určite si však stojím za tým, že toto dielo je nadpriemerné už len v porovnaní s ostatnými katastrofickými snímkami, ako som už spomínal vyššie.

Pavoučí síť (2002) odpad!

Človek by neveril, aká je to strašná hovadina. Ako thriller je to otrasné, tak si človek povie, že to bude pozerať aspoň ako erotický film, lenže aj v tomto smere je "film" otrasný a erotické scény sú totálne o ničom (navyše hlavná predstaviteľka mi bola dosť nesympatická). Jediná emócia, ktorú vo mne toto dielo vyvolalo, bolo zasmiatie sa nad špeciálnym efektom "výbuchu", niečo také nechcene vtipné sa len tak nevidí.

Boxerka (2000)

Mne je tá Rodriguezová strašne nesympatická.... Ale inak film v neskorých nočných hodinách, keď v telke nič iné nedávajú, celkom ujde.