Parfém: Příběh vraha (2006)

Začiatok fajn, stred filmu občas začínal nudiť a koniec bola úplná šialenosť. Práve onen koniec ma svojou úchylnou rozprávkovosťou dosť sklamal. Inak byť komparzistom v tomto filme muselo byť zaujímavé, najmä kvôli tomu záverečnému odviazanému "mejdanu".

V obležení nepřítele (2005) (TV film) odpad!

Úžasné efekty, sympatický herci, skvelý scenár, áčková réžia.... Ale nie, len srandujem.

Čtyři pokoje (1995)

Jediná poviedka, čo za niečo stála je tá od Rodrigueza, ktorá ma neskutočne pobavila - skvele napísané, skvele natočené. Kričanie Tima Rotha, že pod matracmi je "mrtvá coura" je nezabudnuteľné. Keby boli takéto aj ostatné časti, Štyri izby by mali odo mňa jasnú päťku. Sklamal ma aj Tarantino, čo sa stalo vôbec prvý krát - jeho poviedka mi proste prišla nudná a celý čas sa kecalo o tom istom, potešil len jej rýchly záver. A prvé dve poviedky, to je čistý odpad a nezachráni to ani inde skvelý Tim Roth, ktorý sa v nich tvári ako totálny kokot (pardon za výraz, ale aj v oných poviedkach musíte pretrpieť nadávky).

Horali (1975) (TV film)

Nezabudnuteľná atmosféra, to áno, ale už úvodných 10 minút s ozvenami je riadne psycho pri ktorom som premýšľal, či to vypnúť, alebo si ďalej "vychutnávať" slovenské umenie. Nechce sa mi veľmi rozpisovať, tak len moje dva poznatky k filmu: Herci strašne prehrávajú a Studenková bola vtedy ešte pekná.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tak trochu naivný film s originálnym námetom, v ktorom je bohužial už po krátkej dobe jasné, ako to celé dopadne. Taktiež aj sledovanie filmu po 50 rokoch od jeho vzniku mu trochu uberá na kvalite. Samozrejme, ostatné aspekty filmu ako herecké výkony, alebo dramatický dej sú super. Nemajte mi to za zlé, ale viac ako tri hviezdičky 12 rozhnevaným mužom dať nemôžem.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Po zhliadnutí všetkých 168 častí môžem prehlásiť, že Scrubs patrí do prvej päťky mojich najobľúbenejších seriálov. Spočiatku som nechápal, ako môže byť tento seriál z nemocničného prostredia taký vychvaľovaný. Prvé časti majú pomalšie tempo, hluché miesta a často sa objavujú vtipy, pri ktorých sa cítite trápne. Všetko sa však napraví a ďalšie série sú svojou kvalitou už úplne inde. Na Scrubs najviac milujem, že dokáže miešať vtipné scény s tými smutnými a každý si tu nájde situáciu, alebo postavu, s ktorou sa môže stotožniť. Navyše, množstvo vedľajších charakterov vynáša seriál do vysokého nadpriemeru. Najlepšou časťou seriálu je diel 3x14 s názvom My Screw Up - kto videl, určite chápe.

Ostrov (2000)

Viac ako dve hviezdičky si tieto natočené zvrhlé režisérove predstavy nezaslúžia. Kašlem celé umenie a poetiku keď sa mi chce z toho vracať.

Jezero smrti (2008)

Žiadny zmutovaní parchanti, alebo šialenci v maskách. Krvilační záporáci sú tentokrát len nevychované deti, čo spôsobuje, že tento horor nadobúda veľmi realistický rozmer. Zaujímavý film, v originále s krásnym "londýnskym" prízvukom.

Čas probuzení (1990)

Extrémne dojemný film. V tomto prípade to však nie je žiadny zápor.

Torque: Ohnivá kola (2004)

Zhovädilosť na dvoch kolesách. Režisér sa snažil do filmu natrieskať čo najviac cool záberov, ale človeku sa až rozum pozastavuje nad tým, čo tie zábery ukazujú. Nebyť tých príšerných digitálnych efektov, možno je to na dve hviezdy, ale aj tak by to bola len sračka. Scéna s vlakom fakt nemá obdoby...