Poslední dny planety Země (2006) (TV film)

Nechápem, prečo tu hrá Daryl Hannah. Má predsa na viac, najmä po tom ako sa predviedla v Kill Bill. Film je rozdelený na dve polovice, pričom za tú prvú by som udelil aj tri hviezdičky. Druhá to však strašne zráža dole a celý záver mi prišiel trápny. Ja proste tie televízne katastrofické braky nemusím...

Norimberský proces (1961)

Jeden z mála starších filmov, ktorý som bez problémov dopozeral do konca a ktorý sa mi asi hlboko vryje do pamäti. Maximilian Schell predviedol niečo neskutočné, ale to už tu spomenuli mnohí. Film vás núti premýšľať, čo sa vôbec v Nemecku počas druhej svetovej vojny dialo a ako asi uvažovali samotní nemci. Piatu hviezdičku nepridám, lebo niektoré scény zaváňali zbytočnosťou a nudou, ale aj tak toto dielo považujem na svoju dobu za dokonalé.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Aké nudné? Podľa tunajších komentárov som čakal naozaj ubíjajúci film, ale na moje prekvapenie je to po Gauneroch a Pulp Fiction najlepší film od Tarantina. Skvelé dialógy, hlášky a hlavne dokonalá havária, ktorá delí film na dve polovice. Pravdupovediac, som sa po tomto filme bál ísť autom v noci domov z kina. Film naozaj vyzeral ako z dôb starých béčiek, až na to že sa tam objavovali mobili, alebo nové autá. Jednoducho som sa bavil a film ma naozaj prekvapil. A navyše ma potešilo množstvo odkazov na Kill Bill. Nenechajte si to ujsť, po dlhej dobe je tu film, čo je originálny.

Inga Lindström - V sítích lásky (2006) (epizoda) odpad!

Každý fanúšik filmu by si mal toto dielo pozrieť. Aby ste vedeli čo je dobré, musíte poznať to čo je zlé. Zaujímavé je, že skôr uverím filmu Transformers, ako Inge Lindströmovej.

Beethoven (1992)

Jednotka sa ešte naozaj dá. To čo nastalo po nej je už na plač. Už len kvôli tomu tento diel vyniká nad ostatnými a zaslúži si 4 hviezdičky. No vlastne, tak 3,5.

Beethoven 5 (2003) odpad!

Fakt nie je mnoho filmov, ktorým mám chuť dať minimálne dvojnásobný odpad.

Přichází Satan! (1976)

No neviem, jediné čo ma vydesilo, bol samotný záver. Zrejme som od toho veľa očakával, najmä po reakciách že je to lepšie ako The Exorcist. Nie je. Ani náhodou. Ale nepopieram, že je to film v skutku kvalitný.

Vymítač ďábla (1973)

K tomuto filmu som sa dostal ako malý, čo spôsobilo, že som vtedy asi 3 dni nespal. Takže mám tento film vrytý do pamäte až príliš. Vydesí ma to aj dnes, ale našťastie už viem zaspať. Čo ma však mrzí, že scéna ktorá ma v minulosti vydesila najviac (lezenie dolu schodmi), sa neobjavila vo filme, keď ho minule dávali v televízii. Takže zrejme som videl aj director's cut aj pôvodnú verziu. Len neviem, ktorú z nich skôr. To je jedno, tak či tak je to najlepší horor všetkých čias.

Smrtonosná past 2 (1990)

Niekedy sa neviem rozhodnúť, či je lepšia jednotka, alebo dvojka. Dvojka má o niečo lepší dej (a aj nejaké zvraty), ale jednotka je jednotka.