Nahoru, dolů (2000)

Další kvalitní romantický film z dílny Miramaxu s tradičně kvalitním obsazením. Ben Affleck se snaží ještě o trochu víc než obvykle a je znovu skvělý, stejně jako dva dětsčí představitelé. Neurotická Gwyneth Paltrow se k Benovi sice moc nehodí, ale není to zas tak špatné.

Texas (1986) (TV film)

Dobrý historický film mapující život Sama Houstona až po slavnou bitvu na pláních San Jacinta. Na televizní produkci je to dost dlouhé a také věrné historickým faktům. Rozhodně to není žádná strhující podivaná, prostě televizní historický film plynoucí trpělivým tempem. Jediné co mi vadilo, bylo časté vykreslení mexických vojáků jako úplně neschopných. Sam Elliott je jako obvykle přesvědčivý a celý film stojí také na jeho výkonu.

Rob Roy (1995)

Není to vůbec špatný film, ale celou dobu jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Herecké výkony jsou bez výhrad. Toho hajzla, kterého dobře zahrál Tim Roth jsem nenáviděl snad ještě víc než Robert MacGregor. Zasloužil by si za nožky o zeď. Jak si mám proboha oblíbit Tima Rotha, když hraje takové role. Je to jeden z filmů, kde jde historie poněkud stranou, na úkor romantického dramatu.

Rychlejší než smrt (1995)

Raimiho pokus o western dopadl velmi průměrně. Je to sice napěchované hvězdami, ale celé je to takové bez duše. Sharon Stone se tu vůbec nehodí, Leondardo DiCaprio je standartně kvalitní a Gary Sinise konečně dostal kladnou roli.

Muž, který plakal (2000)

Drama se zajímavým námětem postavené hlavně na skvělých hereckých výkonech Christiny Ricci a Johnnyho Deppa. Umím si to představit mnohem lépe zpracované, ale je fakt, že to mohlo taky dopadnout mnohem hůř.

Má tlustá Valentýna (2002) (seriál)

Celkem dobrá telenovela s asi největší koncentrací krásných dívek od seriálu Vášeň a nenávist. Scénář je výborný a zamotaný víc než obvykle. Scenárista je o třídu lepší než u seriálu Yago, syn džungle, kde musel scenárista pořád volat čaroděje Caburého, kdykoliv se zamotal do vlastního scénáře. Hlavní dvojice je asi nejhezčí, jakou jsem u telenovel zatím viděl. Největší minus vidím ve schizofrenním poměru Bella-Valentina-Orestes-Stříbrná lilie. Bez toho by se seriál scvrkl asi tak o 50 dílů. Pochvalu také zaslouží moje oblíbená postava Chiqui, krásná Norkys Batista, která je hrdá na svá ňadra. A takový happyend nejsou schopní vymyslet ani v Hollywoodu.

Atlantský val (1970)

Bourvil v roli majitele francouzské restaurace, do které jedné krásné noci spadne britský letec ze sestřeleného letadla. Za nějaký čas se zamiluje do jeho dcery. Bourvil je slušný člověk, který dobře vychází se všemi a nezištně pomáhá partyzánům. Jednoho dne kvůli jednomu nedorozumění dostane úkol vymalovat kancl místního německého nacisty. Když je u něho v kanceláři a drží v ruce kupu rolí se vzory, omylem přibalí i mapu Atlantického valu. A to jěště není všechno, za rok má totiž přijet sám Rommel. Celkem dobrá válečná komedie a poslední Bourvilův film.

Lovec policajtů (2001)

Andrzej Bartkowiak opět nezklamal a natočil dobrý, svižný akční film. Steven Seagal se po dlouhé době objevil v nějakém nadprůměrném filmu a může být jen rád, že dostal šanci. Potěší jako obvykle úžasný Anthony Anderson.

Dopisy od vraha (1998)

Velmi slušný thriller na sobotní večer. Jedna z nekonečných variací na téma "není nic horšího než opovržená žena". Swayzeho sice nemusím, ale tady mi vůbec nevadí.