Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

První část filmu neuvěřitelně ukecaná, ufňukaná a nudná. Druhá polovina je perfektní válečná akce, a i když je to celé opět protkané americkým patriotismem, láskou k bohu, je to výborné. Kdyby to byl výmysl, asi bych tak nehodnotil, ale vzhledem k tomu, že Desmond Doss tohle skutečně všechno dokázal, hodnotím vysoko.

Freistatt (2014)

Začátek takový klasický ondskan, průběh dobrý, napínavý. Konec smutný, ale úplný závěr s dobovými fotografiemi mě dostal.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Dobrý film, akce, výbuchy, vše podle skutečnosti, ale prostře mi tam chybělo trochu víc té chemie mezi lidmi, trochu víc jsem si přál, aby se tam o trochu déle řešila ta následná vina bohatých parchantů, kvůli kterým to vlastně celé vzniklo. Trochu na mě u toho foukalo to americké vlastenectví, což je u tohoto filmu trochu zbytečné. Ale jinak na jedno shlédnutí vážně dobré.

Jack of the Red Hearts (2015)

Nejsem žádnej cíťa, ale film to je dobrý. I když po skončení úvodu jasně víte, jak to asi celé dopadne, pořád to bylo zábavné. Mladá pečovatelka je navíc pěkná kočka, natočeno je to jaksi "lidsky", z toho se tím pádem odráží moje hodnocení.

Ledová archa (2013)

Hodně zvláštní film. Očekával jsem pořádné postapo a spíš to byla taková bizardní sonda zvrácené mysli společnosti jednoho dlouhého bezcílně jedoucího vlaku. Podruhé už určitě nepustím.

Jason Bourne (2016)

Ani po letech to nebylo špatný. Akce dobrá, postavy taky. Sice se to už pomaličku vzdaluje od toho původního tajemného tápajícího Jamese Bourna, ale pořád mě to baví.

Pustina (2016) (seriál)

Dlouho jsem neviděl tak nádherně propracované, depresivní a mně tak blízké dílo z Českých "luhů a hájů." Atmosféra naprosto úžasná, dramatičnost nutí neustále sledovat další a další díly. Depresivní atmosféra severočeské vesnice na pokraji zničení těžbou uhlí společně se stísněnou náladou jejích obyvatel, které doplňuje početná menšina asociálů, narkomanů, dealerů, šlapek a nezaměstnaných živořících chudáků, nádherně doplňuje dramatický příběh o pátrání po jedné ztracené malé holce, během něhož se rozkrývá zvrácená tvář zdejší společnosti. Už jen, že pocházím ze severu Čech, kde se podobná místa nacházejí, mě nutí společně s výše popsaným dát nejvyšší hodnocení.

Zúčtování (2016)

Příjemný film o asociálním matematickém géniovi, který ve svém volnu chodí zabíjet zlé hochy. Hezky zahrané, hezky natočené a Affleck si zde konečně napravil svojí reputaci. Dvě hodiny utekly jako voda.

Bobby Z (2007)

Sympatičtí herci v jinak nudném filmu. Na mě zde bylo spousta nelogických věcí, na jedno shlédnutí postačilo.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Tak jsem si dal maraton tohoto komunistického hrdinského eposu z dob minulých. Musím říct, že úvodní díly mě upoutaly, poválečná doba byla zajímavá. To se nedá ale tvrdit o dílech následujících. Chtěl jsem napsat, že tendenční propagandu úplně vytěsním, ale to zde bohužel nejde. Tvůrci si dali velkou práci, aby v každém díle zaznělo alespoň něco na obhajobu komunismu. Některé díly se tomuto docela brání a jsou velmi mistrně zfilmovány, někde se to ale nedá vůbec poslouchat. Honza Zeman je prostě komunistický hrdina, který za každou cenu vypátrá i ty nejotrlejší buržoazní kapitalisty.