Život (2017)

Bylo to dobré, i když pominu některé nelogičnosti, na příběhu to neubírá. Občas jsem nechápal, proč tu sračku prostě nepustí z laboratoře ven do vesmíru, a jestli tam nějakou výpusť neměli, tak proč to zase nezmrazili. Ale tu atmosféru to prostě má, takže snižovat kvůli těmto věcem hodnocení nebudu. Plný počet nedám jen proto, že jsem něco takového už dávno viděl. No jasně, vetřelce!

Pod palbou (2016) (seriál)

Díky záběrům natočeným samotnými vojáky se jedná o opravdu unikátní sérii. Když pominu občasný politický průjem okolo, nejvíc mě bavilo sledovat tu změnu v myšlení jednotlivých lidí. Nádherně je tu zobrazen rozdíl mezi staršími moudřejšími veterány a "hooah captain america" nadrbanými nováčky, kteří jsou přesvědčeni o své nadřazenosti a nesmrtelnosti. Má to akci a napětí. Poslední díl, ve kterém jednotka opouští afghánistán a po letech se schází, byl hodně intenzivní a pro mě byl za 5*.

John Wick 2 (2017)

Další super jízda, ale chybělo mi tam něco z prvního dílu. Asi to překvapení, tady se tak trochu víc mluvilo. Doufám, že se bude co nevidět pracovat na trojce, protože tohle si zaslouží nějak epicky zakončit.

Lék na život (2016)

Mysteriózní úchylárna zasazená do působivé léčebny na vrcholcích malebných švýcarských alp. Překvapivé, místy nechutné, ale stále mě to napínalo a nutilo čekat, co se to tam vlastně děje.

John Wick (2014)

Bomba! Tohle mě naprosto posadilo na prdel. Keane Reeves už pro mě byl herec do počtu, ale tady si mě opět získal. Po celou dobu mě film držel v křesle. Parádní akce, parádní hudba, příběh jako ze staré školy. Prostě nezabíjejte profesionálnímu vrahovi pejska, nebo si to odserete. Musím dát 5*, protože jsem se opravdu bavil.

Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Tak polovina filmu v zákopech první světové byla parádní. Druhá polovina byla taková sračka, že se musím přiznat, že jsem ty sekvence ala rodinná pouta záměrně posunoval. Do toho v hlavní roli slizoun Redmayne, co vypadá jako přešitá ženská. Nebýt toho romantického filozofování a dívčího pláče v náručí slizkého Eddieho, byla by to celkově fajn podívaná. Proč dnes točí válečné filmy takhle?Proč do nich musí násilně srát nějaký příběhy o lásce a ještě tak debilně? Sakra, mě už to nebaví. Joseph Mawle byl pro mě největší hereckou hvězdou tohoto filmu a je škoda, že hlavní roli nedali spíš jemu. Kdyby byl film osekanej tak na polovinu, bylo by to nejméně na 4*.

Pokání (2007)

Nebylo to vůbec špatné, ale nebyl to úplně můj šálek kávy.

Vetřelec: Covenant (2017)

Po předchozím Prometheovi jsem už neočekával žádnou bombu, ale jako obrovský fanoušek série(do které počítám pouze povedené první 3 díly) jsem si tento kousek nemohl nechat ujít. Na začátek musím říct, že obdivuji Ridleyho Scotta za to, jaké universum v roce 1979 vytvořil a v žánru hororu dle mého nemá konkurenci. Prometheus byl tak trochu, alespoň pro mě, průšvihem, který si nyní chtěl Ridley napravit. A úspěšně - Covenant je bezesporu o třídu lepší film. Úvod filmu je fajn, úspěšně navnadí, i když je podle mě krapet delší. Zhruba v půli mě ale nepříjemně překvapily právě ty momenty, které jsem tak nenáviděl na předchozím prometheovi - a to nepředstavitelně debilní nelogické chování některých aktérů. Každý fanoušek série určitě čekal léta na odhalení aliena a jak a proč vlastně vznikl. Vysvětlení v covenantovi mi trochu nesedělo, nelíbilo se mi, ale budiž. Co ale každý, kdo viděl předchozí díly, jistě pozná, je neustále se opakující minulé motivy. Je to tak okaté, že se to prostě srovnávat musí. Hlavní hrdinka - reinkarnace ripleyové, lovení vetřelce - první i třetí díl, chování androida, neznámý signál odjinud - první díl. Abych tu nespoiloval, nebudu to sem vše rozepisovat, ale každý si tam prostě ty opakující se motivy najde sám. A v tom je trochu problém filmu - neskutečná předvídatelnost děje. Na druhou stranu je zde spousta věcí, která mě vyloženě potěšila. Tak na úvod prvky hudby Jeryho Goldsmithe, obrazové motivy H.R. Gigera - to mi opravdu srdce zaplesalo. Vizuální stránka je úžasná, scenérie jsou vybrané perfektně. Příběh má atmosféru a v první půli člověka určitě nepustí. Sečteno podtrženo, jsem rád, že někdo tuhle sérii drží při životě, ale poslední dobou je fakt vidět, že Scottovi dochází nápady, opakuje se, nedokáže vymyslet nic originálního. Nebylo by špatný, kdyby zkusil do projektu zapojit někoho dalšího, nějakého vizionáře s novými nápady, tahle série si to určitě zaslouží a držím jí pěsti.

Noční recepční (2016) (seriál)

Zajímavá a v celku líbivá série se sympatickými herci a nádhernými lokacemi. Nemůžu si však pomoci, ale ty herecké výkony, vyjma Hugha Laurieho, byly nemastné neslané. Dost mi vadí, když nastrčený agent odbočí ze svého plánu jen proto, že ho tíží svědomí či se zamiluje - a navíc do partnerky hlavního bosse. To už je trochu klišovité. Navíc některé chování postav bylo naprosto nelogické a amatérské a člověk si říká, že jen blbec by je neprokouknul. Pořád to byla ale dobrá zábava.

Mlha (2007)

Film s vynikající stísněnou atmosférou, ve kterém se část lidí, která utekla před podivnou mlhou, schovává v místním obchodním domě. Celou dobu je cítit původ od Kinga. I přes na první pohled levně vytvořené cgi efekty velmi dobře koukatelné.