Mlha (2007)

Film s vynikající stísněnou atmosférou, ve kterém se část lidí, která utekla před podivnou mlhou, schovává v místním obchodním domě. Celou dobu je cítit původ od Kinga. I přes na první pohled levně vytvořené cgi efekty velmi dobře koukatelné.

Sunshine (2007)

Tak trochu mě mrzí, že tento film se ke mně dostal tak pozdě, jelikož je určitě zajímavý, bavil mě a udržoval napětí. Bohužel se ale nevyhnu částečným srovnáváním s horizontem události, který byl pro mě o chlup lepší.

Blade 2 (2002)

Musím prostě dát 4 hvězdy, protože po produkci filmu v televizi mě naplnila nostalgie z doby, kdy jsem film viděl poprvé. Krom toho mě to prostě baví, bladovy akční scény, drsný hlášky, bizardní postavy a v neposlední řadě hudební doprovod. Prostě akční film ze staré školy.

Až vyjde měsíc (2012)

Takové přebarvené pohádkové vyprávění plné hereckých hvězd, absurdních událostí a ještě absurdnějších postav.

Paterson (2016)

Nechápu, co ve filmu byla komedie, možná ty psí grimasy. A i když jsem asi svou dutou lebkou nepobral hloubku a sdělení tohoto snímku, nepochopil jednotlivé neustále se opakující motivy stejně jako hlavní pointu příběhu, tak nějak mě film hypnotizoval a já jej vydržel sledovat až do konce.

Rozpolcený (2016)

Sakra! A já si bláhově myslel, že tenhle režisér už má odzvoníno. Jeden z mých velkých omylů. Tohle je opravdu kulervoucí stejně jako výkon McAvoye.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Ač mě horory nudí, na tento jsem se těšil. Už kvůli a zajímavému tématu a hereckému obsazení. Začátek mě opravdu navnadil, neznámá mrtvola, pitevna. Brian Cox v roli ostříleného soudního lékaře, opravdu jsem si to užíval. Pak mě trochu zklamalo, jakým směrem se film začal ubírat, a to ke klasické duchařině, kterých jsem viděl už spousty. Tak trochu jsem si představoval průběh a především závěr trochu jinak. Nicméně i tak jde o jeden ze zdařilejších filmů tohoto žánru a směle ho doporučuji všem.

Vymahač (2016)

Příjemné překvapení s jediným hercem v jedné místnosti. Trochu mě zklamal ten konec, ale po celou dobu mě film napínal.

Miluj mě, jestli to dokážeš (2016)

Jedna věc je tělesné nebo duševní postižení lidí a druhá jejich právo na sex. Nemám samozřejmě nic proti tomu, aby existovalo něco jako sexuální asistentky pro postižené. Nicméně nechápu, proč by někomu měly tyto služby být hrazeny. Je to asi jako, kdyby přišel nějaký nesympatický nerd, který si nikdy nevrznul a brečel, že nikdy neměl ženskou. Podle mě má na sex stejné právo jako kdokoliv jiný, jako postižený, nicméně tomuto nerdovi nikdo vstříc nevyjde. Dokument zajímavý, ale nic zvláštního.

Taboo (2017) (seriál)

Začátek mi přišel převelice zdlouhavý, natahovaný, bez nějakých dramatických zvratů. Hardy se vrací po letech strávených bůhví kde v Africe a v sobě si nese něco tajemného a temného, co všechny v okolí děsí. To uvnitř něho mu otevírá možnosti, které ostatní nechápou a díky tomu jej považují za ďábla, co mluví s mrtvými. První polovina se táhne plna intrik, poznávání okolí i hlavních postav, špinavého Londýna i zlomyslných duší tehdejší smetánky. Druhá polovina už ale dostává koule, děj začíná hostnout a drama se rozjíždí. Do toho všeho tu prochází Hardy bez špetky emocí v obličeji, neustále zamračený, ale jasně vzkazující všem okolo, že on je ten, kdo má vše pod kontrolou. Přes nezáživný začátek série se to na konci vytáhlo naprosto famózně a já jen doufám, že stejné bude i pokračování.