Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Výborný počin, který se mi nikdy neomrzí. Jakožto milovník vojenské historie, a především té novodobé, musím uznat, že nic tak výpravného jsem ještě neviděl. Sice musím uznat, že prvních pár dílů mi trvalo, než jsem se dostatečně seznámil se všemi postavami roty E, ale postupně jsem byl schopen všechny z nich vyjmenovat jako bych tam s nimi byl. Co se mi opravdu líbilo, tak detaily, se kterými si tvůrci dali práci-postavy se postupně mění, ze začátku vypadají jako uhlazení adolescenti a nakonec smrdí už od pohledu a jejich tváře napovídají, že si prošli peklem. Žádný Američan=dobrý, Němec= zrmd, tady je válka zobrazena tak, že ze všech vojáků dělá zvířata a zločinů se zde dopouští i ta vítězná strana, což by asi žádnému režisérovi v letech minulých jen tak neprošlo. Sice jsem zde našel některé nesrovnalosti, ale ve výsledku pro tenhle seriál nenacházím žádného konkurenta(a to jsem viděl i Pacifik).

Bastardi 3 (2012) odpad!

Tenhle odpad už bych hodnotil do mínusu. Jak byly v druhém díle postavy absurdní, tak tady se jedná o jejich další level. Vyžraný prase Magnusek utíká vytrénovaným poldům, ti na něho nenápadně čekají rozeseti po celém hřbitově a v epickém finále na nás apeluje, aby jsme bojovali a nebyli lhostejní, i když ještě předtím nám sděluje, že veškeré snažení je k ničemu. Doufám, že tento gigant filmové tvorby pro mentálně postižené nedostane tak perverzní nápad jako natočit čtvrtý díl.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Tak tohle si snad ani nezaslouží komentář. Ale jo - scénář je naprosto imbecilní a nezajímavý. Všechno se točí kolem událostí z už tak zprzněného prvního dílu. Postavy vůbec nejsou uvěřitelné, herecké výkony jsou tragické. Jednoduše vyžranej Magnusek se dostává do hledáčku mafiána, fotra jednoho mrtvýho bastarda, a do toho je vecpáno pár sprostých hlášek cikánů ve škole. Kde na tyhle kokotiny bere peníze?

Temný rytíř (2008)

Od začátku do konce jízda. Bale jako batman je perfektní, ale v tomhle díle mu hodně z jeho slávy ukrojil Ledger. Lepší ztvárnění šílence si představit nedokážu a právem za něj dostal oskara. Škoda jen, že posmrtně, protože bych jokera opravdu rád viděl v pokračování a můžeme se jen dohadovat, jestli by jeho výkon byl stále stejně na špici.

V zajetí démonů (2013)

Popravdě mě horory nudí. Buď nemají atmosféru, snaží se ukázat litry krve smíchaných s fekáliemi nebo omílají pořád jedno a to samé. V tomto případě se taky nejedná zrovna o originální počin, nicméně to vyvažuje svojí atmosférou. A popravdě mě konečně u hororu začalo mrazit v zádech, což u režiséra považuji za dobře odvedenou práci, tudíž za 4*.

Počátek (2010)

Naprostá dokonalost. Pro mě jasných 5*. Nolan je holt génius v hlavolamech, rád nutí lidi přemýšlet a když jsem si ke konci filmu dal celý ten jeho rébus dohromady, byl jsem ohromen, jak je dnes ještě vůbec možné natočit něco tak originálního. Výběr herců byl taktéž výborný a většina z nich dostala prostor ukázat svůj herecký talent.

Světová válka Z (2013)

Těšil jsem se na pořádný zombie horor, ale tohle horor opravdu není. Nicméně bavilo mě to od začátku dokonce, prostě survival akce s perfektními scénami přeplněnými hordami zombies. Pitta jsem nikdy neměl rád, ale postupem času zjišťuji, že je to opravdu dobrej herec a co mu napíší do scénáře, to prostě zahraje na 100%. Přesně takhle to cítím i v tomhle filmu. I když se zde vyskytovalo poměrně dost nelogičností, musel jsem si film pustit znovu a nejspíš ještě několikrát zopakuji.