Jak vycvičit draka 3 (2019)

Škyták a Bezzubka pokračují v osvobozování nových draků a ostrov Blp se stává pomalu přeplněný. Další hrozbu představují piráti, kteří si najmou Kruťase, aby jim pomohl všechny draky získat. Škyták to nebude mít tentokrát vůbec jednoduché, protože se velmi brzy ukáže, že Kruťas má v ruce eso v podobě dračice Běsky... Jde o velmi slušné uzavření trilogie plné lásky a přátelství. Návštěva skryté podzemní jeskyně plné draků stála za to.

Zelená kniha (2018)

Tony "Lip" Vallelonga (Viggo Mortensen) dělá v klubu Copa vyhazovače a šoféra. Klub je však na dva měsíce uzavřen, protože bude procházet renovací a Tony se ocitá bez práce. Dr. Donald Shirley (Mahershala Ali) hledá řidiče pro své osmitýdenní koncertní turné po jižanských státech USA a Lip se ocitá na seznamu kandidátů, ale bude tady menší problém, protože Don je černoch... Příběh, který napsal sám život, svede v roce 1962 dohromady dva muže s naprosto rozdílným pohledem na svět. Oscar je v tomhle případě zasloužený, protože film nabídne skvělé herecké výkony od obou hlavních představitelů.

Aquaman (2018)

Arthur Curry (Jason Momoa), prvorozený syn královny Atlanny (Nicole Kidman), může jako jediný zabránit válce, kterou chystá jeho polobratr Orm (Patrick Wilson), ale bude muset najít Atlanův ztracený trojzubec a stát se králem Atlantidy... Příběh by mohl být trochu propracovanější, ale je pravda, že ta minutáž utekla velmi rychle a triky nejsou vůbec špatný. Dolph Lundgren se jako král Nereus a Ivan Drago dostal v roce 2018 dvakrát do kinodistribuce a člověk mu to ze srdce přeje. HODNOCENÍ 70%

Captain Marvel (2019)

Versová (Brie Larson) si nepamatuje nic ze své minulosti. Její mentor a velitel Yon-Rogg (Jude Law) se z ní na planetě Hala, kterou obývá rasa Kree, snaží při společných trénincích udělat neporazitelnou bojovnici... Film jsem si užil a z kina odcházel spokojený. Marvelu se podařilo rozšířit filmový vesmír o postavu, která může diváky zavést do velmi vzdálených koutů vesmíru. ZAČÁTEK MOŽNÉHO SPOILERU Stan Lee má cameo, které odkazuje na jeho roli ve film Flákači neboli v originále Mallrats (1995). Versová (Brie Larson) narazí na Stana ve vlaku, kde čte scénář k Mallrats a zrovna si opakuje repliku: „Trust me, true believer.“ Versová Stana schovaného za scénářem držícím před obličejem divákům v kině odhalí a oba se na sebe příjemně usmějí. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU THANK YOU STAN LEE.

Kryštůfek Robin (2018)

Kryštůfek Robin na své přátele ze Stokorcového lesa dávno zapomněl, protože již není malý chlapec. Medvídek Pú se však jednoho dne objeví v Londýně v parku kousek od jeho domu a nové dobrodružství může začít... Nečekal jsem to, ale film mile překvapil. Doing nothing often leads to the very best something.

Já, Paul Walker (2018)

Tenhle modrooký blonďatý sympaťák s velkým srdcem tady prostě chybí a jeho brzký odchod zarmoutil mnoho lidí. V dokumentu o Paulovi promluví rodina a nejbližší přátelé. Ze série filmů Rychle a zběsile dostal prostor pouze jediný herecký kolega a kamarád Tyrese Gibson. Minutáž zde uvedená je asi špatná, protože skutečná délka je 62 minut.

Tumbbad (2018)

Vinayak Rao (Sohum Shah) se v roce 1933 po patnácti letech vrací do Tumbbadu, protože nemůže zapomenout na poklad, který má být schovaný v Sarkarově panství... Příběh měl velmi silný závěr, který se povedl. The world has enough for everyone's need, but not for everyone's greed. -Mahatma Gandhi

Zemřít mladí (2019)

Rincon (David Castaneda) je největší drogový dealer ve Washington, D.C., který právě chystá svadbu pro svoji sestru a potřebuje alespoň jeden den klid. Jeho pravou rukou je teenager Lucas (Elijah Rodriguez), který dostane zdánlivě jednoduchý úkol, ale vše se zkomplikuje kvůli Miguelovi a Jesterovi... Skoro to vypadalo, že JCVD hraje pouze vedlejší roli, protože se v první půlce do děje moc nezapojí, ale naštěstí to tak nezůstalo do konce. Jean-Claude Van Damme (Daniel) tady nehraje dalšího neporazitelného drsňáka. Ve filmu toho sice moc nenamluví, ale v akci ruku k dílu přiloží. HODNOCENÍ 70%

Chaempieon (2018)

Mark (Ma Dong-seok) je adoptovaný a nemá v Americe žádné příbuzné. Živí se jako vyhazovač, ale kvůli jednomu incidentu skončí a jde dělat ochranku do supermarketu. Stále ho ještě neopustil sen stát se šampiónem v páce (armwrestling). Jednoho dne mu zavolá vykutálený kamarád Jin-ki (Kwon Yul), že se v Jižní Koreji bude konat mistrovství. Mark neváhá a vydává se na cestu, protože tohle je jeho poslední šance... Ten film je strašně na pohodu, ale trochu mi vadilo, že vývoj příběhu divák odhadne velice brzy a není tam jakákoliv přidaná hodnota v podobě nějakého překvapení. Určitě jde o lepší nadprůměr a film si lepší hodnocení zaslouží. HODNOCENÍ 70%

Halloween (2018)

Sériový vrah Michael Myers se po čtyřiceti letech strávených na psychiatrickém oddělení v nemocnici dostávává po nehodě autobusu, který ho měl odvézt do jiného zařízení na svobodu a opět za sebou zanechává mrtvá těla svých obětí... Ke čtyřicetiletému výročí nemohl snímek Halloween (1978) dostat důstojnější nebo lepší pokračování. Je tam vše potřebné Jamie Lee Curtis, ikonická halloweenská maska a hudební motiv. „Co budeme dělat? Zrušíme Halloween?“