Dylan Moran: Yeah, Yeah (2011)

Není co dodat. Pořád stejné a ještě k tomu aktuální. Bravo! " Heavy metal is what happens when a group of people with competitively disgusting appearances come together to try to kill air."

Warrior (2011)

Family is worth fighting for. Krásný jednoduchý film. Ale už to tady bylo už milionkrát. Jenomže O´Connor má Toma Hardyho. Ten chlap je naprosto největší frajer, jaký byl letos v kinech k vidění. Uvěříte mu všechno. každý úkrok v ringu, každé slovo, každý pohled. Před 30 lety takhle zaváleli Scorsese, De Niro a Pesci, Letos O´Connor, Hardy a Nolte. Za Zuřícího býka tehdy dostal plešouna jenom De Niro a za letošek by to mělo dopadnout stejně. "Break out the yellow tape, Sam. Tommy's walking away from the cage like he's leaving a crime scene."

Wallander (2008) (seriál)

S01 - 80%

Zrození Planety opic (2011)

Evolution Becomes Revolution. Pecka! Bál jsem se, že to fungovat nebude, ale tvůrci mě vyvedli z omylu. Perfektně rozehraný plot s perfektně udělanýma opicema. Živí herci jsou tady až na druhé kolejí a dělají Ceasarovi a spol. jenom křoví. Stejně mám ale pocit, že jsem sledoval jenom kulervoucí prolog. Snad tomu tak bude. "He's not a monkey! He's an ape."

Transformers 3 (2011)

The battles are over. The war begins. Už je to trochu nuda. Akce je pořád bombastická, ale ta vata nestojí za nic. Není tu Megan. Malkovich i Frances jsou spíš trapní a celkově mě tenhle třetí díl nechal docela chladným. Škoda. "The Autobots are staying right here. We going to help you win this war!"

X-Men: První třída (2011)

Their powers would make them different. But destiny would make them allies. Nadšený nejsem, ale Vaughn prošel. Klasická popcornovka, kterou nezajímá nic jiného než ústřední trojce Erik x Charles x Shaw, a to je dobře. Ostatní postavy jsou odsunuty na vedlejší kolej, což dalo prostor Fassbenderovi (scéna v Argentině) a Baconovi na jejich koncert. McAvoy mi tam nějak nesedl. Profesor X by si zasloužil mít větší charisma, já si ho osobně představuju úplně jinak. Celkově jsem ale spokojený. Camea Jackmana a Platta jsou parádní. Doufám, že Vaughn bude pokračovat. "My fellow Mutants! The real enemy is out there."

Hanna (2011)

Innocence can be deadly. Takové plýtvání Wrightovým skillem a nabušeným námětem. Hanna měla dopadnout úplně jinak. Po traileru jsem chorchtal blahem. Naopak po zjištění, že se v něm udála všechna akce a vlastně všechno důležité jsem skoro oněměl. I tak se na Hannu dá dívat. Trojice Bana, Ronanka a Blanchettka to zvládá na výbornou, ale chabý příběh jim nedovoluje nic navíc. Jaká to škoda! Slabé čtyři! "Kids grow up."

Rychle a zběsile 5 (2011)

Neskutečná pohoda. Spíš takoví "Domovi parťáci" s nadupanou akcí, kterou navíc vyšperkoval neskutčný prďák Rock. Rio byl perfektní nápad a Lin si to zandal jako málokdo. Pokud má být další FF, tak jsem pro. Hlavně aby u toho byli Lin s Rockem. "$11 million? Sounds like a whole lot of vaginal activity to me."

Hra o trůny (2011) (seriál)

When you play the game of thrones, you win or you die. Počáteční nadšení z prvních dvou dílu trochu opadlo, ale pořád je to pecka. HBO to zase udělalo o postavách a zase se trefili. Fantasy prvky přicházejí v menších dávkách a taky to sedí. Prostě paráda, po Boardwalk Empire to vypadá na další legendu. Prostě parádní start. "Winter is coming." S01 - 95%

Správci osudu (2011)

Fight for your fate. Krásná pohádka pro dospělé se super nápadem a nádherným zpracováním. Damon a hlavně Bluntka jsou víc než snesitelní. Ideální pohodovka k jakékoliv příležitosti. "Being earlier is just as bad as being late."