Známí neznámí (2021)

Původní verzi jsem neviděl, ale díky zdejším komentářům jsem věděl vocogou. Po originálu netoužím. Tahle verze mi bohatě stačila. Neurazilo nenadchlo.

Benedetta (2021)

Tak jsem si v adventním čase pustil takový vánoční film. Nikoli o Ježíškovi ale o nevěstě Kristově. Určitě to není film pro každého, ale já jsem z filmem maximálně spokojen. Je kontroverzní, provokativní a vzbuzující silné emoce. A tak to má být. Navíc řemeslně skvěle zpracován. Nutí diváka k zamyšlení a nabízí víc otázek než odpovědí. Myslím, že se k němu ještě někdy vrátím. Vizuálně parádní dílo, které není jenom o víře...

V pravý čas (1970)

Viděl jsem to poprvé a moc se mi to líbilo. V předvánočním čase mne jímá těžká nostalgie po sedmdesátkách. Ty jsem sice nezažil v Anglii nýbrž jen v ČSSR, ale Ursulu Andress jsem znal. Bohužel nikoli osobně

Věřím na Santu (2022) odpad!

Nechtěl jsem dát odpad, ale jedna * je moc. Hrozný scénář, nesympatičtí herci a herečky. Po necelé hodině jsem to vypnul. Zlatá včerejší Tiki-Taka. Nicméně nakonec jsem to ze zvědavosti dokoukal a udělal jsem dobře. Snižuji na ODPAD

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Po shlédnutí poslednícho dílu musím konstatovat díky Bohu že je konec. Potenciál to mělo velký, ale celkově velké zklamání. Naštěstí tu bylo fotbalové MS v Kataru a to bylo mnohem povedenější

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Po x letech přidávám i slovní komentář. Opakování je matkou moudrosti a tak jsem to po letech dal znovu. Tentokrát na TV Nova. Naštěstí ze záznamu, takže ty otravné reklamy zas tak moc nerušily, protože na rozdíl od Primy se dají přetočit. Ale k věci. Pohodová zábava v adventním období, kdy musíš mít doma na sobě minimálně dva svetry

Přání Ježíškovi (2021)

Píše se tu o nějakém polském originálu, ale já v tom vidím hezkou českomoravskou Lásku nebeskou. Líbilo se mi to. Ty dva buzíky si mohli odpustit. Tvl to už je jako na Netflixu. Btw v té polské verzi jsou taky?

Milenec lady Chatterleyové (2022)

Už si nevzpomínám, jakou verzi a kdy jsem vůbec viděl, ale jedno vím jistě. Tu knihu jsem nečetl. Poslední filmovou verzi jsem si pustil jenom proto, že na fotbalovém MS v Kataru byl volný den. A bylo to fajn. Docela jsem hajnému trošku záviděl. Ta lady Diana by stála za hřích

Eurotrip (2004)

Ta pražská Paříž, Kampa jako Amsterdam a cestování s ČD to je kouzlo nechtěného. Ocení ho ale pouze jenom někteří Češ, kteří milují Prahu a nesnáší místní vlaky. Jinak ale výborná komedie i pro seniory vzpomínající na skutečné holky ve skutečné Paříži a v Amsterdamu. Moc hezká reklama nikoli na EU ale na Prahu. S tou Sixtinskou kaplí mi to už vtipný moc nepřišlo, ale papež byl dobrý... A to nejlepší nakonec byla Ruzyň