Castle na zabití (2009) (seriál)

Castle jsem vzdy bral jako odlehcenou humornou detektivku a vzdycky strasne trpel u dilu, ktere se snazily byt mysteriozne-spionske a tvorily nejakou rozsahlejsi dejovou linku, proste tohle jsem od tohoto serialu nechtel a necekal. Posledni sezony proto hodnotim hure nez ty prvni, ale celkove to porad je na ctyri hvezdy.

Kosmo - Sumec nemá kníry (2016) (epizoda)

Trochu jsem se bál Jakuba Žáčka, protože kdykoliv ho někde vidím pronést více než dvě věty, tak mě z toho chytají mdloby, ale tady se zdá, že hraje dobře. První díl bude pravděpodobně spíše takový jemný úvod, ještě to nebylo nijak zvlášť rozjeté a situační kadenci bych snesl i podstatně vyšší, nicméně už tady bylo několik silných momentů, například analýza nového ministra (právě J. Žáčkem) na základě toho, že není Libor ale Lubor. Uvidíme, co bude dál, jako typický pražský kavárník (či kavárenský pražák?) jsem se bavil, takhle má vypadat sitcom s politickou satirou.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Viděl jsem ten film ve čtrnácti letech v malém městském kině a měl jsem tenkrát pocit, že není na světě nic lepšího. Teď jsem se už na celý neměl odvahu podívat, protože si ten pocit nechci kazit, ale z ukázek mi je jasné, že lepší než jednička to není. Hodnotím proto stejně.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Mortal Kombat mám rád, v gymnaziální učebně bylo jeho gamesením zabito nejedno odpoledne, ale film mi nepřijde nijak oslnivý a to i když béčka jsou obvykle přesně můj šálek kávy. Neříkám, že to je nekoukatelné, rád jsem se na to podíval už v devadesátých letech, rád se na to jednou za pět let podívám i teď, ale nechápu jak je možné, že má dvojnásobné hodnocení, než Street Fighter: Poslední boj, když tu není ani JCVD ani Kylie Minogue :-)

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Nemám, opravdu nemám rád cirkusy, zejména drezuru zvířat a neměl jsem je rád ani v dětství. Film má naštěstí těžiště v humoru Lubomíra Lipského a ten cirkus s medvědy je prostě jen prostředí. K příběhu filmu je ale třeba obojí, takže za mě maximum mínus jedna.

Hospoda (1996) (seriál)

První český povedený sitcom si jistě nadprůměrné hodnocení zaslouží, i když se v něm jedná pouze o takový hodně jednoduchý humor z páté cenové.

Dexter (2006) (seriál)

Kdyby měl seriál jen první sezonu, dal bych pět. Bohužel jich měl víc a mě to fakt přestalo bavit.

Firefly (2002) (seriál)

Měl jsem seriál Firefly na disku stažený už roky, vlastně se dá říct, že jsem na něj zapomněl aniž bych kdy pustil jeden jediný díl. Teď, když Prima COOL začala Firefly dávat v naprosto nemožném čase, oprášil jsem příslušnou složku na disku a za pět večerů to zkoukl celé a nemám slov. Musel jsem udělat místo v mých top 10 seriálech (čert vem StarGate: Atlantis!). Tenhle seriál má vše, co od sci-fi seriálu očekávám - je technoblábolůprostý, zajímavě jiný než mainstream, má zajímavé postavy, děj se netočí neustále kolem budoucnosti, techniky atd. ale právě kolem postav. Možná by po pár sezónách vyčpěl, možná by se okoukal a začal nudit, nevím - měl ale tu šanci dostat. 14 epizod je málo.

Bohové se zase zbláznili (1993)

Popravdě řečeno, vždycky jsem si myslel, že jde o třetí díl, točený časově v podobném horizontu jako první dva díly. A teď koukám, že to je dokonce čtvrtý díl (třetí jsem fakt minul, musím si doplnit) a je to točeno 13 let po prvním díle. Hodnocení mi přijde nespravedlivé, je to pravda trochu slabší, zvláště při porovnání s jedničkou, ale aby to bylo v nejhorších filmech všech dob? To jsem tedy už potkal i horší kousky...

Babylon 5 (1993) (seriál)

Seriál jsem viděl v podstatě "na jeden zátah" - řekněme během 14 dnů a zanechal ve mně velký dojem. Ač jinak spíše fanda Star Treku, tohle je rozhodně povedenější než DS9. PS: Je pěkné vidět herce z Tronu - Bruce Boxleitnera a Petera Jurasika - zas na jedné obrazovce. PPS: What do you want?