JAG - Pilot (1995) (epizoda)

Viděno kdysi před dvaceti či více lety optikou puberťáka, který JAG hltal asi tak, jako o půl generace starší hltali v 80. akční filmy se Stalonem a Schwarzeneggerem. Podruhé viděno cíleně za účelem přezkumu vztahu k filmu / seriálu a musím vám říct, že mi to furt připadá dobré. Jasně, celé se to točí na podivných low-end tricích (plus/mínus odpovídajících době), dokola recyklovaných oficiálních vojenských záběrech a juchavé atmosféře jediného správňáckého námořnictva na světe, ale to jsou holt devadesátá léta. Beru to tedy jako lehký nadprůměr a jdu si dát i pár prvních sérií seriálu, film mě navnadil.

Stvoření světa (1957)

Křesťansko-komunistický propagandistický animák, který nepotěšil v době vzniku ani křesťany ani komunisty. Moc to netěší ani mě, nicméně pár relativně podařených vtipů tam je, takže alespoň pár hvězd dám.

Zádušní oběť (2017) (TV film)

Dávám tři hvězdy: výborná kamera, Kňažko, Josefíková. Zcela přiznávám, že tomu tak je - příběh mi totiž nepřišel až tak dobrý a závěrečný moralizující titulek už byl trochu moc. Škoda, kdyby to bylo jen o trochu lepší, mohlo to být zajímavé, doba Velké války byla hrozná.

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Očekával jsem nové Četnické humoresky a dočkal se tohohle. Není to příliš zajímavé jako detektivky, německý Zedníčkův četník je vysloveně otravný a ve chvíli kdy jsem tam uviděl parní lokomotivu značenou Kryšpínovým značením, které se začalo používat až v roce 1921 mi bylo jasné, že ani historická věrnost nebude valná. Pokusil jsem se dokoukat celé tři díly a prostě to nešlo, jednu hvězdu dávám za ... no vlastně asi ze soucitu.

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Já mám radši lásku nežli bombu, S láskou taky daleko dál dojdu. Já mám radši lásku nežli válku, Raketou řízenou na dálku. Mám radši slunce nežli atomovou bombu, Zbrojení a za penězi honbu. Já mám radši slunce nežli válku, Spálím se spíš radši na koupálku. Já mám radši lásku nežli bombu, Proto mám ráda tadyhle Tondu. Já mám radši lásku nežli válku, Ta se dělá lépe v obýváku. Já mám radši Tondu nežli bombu, Věnuje se kytaře a kombu. Nebudeme žít z válečných fondů, A nechci ve svém těle jinou sondu. Ne, bombu ne - to radši lásku, jémine. Ne, bombu ne - ta aspoň žádného nemine. Říkám: Ne, bombu ne - atomy tu nechceme. Ne, bombu ne, pane Reagane!

Král Králů (1963)

Z filmu není až tak úplně jasné, zda kritizuje lačnost kapitalistické dolarové ciziny nebo absurditu domácího rozvinutého socialistického zřízení, nejspíš dělá docela dobře obojí, což je ovšem pro filmy z polovinz 60. let typické: pro vrchnost agitka a prostý lid si tam našel dost svého. Každopádně společně se Světáky a Koncem agenta W4C je to pro mě jeden vrcholů komedie předsrpnové kinematografie.

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Osobně se mi líbí mnohem více pokračování, tady je to až moc uzpívané. Myslím, že když už se v pohádce zpívá, tak by tam mohl hrát někdo, kdo umí zpívat. Takhle je to až na Černocha samý playback úplně jiných hlasů a to hrozitánsky ruší. Ostatně ve dvojce už se alespoň Běla zpívá sama.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Mně se to celkem líbilo, po letech to byla první štědrovečerní pohádka, kterou jsem dokoukal až do konce. Není to asi moc pro děti, sem-tam jsou tam horší místa ale jako celek to hodnotím nad běžný průměr. Nicméně můj názor neberte vůbec vážně, já nezvládl na jedno posezení modlu moderní pohádkové tvorby - Anděla páně.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Castle jsem vzdy bral jako odlehcenou humornou detektivku a vzdycky strasne trpel u dilu, ktere se snazily byt mysteriozne-spionske a tvorily nejakou rozsahlejsi dejovou linku, proste tohle jsem od tohoto serialu nechtel a necekal. Posledni sezony proto hodnotim hure nez ty prvni, ale celkove to porad je na ctyri hvezdy.