Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Dokonalá prechádzka farebnou záhradou chutí, podivností a morálnych ponaučení pod vedením Tima Burtona? Áno prosím! Do očí bijúca šablónovitosť sa stráca vďaka majstrovsky usporiadanému storytellingu a času venovanému jednotlivým postavám, o ktorých sa dozvieme presne toľko, koľko treba. "Chutné" fantasy s Deppom v štýle hrania, ktorý mu podľa mna sedí najviac. 4,5*

Ima, ai ni jukimasu (2004)

Dokonale fungujúca romantika, ktorá svojim námetom nenechá nikoho chladným. Uveritelne zahrané hlavné trio sprevádza neuveriteľne čarovný príbeh, ktorý zaujme už svojim začiatkom a koncom úplne diváka odrovnáva, taký je silný. Úplný záver je na môj vkus je príliš samoúčelný, no vzhľadom na samotnú fantasy stránku sa dá jednoducho začleniť a prijať do perfektne fungujúceho celku.

Kokuhaku (2010)

Nádhera. Takéto niečo som nečakal. Dokonalo spracovaný príbeh v školskom prostredí, premyslený do jediného slova. Bez väčšej námahy si vás získa každá postava svojím zmýšľaním. Príjemný hlas Takako Matsu nenudí ani pri dlhšom rozprávaní, všeobecne sa na film s perfektným zladením hudby či už pri monológoch alebo slow-moušnoch skvelo pozeralo.

Tygr a drak (2000)

Perfektný mix akcie (skvelo zvládnuté bojové scény, ktoré som doslova žral) a dve romantické linky, kde jedna sa blížila k priemeru a druhá bola motorom filmu. Tým motorom je samozrejme Chow a Yeoh, ktorým som to uveril hneď z ich prvej spoločnej scény. Naťahované scény mi absolútne nevadili, skôr vo mne vyvolávali ešte silnejší emotívny dojem. Hudba ktorá dopĺňala film, sa niekedy premieňala na čistú emóciu napätia pri bojoch a pri rozhovoroch obmäkčila asi každého, kto má aspoň trochu pochopenia.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Z každého filmu trošku, no aspoň sa to nebáli priznať. Viac ako celkom vydarená akcia ma bavili hlášky a narážky, pretože som sa na film pozeral ako na projekt zopár známych (tím postrádatelných), ktorí sa rozhodli zarobiť a zabaviť sa pri tom. "That thing belongs to the museum..." "We all do"

Temný rytíř povstal (2012)

Prvý film, na ktorého projekciu do kina pôjdem viac ako raz. Dokonale vizuálne zabalené s epickou hudbou k tomu. Na filme mi nevadilo skoro nič, okrem malých nedokonalostí a nelogických počinov. Štyria kamaráti mi po východe z kina povedali, že by úplne vynechali Catwoman z filmu, no ja som toho názoru že postava Mirandy mi bola absolútne nesympatická už od začiatku filmu. Celý jej čas na plátne by som venoval práve Catwoman. K deju a vlastne celkovému vývoju trilógie môžem povedať len to, že chápem Nolana a producentov prečo to ukončili tak ako to ukončili a mám z toho doslova dobrý pocit. Rozmýšľam či sa dá TDKR veľkoleposťou porovnať s niečim tohotoročným prichádzam k záveru že posledný Nolanov Batman je minimálne o triedu vyššie ako Avengers. Neviem čo viac dodať, film ma úplne dostal, možno niečo pripíšem po druhom zhliadnutí.

Přednosta (2003)

Station Agen je pre mňa kombinácia dvoch filmov a to Intouchables a Love Song for Bobby Long, aj keď sú to novšie filmy videl som ich oba skorej ako tento a to najlepšie z oboch je tu skombinované. Jediné čo tomu chýba je viacvýznamnejší záver, ktorý bol pre mňa trochu nedotiahnutý s veľkým nevyužitým potenciálom.

Match Point - Hra osudu (2005)

Gratulujem Woodymu Allenovi. Hlavné trio postáv vysvetlené do najmenšieho detailu, každý ich čin mal pre ich postavu zmysel. Neviem si predstaviť inú herečku do Nolinej roly. Pre takú ženu sa prinajmenšom oplatí váhať a to ako bola celá zápletka s ňou vymyslená ma doslova omráčilo. Prvá polovica je pomalšia, menej pestrejšia na vnútorný život postáv ale zato nám ukazuje dôvody. Dôvody, ktoré definujú ich činy a charakter. Druhá polovica s oveľa väčším spádom mi ubehla asi 3x rýchlejšie a úplne sa stotožňovala s úvodnou rečou pri zábere tenisovej loptičky. Nakoniec skvelo podaný kvázi happyend? Ako pre koho. Hneď po konci som rozmýšľal čo by som urobil ja na Chrisovom mieste a budem nad tým rozmýšľať ešte veľmi dlho.

Dívka s perlou (2003)

Bez emócií a obsahovo skoro prázdne dielo o diele. Ani vynikajúce kostýmy, ani krásna hudba ma nevedeli zbaviť pocitu, že krása Scarlett je tu nevyužitá, kvôli historickej šatke. Pre mňa ako absolútneho neznalca historického umenia tento poeticky zameraný filmík neznamená nič, no na záber na Grietinu tvár s náušnicou pri maľovaní tak ľahko nezabudnem.

Králova přízeň (2008)

Film z ktorého si odnesiem len historické fakty, pocit že Natalie rola vôbec nesedela a uistenie že Scarlett si vie vybrať dobre napísanú postavu, ktorej dodá krásu a dôveryhodnosť.