Drive (2011)

Dávať si načas so všetkým čo je vo filme dôležité chce dávku odvahy, zdĺhavé zábery chcú odvahy ešte viac, no Refn trafil do čierneho. Doslova vás prinúti vychutnať si každý záber a všimnúť si aj tie najmenšie detaily, nehovoriac o závere pri ktorom som bol milo prekvapený. A zvuky vysokoobjemových motorov mi len ulahodili.

Elitní zabijáci (2011)

Po druhom pozretí s prekvapením zdvíham na 4*. Prečo vlastne, to ani sám neviem. Nejak mi to krásne všetko do seba zapadalo, akcia na ktorú sa príjemne pozeralo a De Nirova strela ala Wanted ma uchvátila. A ano, na Yvonne aj ked v menšej roli nedám dopustiť.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Z každého filmu trošku, no aspoň sa to nebáli priznať. Viac ako celkom vydarená akcia ma bavili hlášky a narážky, pretože som sa na film pozeral ako na projekt zopár známych (tím postrádatelných), ktorí sa rozhodli zarobiť a zabaviť sa pri tom. "That thing belongs to the museum..." "We all do"

Forrest Gump (1994)

Film, ku ktorému sa mi ťažko píše komentár, pretože pocit ktorý ma napĺňa pri jeho pozeraní neviem opísať. Asi jediný film ktorý ma stopáž cez dve hodiny, no neľutujem z neho ani minútu a naivita ktorá poháňa celý film mi absolútne neprekáža, ba dokonca kvôli tomu ho zbožňujem. Keď sa povie Tom Hanks, automaticky si predstavím ako stojí v uniforme pred obrovským davom alebo sedí na lavičke s krabicou.

Green Lantern (2011)

Najlepšia hláška "Run." v podaní kvázi zloducha ma ako jediná pobavila, inak vizuálovo slabšie oproti tomu čo som očakával (asi som si zvykol na Transformers alebo Avatara). Keď sa tak nad tým zamyslím, dialógy a podanie príbehu vyniklo nezaujímavo, no v celkovom dôsledku si s tým nelámem hlavu a som rád že viem kto je Green Lantern (zelený gymnasta-konštruktér)

Habermannův mlýn (2010)

Nemám rád nemecké filmy, a vôbec Nemcov ako takých, no koprodukcia s Čechmi, k tomu český režisér, dodali Habermannovmu mlynu tu správnu paru, ktorá hnala film dopredu, napokon až do výťazného konca. Celý film nám dáva najavo, aké to mali Češi ťažké, no koniec sa mi zdal rozporuplný, ale možno tomu tak skutočne bolo, možno tá hnevom naplnená, pomstou posadnutá čistka bola skutočná. Karel Roden herecky prekonal každého jedného zúčastneného, a celkovo sa mi aj jeho postava páčila najviac, a viem že to tak bolo úmyselne.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Emocionálne chabé (z predlohy by sa do filmovej podoby sa dalo vytažiť asi 100-krát viac) no zato akčne nabité. No nebyť dvoch bravúrnych momentov, tým myslím epilóg a dá sa povedať rozuzlenie celej ságy. Ako človeku, ktorý prečítal aj knihu, mi nechýbala žiadna dôležitá scéna. Jediné čo by som vytkol je hudba, ktorá mi prišla na tak epické finále doslova slabá a nepútavá. Konieckoncov som rád že to dopadlo tak ako to dopadlo, po epilógu som mal dobrý pocit že je aj film konečne za mnou a ja s potešením môžem povedať, že celá sága mi spríjemnila jedno desaťročie života.

Hitman (2007)

Tým čo nehrali hru, môže postava Hitmana pripadať chladne a nesympaticky. Hráči Hitmana (a nie jedného) sa môžu čudovať že hlavná postava ukazuje náznaky citov k jednej osobe, ktorá prvotne bola cieľom na zabitie. Sú presne len tieto dve skupiny divákov, hráči a nehráči. Ja ako hráč vnímam filmové spracovanie pozitívne.

Hlavně nezávazně (2011)

Ešte že som videl trailer pred tým akom som sa pustil do celého filmu. Nemal som žiadne očakávania, a oplatilo sa, inak by som sa sklamal. Kutchera mám radšej v bláznivejších rolách, tu sa mi zdal pribrzdený, s nevyužitím potenciálom. Natalie v roli, na akú niesme zvyknutí, a pravdupovediac, ja si ani zvykať nechcem. 3* zato že sa mi potom dobre, kľudne zaspalo.