Vetřelci (1986)

málo pokračování překonává originál. cameronovým aliens se to povedlo. byl to první vetřelčí film který jsem viděl, asi v 8 letech, a postupně se z toho zrodila láska na celý život. některé scény nedokážu z hlavy už nikdy vymazat, michel biehn je první chlap, do kterého jsem byl regulérně udělanej. nemůžu jinak, než jít na plný počet.

Vetřelec (1979)

nadhodnocuji. tenhle film sem poprvé viděl když mi bylo 12 a musím uznat že se my nelíbil. teď o pár let později, je to lepší. objektivně na 4, subjektivně na 5, protože v průběhu let, se tato série stala tou jednou jedinou. tou zásadní.

Constantine (2005)

co říct? pokud neznáte constantina z komiksů, jde o výborný film. nám ostatním, zůstává v ústech lehká pachuť. když si odmyslím tohle tak pozitiva: herci jsou skvělí, hlavně tilda swinton. triky jsou na úrovní a děsivé scény jsou děsivé. snímek nemá feel debutového projektu. což potěší.

Buď v klidu (2005)

na jedno shlédnutí za zhruba každé 3 roky je to paráda, ale že by to mělo být něco co se vám bude v přehrávači protáčet den co den, to zasejc ne.

xXx: Nová dimenze (2005)

tak dobré jako jednička to není ani omylem. na to je xXx: nová dimenze až moc béčkové. ale jako výplach mozku to funguje dokonale, zvlášť závěrečná scéna s vlakem.

Království nebeské (2005)

ridleyho mám rád, jako režiséra sci-fi. k historickým filmům mám averzi. bohužel se dostavila i u království nebeského. nebýt závěrečné bitvy, tak solidní nuda. a k hlavnímu hrdinovi, orlando bloom? vážně?

Sin City - město hříchu (2005)

docela dobré. I když je pravda že onen černo-bílo-občas-barevný vizuál tomu hodně dodává. bez nej by to byl jen průměrný film se spoustou skvěle hrajících herců.

Časové pásmo bylo změněno