Země zítřka (2015)

tak já asi viděl úplně jiný film než všichni ostatní. ale to bude asi tím že jsem nezlomný optimista. nebo se o to alespoň snažím, když už nic. každopádně. pokud jsi pesimista, či zarputilý realista film si neužiješ. sorry. jediné co mě při sledování mrzelo je, že mi už není deset let. ale i tak se mi na konci hrnuly slzy do očí a chtělo se mi poprvé letos v kině tleskat. více obdobných pozotivnách velkofilmů.

Odložené případy (2003) (seriál)

konec každé epizody tohoto skvělého seriálu je takovou emocionální peckou pro srdce a duši která z vás sice tahá slzy velice silně ale nikdy lacině. tleskám tomuto skvělému, a pro mě nepřekonanému, počinu na poli kriminálních seriálů.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

opravdu velmi povedené pokračování, které jedním mávnutím rukou překonává originál, který já sám nepovažuji, s odstupem času, za až tak dobrý film. příběh je možná trochu slabší a prakticky jde jen o putování z bodu a do bodu b a zase zpátky do bodu a. ale i přesto jde o poctivý, nádherný a s láskou dělaný kus úchvatného filmového umění a to se taky počítá.

Duch žraloka (2013) (TV film)

žraloci jsou v tomto ''vele díle'' všude! nejen v moři ale i v kalužích, padají z nebe v dešti, ukrývají se v kýblech s vodou a dokonce i ve vodovodních trubkách a kelímcích na pití! opravdu musím dodávat víc? já myslím že ne. děkuji lidem kteří takové šílenosti s nadšením točí! bez nich by byl svět filmu o mnoho nudnějším místem.

Godzilla (2014)

nová godzilla to má a bude mít těžké. nejde totiž o blockbuster v tradičním slova smyslu. akční scéna je tu jen jedna a celý příběh je vystavěný okolo lidských hrdinů a to by se dnešní mládeží přesycené digitálním pozlátkem nemuselo líbit. mě to ale nevadí. vlastně je to docela osvěžující. velkým kladem snímku je, že si měrou vrchovatou bere inspiraci z původních japonských filmů, ať už je to godzilla jako klaďas či jiné monstrum jako protivník. král všech monster je navíc další digitální tvor u kterého zapomenete na to že se díváte pouze na změť jedniček a nul. co ještě dodat? zápory! některé postavy se občas chovají jako idioti a ''nesmrtelnost'' hlavního hrdiny je až diváka urážející. navíc je to voják a upřímně, jde to na nervy. jako diváka by mě víc bavilo sledovat osud nějákého obyčejného joudy, podobně jako ve spielbergově válce světů. je tu pár logických děr které vznikly nejspíš díky přepisování a nerevizi scénáře a některé dialogy nedávají smysl. godzilla ale i přes tohle všechno není špatný film. vlastně bych řekl že jde o nejlepší godzillí snímek od toho prvního z roku 1954. což je víc než fajn a vzhledem k tomu že godzilla je pro mě srdcovka, nemůžu hodnotit jinak než za 5 hvězdiček.

Zloba - Královna černé magie (2014)

veškerý vzdor byl marný. zloba mě zkrátka pohltila. při jejím sledování to dítě ve mně jásalo a vzpomnělo si na všechna ta výpravná pohádková fantasy dobrodružství která absolvovalo kdysi dávno v nekonečném příběhu, legendě či labyrintu. filmu navíc kraluje geniální angelina jolie která podala maximální herecký výkon. hudba je zde řádně epická. triky víc něž povedené. vtípky občas na přes hubu ale povětšinou snesitelné. pro mě překvapení roku.

Všude dobře, proč být doma (2009)

nádherné, civilní, vtipné, báječné, dojemné, odzbrojující. pro tento snímek se dá vymyslet mnoho superlativů.