• Válečný

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Poutavé vyprávění velkého boje Sparťanů za pomocí jedinečné technologie...

5 Days of War (2011)

Pětidenní válka, o tomhle filmu jsem si ze začátku myslel jen to negativní, během sledování jsem však změnil názor. Akční zpracování tohoto nedávného konfliktu není vůbec tak zlé. Trochu jak Harrisonovy květy, souboj novinářů v nové moderní válce, kterou začalo Rusko stejně jako v Afghánistánu. Pro celý svět se tahle událost stala šokem, protože na vpády Ameriky byl zvyklý kde kdo, ale invazi od rusů čekal jen málokdo i když byla pod záminkou ochrany separatistů v Abcházii a jižní Osetii. Ten kdo má rád útoky MI-24 (Hindů) přijde si na své. Hlavně ty výpovědi na konci útočí na vaše city a probouzí emoce.

8 MM (1999)

Tento film mě chytl za pačesy jak se říká, nejen tím prostředím v kterém se odehrává, ale hereckými výkony N. Cage tu byl prostě obyčejné očko, který se zhostil svého případu s vervou a šel po stopě až do konce.

9. duben (2015)

Takových filmů není mnoho ze severu během nástupu okupace nebo z jejího průběhu. Tento film nemá moc bojových scén, ale ten děj filmu vás naprosto dokonale pohltí. Ten zvuk větru, šumícího listí, zrychleného dechu a ta atmosféra plná napětí, stresu a strachu. To je přesně to co umí filmařina ze severu zachytit naprosto perfektně.

9. rota (2005)

Vynikající překvapení popisující konflikt v Afgánistánu, film lze rozdělit na dvě časové roviny, v té první můžeme sledovat výcvik ( nejlepší scéna je s plastickou trhavinou) a dále se přechází k bojovým akcím, na nováčky po příletu do Afgánu silně zapůsobí sestřelené dopravní letadlo, i útoky afgánců na konvoje jsou více než zajímavé. Film je mi přijde jako takový ruský Mariňák. Již dávno sem viděl ruský film o tom konfliktů, ale nebyl tak živý a byl namočen propagandou. Tohle je jiné kafé, pro všechny co milují techniku v akci. Taky pěkná scéna je útok raketometů na menší vesnici plnou povstalců. Také hláška na začátku: V Afgánistánu dosud nikdo nevyhrál, se mi zaryla do paměti.

9/11: Blueprint for Truth - The Architecture of Destruction (2008)

Pro mě velice zajímavá přednáška a nemyslím si, že by ten architekt byl tak špatný řečník. Dále je nutno se zamyslet na předloženými fakty, a udělat si vlastní úsudek. To co bylo 11. září je prakticky to samé co se stalo s reichstagem v roce 1933, na základě této události USA rozjeli agresivní válku, a okupují oblast bohatou na ropu. Hopffer mě se stačí smát jedincům jako ty :)

911 Mysteries Part 1: Demolitions (2006)

11. září všechny vyděsilo, ale tohle předložení faktů je daleko děsivější. Snad se naše generace dožije zveřejnění infomací o tom jak to bylo s J.F a Martinem Lutherem Kingem, a ti co se letost narodili snad se dozví pravdu o WTC ve svém důchodovém věku. Ta Amerika bude zatloukat a zatloukat, nedá se jí věřit. Online zde - http://youtu.be/tvtxM4ZwMO0