• Válečný

Dveře dokořán (2006)

Když jsem si pustil Dveře dokořán tak jsem neměl tušení, že si pouštím něco víc než jen průměrně natočený film, opak je pravdou. Zlodějská banda kterou tvoří uprchlíci ze Sarajeva a k tomu spolumajitel architektonické firmy, která je několikrát vykradena, k tomu záhadný J. Law, který se snaží poznat motiv zloděje a zároveň se nedokáže plně věnovat své ženě a věrohodně nevlastní dceři. Hudební doprovod k tomuto příběhu jsem zalíbil, a určitě vynaložený čas u tohoto není pro mě zklamáním.

Začátky (2010)

Obyčejné životy, neobyčejně zpracované... herecké výkony jsou takové přirozené.

Pouze stateční (1965)

Musím říct, že režie Sinatry nezklamala, jedná se o zajímavý válečný film o přátelství a nepochopení války, jenž končí nešťastně. Začíná to boji, pokračuje to příměřím, pak je obnoveno spojení s velitelstvím a končí to bojem do posledního japonského vojáka...

Útok! (1956)

Já k tomu mohu dodat hodně psychologický a antiválečný film, kde vystupuje elita herců té doby. Nejlepší je konec kapitána Cooneyho, kterého chcete odstřelit od prvního okamžiku co ho vidíte. To napětí ta hudba jen dokresluje a nejlepší hláška "Bojeschopná armáda je ta, která umí utíkat." Poručík Harry má taky opravdu zajímavý charakter, stejně jako správný voják Joe Costa. Superní černobílý film z roku 56.

Čas hrdinů (2011)

Musím souhlasit se všemi co dali 4 hvězdy, film je podhodnocený. Navíc každý kdo hrál Commandos nebo Hidden and Dangerous, tomu ten příběh ani nemůže přijít nějaký divný nebo o ničem. Film byl dle mého názoru k méně známému hereckého obsazení je dost dynamický a ti co chtějí akci tak ti při sledování tohoto filmu nemůžou naříkat, že tu nic nemají. Taky uznejte kolik filmů o commandos znáte ? Kolik z nich se odehrává v tak krásné severské krajině? Na rok 2011 to dokonce předčí i naše Lidice. Jediné co mě trochu trklo byly počítačové animace výbuchu, jinak sem si ten film naplno užil !

Devět kruhů pekla (1987)

Dávám tomu filmu vysoké hodnocení je z socialistické doby, je natočen v rámci mezinárodní spolupráce, je točen dokumentární formou, je nezbarvený našim režimem, na tu dobu se jednalo o velice nákladný film co se týče financí, hlavního představitelé jsem jako herce moc nemusel, ale v tomto filmu jsem změnil názor zvlášť po té akci s M16. Byl jsem opravdu překvapen, není to film o akci spíš o lidském strádání a lásce manželské a přátelské. Pro mě je to jeden z několika filmů, které mapují pohnutou situaci v Kambodži.

Oči války (2009)

Zpočátku jsem si říkal pohoda, Colin a jeho přítel odjeli do Kurdistánu, nafotili snímky, on se vrátil vyvolal je a dostal pochvalu za dobře odvedenou práci, posléze elegantní práce psychologa, který z něj vytáhl traumatizující příběh, který se týkal jeho osoby a jeho kamaráda, ten už byl docela otřesným zážitkem po psychické stránce i pro diváka.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Tento politický film je pro mě jedna z důležitých připomínek angažování USA v zahraniční politice v dobách studené války, nejvíce mě zaujaly ty scény jak afgánci běží stingerama sestřelovat HIndy (MI-24). Nezajímat se o historii tak je to prostě třihvězďák.

Pekelná ženská (2001)

No pro mě největší tahounem Steve Zahn a Amanda Peet a její kozy. R. Lee Ermey jako totální cvok neměl chybu, a také hlavní postava z Prci Série Jason Bigs. Možná je to pro někoho podprůměrné, ale já se u toho nasmál.

Riskni to s Polly (2004)

Proč by to Ben Stiler neriskl s Jennifer Aniston a tou její pěknou prdelkou ? Nevím průměrnou komedii si představuji jinak, nejlepší byla ta fretka. Tuhle hereckou dvojici mám prostě rád, a není to film ke kterému bych se v blízké budoucnosti neznal. Tak sem to hodil do RiskMasteru a vyšly mi 4 hvězdy :)