• Válečný

Válečný kůň (2011)

Na začátku jsem si říkal, že to Spielberg natočil opravdu zajímavě, mé dojmy byly spíš tří hvězdičkové, ale poté jak sem viděl spolupráci německého a britského vojáka při osvobození koně zamotaného v drátech na území nikoho, a následně setkání Alberta a jeho koně po jejich dlouhém odloučení, tak se moje předchozí myšlenka na hodnocení změnila. (Možná to bylo tím soundtrackem a tím jak miluji tyhle happyendy)

Žít po svém (2005)

Taková pohodovka, ústřední dvojice Redford a Freeman a jejich řeči mě na tomto filmu dostali více, než ženská co utíká před chlapem magorem :)

Dukla - krev a mýtus 1: Osudný obzor (1999) (TV film)

Výpovědi příslušníku československého praporu vypráví své příběhy o této krvavé bitvě. Bitva v Dukelském oblouku se dá přirovnat k takovým jako by Kursk, osvobození Kyjeva nebo Charkova. Němci bojovali o každý metr v průsmyku nelítostně, stejně tak bránili i Ostravsko. Pro mě velice slušný dokument a této zapomenuté operaci o které se příliš nemluví.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Tento kvalitní film zahrnuje 3 příběhy - bojová akce v Afghánistánu podle nové válečné strategie, konverzace prozíravé novinářky (Meryl Streep) s kariéristou ve funkci senátora (Tom Cruise) propagátorem války a nové válečné strategie, a nejvíce pro mě zajímavý rozhovor mezi profesorem (Robert Redford) a nadějným studentem, který popisuje odchod nadaných studentů do zmiňované války. Pro mě slušných 70 %

Mosty na Toko-Ri (1954)

Takový dědeček TOP GUNu, s vynikajícím Holdenem, ovšem musel si u toho říkat, kdy to už skončí. Nevtáhlo mě to moc do děje :(

Exmanželka za odměnu (2010)

Parádní oddychová komedie s oblíbenými herci... Butler a Anniston to je dvojka k popukání :)

Stud (2011)

Zvláštní film.... nejvíce se mi líbila neverbální komunikace v metru, pornem zahlcený disk pracovního počítače, jebačka u okna, a švédská trojka (M+2Ž) a taky ta scéna v tom baru jak chlápkovi dělá do ženské tím jak do ní valí nemravné návrhy, a pak to s radostí nasype tomu ranaři a ten ho zkope na ulici.

Krvavá neděle (2002)

To není dokument, to surové zobrazení historické události, které je podáno velice reálným a surovým způsobem, takže vás to vtáhne do děje, tak jak byste se ocitli na tom místě v roce 1972.

Strach nad městem (1975)

Ta hudba s tím pískáním na začátku mi lezla na nervy, tak jsem se překonal a díval se na to. A ten příběh není špatný, telefonní maniak a Belmondo posedlý vrahem. Ta scéna kdy se střílí na střechách a kulky se zavrtávají do komínů mi úplně připomněla mafii..

911 Mysteries Part 1: Demolitions (2006)

11. září všechny vyděsilo, ale tohle předložení faktů je daleko děsivější. Snad se naše generace dožije zveřejnění infomací o tom jak to bylo s J.F a Martinem Lutherem Kingem, a ti co se letost narodili snad se dozví pravdu o WTC ve svém důchodovém věku. Ta Amerika bude zatloukat a zatloukat, nedá se jí věřit. Online zde - http://youtu.be/tvtxM4ZwMO0