• Válečný

Od vylodění po Berlín (2004) (TV film)

Dokumentární film od BBC, který je rozdělen na 3. díly se zaměřuje na vylodění v Normandii, boj o francouzské město Caen, osvobození Paříže, operaci Market Garden, hitlerovu ofenzívu v Ardenách, překročení Rýnu, až do rozporu mezi spojenci, na pozadí jsou zobrazeny výpovědi civilistů, vojáku osy nebo aliance (chybí zde jméno, příjmení, informace o oddílu). Tyto výpovědi jsou podkresleny řadou filmových rekonstrukcí, a ty mě velmi potěšily, je to jeden z těch dokumentárních unikátů, co obsahuje barevný filmový materiál, výpovědi očitých svědků a také příjemně zobrazenou rekonstrukci boje.

Super Size Me (2004)

Konečně nějaký dokumentární film, který mapuje expanzi fast foodu a jejich následků. Děsím se toho jak vidím, jak od revoluce nás všechny tyto řetězce rychlého občerstvení zaplavují. Taky nemohu ve svém okolí pochopit, proč odpad mezi jídlem je tak populární, vždy když jdu ve větším městě s někým a vidí McDonald, vidí v tom snad nějaký luxus tak tam musí zajít. Přitom je to jídlo nacucané svinstvem, které to jídlo totálně konzervuje, taky tam musí být něco jako nikotin v cigaretě. Hodně mi vadí, jak tyto řetězce kazí ráz historických měst. Ať u nás nebo na Slovensku.

Takoví normální zabijáci (1994)

Bonnie a Clyde, tarantinovského ražení v podání Stone, super herecké obsazení, parádní Tommy Lee Jones, v hodnocení volím zlatou střední cestu.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Ze začátku jsem to chtěl hodnotit jako průměr, místy zase full stars, nakonec volím něco mezitím. Film mě docela zaujal, a tento strávený čas u tohoto akčního filmu mi příjemně unikl. Herecké obsazení bylo velice příjemné. Takových 75 % :)

Frankie a Johnny (1991)

Al Pacino nepatřil k hercům, které bych mohl označit oblíbení. Ovšem zde jako kuchař z lapáku co snaží dostat k srdce zhrzené Michelle, která je jako kus ledu co postupně roztává mi přišlo velice chytlavé, kdybych to měl tak hodnotit je to pro mě 4 a půl hvězdy. Prostě správná lovestory :)

Procitnutí v Garden State (2004)

Skvělé herecké obsazení, fajn soundtrack.. ale do děje jak se říká jsem se "nezažral".

Český mír (2010)

Mír a nejen ten český je snem každého člověka, kromě Američanů a jejich propagace expanzivní politiky, kdy se snaží ve světě vyvolat novou vlnu zbrojení, protože na studenou válku zbrojařské koncerny vzpomínají v dobrém. Americký obranný systém, kteří naši řiťolezci se Sášou Vondrou propagovali byl zcela špatný krok naší diplomacie. Co posledních 5 let předvádí naše vlády je k pláči. S dokumenty od pana Klusáka jsem se velice vžil, působí amatérsky, i když jsou plné subjektivních faktů, jsou jeho obrazové snímky nestranné, a zobrazují skutečnost kolem nás, kterou lze špatně vnímat díky našim novinářům, televizím. Jde vidět, že lobbistům se podařilo oklamat se svou proamerickou politikou hlavně starší generaci. 4* hvězdy si to oprávněné zaslouží, aby mladší generace věděla, co nás to za vlastizrádce chtělo Americe zaprodat.

Cesta domů (1996)

Tento film mi vyrazil až dech, začíná tragickou události, a divoké husy jsou prostředkem jak překonat psychické trauma ze ztráty matky a najít si vztah s otcem, kterého dcera moc nezná. I když víte, že v tomto rodinném filmu vás čeká šťastný konec tak nemůžete si nevšimnout jaké napětí v sobě pociťujete. Záběry ze skvělé kamery na divoké husy a na letadlo "husí máma", jsou prostě krásně a podkresleny vynikající hudbou. Byla by škoda tento film neocenit jinak aspoň z mé strany.

Kanály (1957)

První polovina se mi moc líbila, posléze co slezli do kanalu, tak to šlo docela dolu, jelikož vidět světlo a poslouchat hlasy, to není nic pro mou naturu. Výhoda těchto filmů je, že místo je většinou autentické a herci to většinou prožili tu dobu, kterou ztvárňují ve filmech. Docela byla zajímavá scéna jak chlapík vylezl Němcům pod nosem, nebo scéna se zavěšenými granáty. Vzhledem k povstání ve Varšavě se mi líbí více Uprising.

Hranice zlomu (2003)

Láska na pozadí smutné reality světa ? Zprvu si mě to nezískalo, ale jak přišla hranice zlomu tak se děj parádně rozjel, šokující atmosféra Etiopie, korupce, násilí, hlad, nemoci. V Kambodži malé dítě s granátem, a Čečně v drsném světě boj o lásku, kde neberou ohledy na novináře, červený kříž nebo OSN. Prostě ten film je zde poměrně slabě hodnocený. mohu ho všem doporučit, jelikož je to jeden z mála filmu co se snaží realisticky zobrazit utrpení.