• Válečný

Auto*Mat (2009)

Myslím si, že se jedná o zvláštní dokument, ano není to filmařský zázrak je to točeno stylem Ropáků, ovšem asi to nemůže člověka dostat tolik když není přímo z Prahy. Můžeme vidět znechucené policajty, spící zastupitele, falešného Béma, vandalismus na voze člena tohoto občanského sdružení, a také agresivitu řidičů. Jedno se musí dát za pravdu, Praha v řešení automobilové dopravy jde špatnou cestou, ve vyspělých zemí např. Německu, člověk dojede na okraj města zaparkuje na odstavném parkovišti a zbytek jede MHD. Kdyby zastupitelé mysleli jako lidé, budou se snažit zamezit vstupu vozidel do centra, posílí MHD, přinutí přesedlat řidiče aut na MHD a tím zvýší počet cestujících i zisky dopravního podniku města Prahy.

Tapped (2009)

Zajímavý dokument, o tom jak se dá obyčejná voda prodávat jako produkt za těžké prachy. Jednou skončí boj o ropu a bude se opravdu bojovat o vodu. V tomto dokumentu lze vidět jaký má vliv nezodpovědná těžba spodní vody nejen na životní podmínky obyvatel ale lze vidět i negativní důsledky pro přírodu. Ti co napsali komentář s hodnocením odpad, nebudou na tom s inteligencí moc dobře, prostě tupé ovce :).

Válkou se to vyřeší (2007) (TV film)

Žijeme v Orwellovském světě 1984, pod taktovkou USA a našich vlastizrádců. Média v USA fungují stejně dobře jako hitlerovská propaganda, ten kdo není pro válku není brán jako člen amerického národa. V 1. světové počet civilních obětí 10 %, v 2. světové 50 %, Vietnam 70 %, a Irák 90 % i přes technologickou vyspělost USA a použití tzv. chytrých bomb ... to je výsledek humánního bombardování. Je mi líto, že ČR je v NATO, v organizaci, která již dávno nemá s obranou nic společného, je to agresivní útočný pakt, který přinutil evropské spojence bojovat za energetické zájmy USA ve střední Asii.

Návrat k vítězství (1981)

Válečný film v kombinaci s propagandistickým fotbalem možná zní nereálně na válečná léta ovšem pro mě je to moc příjemná podívána. Skvělé obsazení, napínavé okamžiky tenhle film je prostě zajímavý zaslouží hodnocení tak 75 a více, ovšem jelikož takové nemá tak mu vypomůžu plným počtem hvězd. Jinak bych mu dal asi 4. S. Stallone je tu takový přirozený a v pohodě, nevybočuje moc z kolektivu, i když jako brankář mi přijde dost umělý.

Anděl na horách (1955)

I když je to točeno v dobách tvrdého stalinismu, je neskutečné jak veselé dílo vzniklo v tak tvrdé době. Josef Marvan jako Anděl je pro mě klasika. I když ten film obsahuje mnohé socialistické prvky já se u něj vždy bavím ! PS. Proč tu každý po sobě papouškuje slova propaganda a agitace?? Vám asi něco spadlo na hlavu ! To můžete pak psát o každém filmu z 50. tých let. ROH by měla existovat i nadále. Tahle komedie prostě nestárne.

Dovolená s Andělem (1952)

Nezapomenutelná klasika se skvělými herci, tohle se mi líbilo na socialismu dovolená a vzájemná pomoc, je to i dost humorné. Dneska s vámi zaměstnavatele jednají jako s povlem, v té době si zaměstnanců vážili. Tak kdyby nejel s Andělem a ROH na dovolenou?

Osudové setkání (2000)

Ten kdo miluje Dobrého Willa Huntinga bude milovat i toto...

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Popravdě tenhle film mi připadá až moc nadhodnocený, ze začátku to vypadalo dobře, pak jsem u něj usínal a nakonec se jim proklikal a nic co by mě tam nadchlo kromě postavy novinářky.

Čínská čtvrť (1974)

Báječný Jack, zajímavá atmosféra té doby, ovšem děj mě příliš neokouzlil ..

Bílá nemoc (1937)

Karel Čapek stvořil opravdu nadčasové dílo, které je i v dnešní době dobrá válečná satira. Co mě zaujalo? To jak excelence kolem sebe kope, poté co se u něj projeví bílá nemoc, Zdeněk Štěpánek kolem sebe opravdu kopal stejně jako Hitler v dubnu 1945 ve svém bunkru. Opravdu z toho jde cítit nebezpečí fašismu i té doby.