• Válečný

Rok nebezpečného života (1982)

Mladičký Gibson v Jakartě má svůj šarm, ovšem kromě hádky s jeho pobočníkem, následné sebevraždy a krátkou scénou popravy sem v tom nenašel více toho nebezpečí.

Bojovali za vlast (1975)

Tak tenhle film mě moc osobně nenadchnul a to nejsem proti sovětské tvorbě, pro mě byly bojové scény takovým světlým okamžikem, který mě vysvobodil od nudných dialogů. Jinak to bylo spíš takové konzistentní, pořád byly v jámě u Donu, stříleli na pěchotu a taky protitankovou puškou na pancéřové jednotky.

Mládí bez naděje (2010)

Na tento typ filmů mám slabost, ale nebyl tak šokující jako zkažená mládež.

Diktátor (2012)

O třídu lepší než ta blbost Borat, ale moc mě tenhle typ humoru neoslovuje :)

Na tuhle nemám (2010)

Docela komický film, kamoši hlavního hrdiny jsou správní dementi a dávají tomu správný říz, zatímco hlavní hrdina je opravdu totální idiot, kterého byste kopali do hlavy hned od začátku filmu. Alice Eve je taková druhá Reese Witherspoon :)

Útěk z Huang Shi (2008)

Tři hvězdy - podle skutečného příběhu, krásy Číny a poušti Gobi, sem tam nějaká povedená srážka s Japonci (ten Nanking nebo ta srážka s japonskou hlídkou v horách). Měl jsem z toho takové pocity 50 na 50, prostě někdy místy to bylo zajímavější a povedené nejen po příběhové stránce. Docela to zachránila Radha a ten co hrál Jacka.

Nic víc než sex (2005)

Pěkné maďarský holky a ta balkonová scéna mě fakt pobavila.

Hlasy nevinnosti (2004)

Válečný skvost ? Jak pro koho, film, který měl zobrazovat dětský pohled na válečný konflikt v Salvádoru, mi spíš přišel opravdu jako taková telenovela, s občasnou střelbou. Nejkrutější scéna byla poprava dětí zezadu do hlavy. Takových 55 - 60 %.