• Válečný

Nanking (2007)

Další filmový materiál věnující se událostem v Nankingu. První místo u mě obsadil John Rabe, dále Nanking, Nanking, a třetí pozici obsadil tento dokumentární film. To dobré u tohoto filmu jsou výpovědi vojáků císařské armády popisující tyto zločiny. Co mi dost vadilo, byla ta herecká vsuvka dnešních mladých herců, a také mi vadila ta snaha a přetvářka Mariel Hemingway, protože jí to opravdu nešlo se vžít do událostí, které nezažila, dále sem nemohl snést pohled na Johna Rabeho (Joachim Prochnow), herec hrající Johna Rabeho ve filmu z roku 2009 byl daleko lepší. Prostě dívat se na ty mladé herce, jak si hrají na někoho kdo si zapsal vlastní poznámky z těchto události na papír je hloupé. Tento dokumentární film se měl držet autentických záběrů a také výpovědí přeživších. Pak bych hodnotil lépe...

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Tak filmy z Balkánu mají vždy své kouzlo, ovšem než tam přijeli Němci a Italové tak jsem uvažoval nad tím, že to tzv. odkliknu dál. Tedy od příchodu osvoboditelů, to mělo teprve ten správný dějový spád, dost pobavila vojenská přehlídka italské armády, a také docela šokoval autobus smrti plný krutosti. Na tom filmu je také zajímavá ta spolupráce mezi Jugoslávii, SSSR a západním Německem, Itálii. Jak málo stačí k rozpadu přátelství, jak může změnit vztah mezi třemi přátely ? Tento film z Dubrovníku není špatný, ale nepatřím k těm pěti-hvězdičkářům.

Neopouštěj mě (2010)

Mě to moc neoslovilo, tento film o milostném trojúhelníku z farmy na dárce orgánů. Ovšem jisté kvality mu nemohu odepřít :)

Hotel pro psy (2009)

Takový rodinný film, který si nejvíce užijí děti, pro nás starší je to spíš průměrný film s pěknou Emmou Roberts, a jsme fascinováni štafetou psů a taky happyendem.

Divoška (2008)

Průměrná záležitost, u které se lze místy pobavit, docela to táhne ta pěkná dcérka Emma Roberts.

Madagaskar (2005)

Nejlepší je ten dabing Morrisse :))

Tanková brigáda (1955)

Mým hlavním motivem bylo si to pustit kvůli té Ostravské operaci, jak to bývá zvykem vše má své klady i zápory. Za převažující klady považuji, autentičnost míst kde se natáčelo, natáčet dnes u Sýkorova mostu takový film a vidět nad ním památník s tankem T-34 by bylo naškodu. Taky si myslím, že dalším kladem je použití originálních zbraní a uniforem. Také mě zajímal, příběh Miloše Sýkory, který se podílel na zachráně mostu, který se podle něj tak jmenuje. Natáčelo se v tvrdých 50. letech, takže tohle působilo jako oddychovka v těchto těžkých časech, rozhodně pro svou propagandu se nestyděli udělat obrovskou operaci s několika stovkami vojáku československé lidové armády, za což mají u mě plus. Ale totálně mě štvalo, jak tam řešili znárodnění a takové nesmysly, na druhou stranu to nebylo tak zpolitizované jako např. Sokolovo.

Poplach v oblacích (1979)

Pan Tau na táboře a Poplach v oblacích mi připomínají dětství, a na tehdejší dobu dokázali z mála natočit, něco bavilo a baví mladé generace pořád. Můžeme to tvrdit dnes? Asi ne..

Mosty na Toko-Ri (1954)

Takový dědeček TOP GUNu, s vynikajícím Holdenem, ovšem musel si u toho říkat, kdy to už skončí. Nevtáhlo mě to moc do děje :(

Ve službách války (2008)

Začátek vypadal slibně, nejsem příznivce těchto filmů ze zbytečné války v Iráku, kde trpí jak vojáci tak i civilisté a to pro ropu. Jako vojáci v Tikritu zaujmou, později se po návratu z nich stávají jenom prasata, co chlastají a dělají bordel, do toho jim každý tvrdí jací nejsou hrdinové. Ale na jednu stranu musí to být velký šok, když Vám zamítnou odejít do civilu a po osobním zkratu se z vás stane dezertér. Má to své i stinné (třeba postřelení zlodějíčků) i světlé okamžiky (uvědomění si skutečné situace v Iráku) jinak je to prostě takové průměrné americké kliše ! Někdy si říkám, že Amerika útočí na středním východě, jen aby to mohli propagovat jako velké dobrodružství v těch svých filmech, samozřejmě tento film také ukazuje i to jak se nevyplatí jít proti americké vládní mašinerii a také ukazuje i zmrzačené vojáky. U mě takových slabších 55-60 %