Černočerná tma (2000)

Jeden z béčkových hororů, jehož defizem je tma, kde hrdinové bojují proti neznámým tvorům. A samotná monstra - nevím, čím to je, ale nejde z nich strach, mám takový dojem, že jsme přesyceni různými monstry a katastrofami, a psychohorory, které se nám snaží osvěžit život. Nakonec přijdeme na to, že každý den zažíváme svůj vlastní psychothriller a nemusíme jít daleko, stačí se podívat do práce, kde na vás vedoucí, když se něco v celém kolektivu sere, vyvijí tlak, a k tomu stačí filmy, u který můžete vypnout mozek a Černočerná tma mezi ně bohužel patří.

Vládce temnot (1987)

Jde celkem o průměrný horor, kde se skoro celý film nic neděje. Nejzajímavější je snad závěr hororu.

Můj nepřítel (1985)

Ačkoliv marťani vypadali jak postavičky ze Star treku nebo Hvězdné brány, (která myslím i tuhle masku vykradla), na filmu se mi líbilo logičtější a lidštější pojetí.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Pro mne zcela průměrný film ani tak sci-fi spíš obrat na 2. světovou válku. Příběh se mi nelíbil, ačkoliv filmu dominoval slavný Kirk Douglass.

Duna (1984)

Na můj vkus až moc těžkopádný film s minimem působivých akčních scén, následující seriál z devadesátých let byl daleko lepší než Lynchova Duna.

Armageddon (1998)

Nedovedu popsat, čím to je, snad celkovou atmosférou filmu, zkrátka, něco mi na něm nesedělo, Drtivý dopad se mi však líbil víc. Možná je to tím, že je Armagedon katastrofickým melodramatem a to mu právě nesedí, spíš degraduje. A možná je to i tím, že jsem chlap, který to hodnotí a ne žena.

Planeta Krull (1983)

Film mne nikterak nepřekvapil ani samotný děj. Jde o typicky fantastický příběh, který byl natočen na začátku osmdesátých let 20. století, je to jeden ze sérií filmů jako jsou Barbar Conan a Rudá Soňa.

Horizont události (1997)

Mimo technické detaili, které se tady hodně často řeší mne zajímá u filmu obsah a sdělení a pointa, která mne velice ohromila. (film jsem viděl před několika lety, takže už si tak zevrubně celý děj nepamatuji). Vím, že příběh skončil nečekaně, stejně tak, jak se vyvíjel celý děj sci-fi a k jakému cíly směřoval.

Superpolda (1980)

Myslím, že superpolda nepatří mezi nejlepší filmy T. Hilla, možná je tím, že už byl dost okoukanej a bez Buda Spencera už to nebylo ono.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film jsem sice několikrát viděl, ale literární předlohu od Kena Keseyho jsem nečetl, škoda. Jinak - Formanův snímek se mi líbil - bezvadný psychothriller, psychiatrická léčebna, z níž není úniku...