Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

Ivoshek

Ani se mi to nějak nechce hodnotit hvězdičkama. Jako malej jsem to viděl v NDR v kině a byl jsem uchvacený. Přišlo mi to tehdy perfektní, napínavé, trochu strašidelné. Když jsem to teď viděl dvakrát v telce, byl moje pocity spíš rozpačité a radši jsem to nedokoukal, abych si nekazil tu pěknou dětskou vzpomínku. ()

Teg

Film jsem vlastně sháněl hlaně kvůli hudbě a nečekal od něj nic víc, než od Barbara Conana. Ze sledování se nakonec vyklubal nezapomenutelný zážitek a film zůstane v mé filmotéce v čestných pozicích. Nádherná hudba je jedna věc. Speciální efekty na svou dobu neurazí. Dle mého názoru skvělá kamera a venkovní prostory. A nakonec ze všeho dýchá přímo úžasná nostalgie. Scéna s pavučinovou vdovou je jedna z nejkrásnějších, které jsem kdy viděl. Samozřejmě víte, jak to všechno dopadne, ale... buďme dětmi :) Film mě dokázal chytnout za srdce. Po druhém promítání musím ještě jednou přehodnotit můj vztah k tomuto dílu a dal bych klidně i 6* kdybych mohl. Přímo úžasná spolupráce režie a hudebního skladatele Jamese Hornera. Při srovnání s kultovním snímkem Barbar Conan musím uznat, že Conan ač hudebně doveden k dokonalosti hodně chátrá po režijní stránce. Oproti tomu hudba i to co se v Krullovi děje na plátně, do sebe dokonale zapadá. Dokáže však zahrát jen na některá srdce. A to je velká škoda, protože celý tenhle film je podle mě jednou bezchybnou ódou na radost a na lásku. ()

neoBlast

Pohádkový Krull, který samozřejmě nabývá v zámoří kultovního statusu, jsem nikdy v mládí neviděl. A je to škoda, protože je ukázkou skvělé zábavy právě pro dětské naivní diváky. Není tak upjatý jako Scottova Legenda, ale ani tak sofistikovaný jako Princezna nevěsta - dva snímky, které svojí atmosférou i vizuálním zpracováním připomíná Krull nejvíce. Btw: Nervydrástající scéna se stop-motion pavoukem je napínavá i po téměř třiceti letech - holt ty osminohý svině mají něco do sebe v jakémkoliv ztvárnění. 65 % ()

Mrkvič

Srdcovka z mládí boj s časem krutě prohrála. Kde jsou takové Star wars kouzelné, tam planeta Krull vypadá spíš odpudivě. Respektive interiéry a efekty hlavně v druhé polovině filmu. V první naopak na plátně čarují exteriéry, které jsou opravdu nádherné. I kostýmy jsou na dost vysoké úrovni. Hlavně jsem ale měl za to, že byl film plný emocí a hrdinství. Po skoro čtyřiceti letech už jsem z takový pocit bohužel neměl. ()

corpsy

Mnou neskutočne milovaný fantasy. Vo svojej dobe prepadák, tento osud si však nezaslúžil. Je to skvelé, veľkolepé dobrodružstvo v tom najlepšom zmysle slova. Nádherná výprava, vynikajúce triky ( občas síce do očí bijúce, ale to je na tom to krásne ), grandiózna hudba od mladého Jamesa Hornera a hlavne pútavý príbeh, aj keď nieje vôbec originálny. A je tu toho ešte dosť, takže vám neostáva nič iné, ako sa týmto vydareným kúskom nechať uniesť. Aj keď máte iba malé sympatie k tomuto žánru. ()

• Pôvodne sa mal o špeciálne efekty a dizajn monštier postarať Christopher Tucker, nakoniec sa natáčania nezúčastnil a ako oficiálny dôvod boli uvedené umelecké nezhody. (beso74)
  • Pôvodne sa plánovalo s pokračovaním, avšak po slabých tržbách v kinách producenti od tohto zámeru ustúpili. (beso74)