Collateral (2004)

"chlápek vleze do metra a umře... ... všimne si ho někdo?" jak já zbožnujem Jamieho Foxxa , to až pekné nie je. 70%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Skvostná prehliadka charakterov typických pre mužov, ktorí majú moc rozhodovať. Vôbec mi neprekáža to, že film smeruje k happy endu, pretože dokázanie neviny sa mi v tomto prípade zdá priam irealistické, o to viac mi to lahodí. Každé jedno hlasovanie vo mne vyvolávalo túžbu počuť to krásne "not guilty". A Henry Fond rulez!

Crash (2004)

Huba otvorená celý film. Nepotreboval som ani piť ani jesť. Jednoducho ma to zožralo "from beginning to end". Po chvíli mi došlo, že sa príbehy navzájom prepoja, a tým viac ma to chytilo. Vyjadrenie toho ako dokáže jeden okamih zmeniť celý pohľad na svet. Na záver futbalové motto: Say no to Racism! 90%

TACHO (2010)

50% si to rozhodne zaslúži, rozpočet malý , a mám pocit, že pokiaľ nie som Landom nijak podstatne ovplyvnený , tak si ten film celkom vychutnám. Najviac bavia R. Pomajbo a Mafián Jožo.

Moneyball (2011)

Dlhé, dlhšie , najdlhšie. Mňa ako baseballového laika tento film rozhodne neočaril, no kvalitu mu uznám. Brad tomu dal taký svoj osobitý šmrnc, ktorý však ťahal ku dnu Jonah Hill. Pre mňa je zmyslom každého športu to, aby bavil ľudí, avšak nielen tento film ukazuje, že už je to dlho iba biznis. Aj tak si toto dielo viem predstaviť o natočené o niečo precíznejšie , a hlavne s citom pre mimo amerického diváka. 70%

Disaster Movie (2008) odpad!

Po tom ako som videl ako Epic movie a Date movie, som nič iné ako "odpad" ani len nečakal. Aj tak som sa na to dal a ale v disastrovi ani tie "slabé žartíky" typické pre DM a EM nepomohli.Úbohá réžia, úbohý scenár. Škoda pozerať, očividne som sa prekonal.3%

Jak vycvičit draka (2010)

Najlepší animák za posledné roky, je neuveriteľné ako ma dokázal v podstate klišé motív tak nadchnúť. Najviac ma bavili rozhodne "face" rôznych drakov, dráčikov atď. Prepracované do posledného detailu, perfektný výber hudby, a dokonca mi aj dabing pasoval. Prekonalo Rango, Up ci Tangled. 90%

Nákaza (2011)

Veľmi ma zaujal experiment vo filme, zvládnutý excelentne, až mi to pripadá ako nemožné zhrnúť takýto film do 2 hodín. Soderbergh je jednoducho úžasný, Nákaza vyznieva veľmi realisticky, zobrazuje situáciu v dnešnom farmaceutickom biznise a s autorom sa plne stotožňujem. Kľudne by som zvládol aj dvojnásobok. (F+S company)

Kokosy na sněhu (1993)

Rozhodne to baví. Mňa osobne to teda baví poriadne a hlavne stále. Komédia, ktorá by si zaslúžila dostať titul: Kvalitne opozeraná zábavka. 85%

Warrior (2011)

Napriek tomu, že film obsahuje dobre známe klišé , dokázal ma vysať až do poslednej kvapky emócie. Geniálny soundtrack, perfektné strihy, kvalitné herecké výkony. Jednoducho skvost, pre mňa TOP 2011 .